Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szanowne grono,

remontuje właśnie mieszkanie w starej kamienicy, znajduje się ono na parterze, pod nim jest piwnica. Pokój jest podzielony na dwie części( całość 11m2), na jednej są deski sosnowe z legarami między którymi znajduje się gruz, zaś na drugiej są położone stare płytki i pod nimi "wylewka". Postanowiłem na takie samo ułożenie, skuć stare płytki, zrobić wylewkę samopoziomującą lub wyrównać te co jest i na to nowe płytki/linoleum. Pod deskami wydaje mi się racjonalne usunąć gruzu tyle żeby wszedł tam styropian i do legarów przykręcić płytę wiórową(i na to linoleum) lub położyć na nie nowe deski(stare się nie nadają do niczego). Macie może jakieś wskazówki, zastrzeżenia do mojego pomysłu? 

 

Z góry dziękuje za pomoc i uwagi.

Link do komentarza

To najpewniej strop Kleina, więc dobrze byłoby sprawdzić w jakim jest stanie i zanaddo go nie obciążać. Jesli wylewka to proponowalbym anhydrytowa, jest lzejsza.

 

Zamiast gruzu wyrownalbym łuki keramzytem albo zmielonym styropianem i na to lekka wylewka albo płyty

 

Wysokosc pomieszczenia ogromna.

Moze sufit podwieszony zrobić?

Edytowano przez MrTomo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 15.03.2018 o 18:41, Monowiec napisał:

deski sosnowe z legarami między którymi znajduje się gruz. [cut] Pod deskami wydaje mi się racjonalne usunąć gruzu tyle żeby wszedł tam styropian i do legarów przykręcić płytę wiórową(i na to linoleum) lub położyć na nie nowe deski(stare się nie nadają do niczego). Macie może jakieś wskazówki, zastrzeżenia do mojego pomysłu? 

Jak wyżej - usunąć gruz, zasypać perlitem ekspandowanym EP180 (jest lżejszy, tańszy i ma lepszą izolacyjność termiczną i akustyczną), jak legary są zdrowe to płyta OSB (ewentualnie wylewka, wg opisu wyżej) i na to to, co tam planujesz.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...