Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
cholo

Zakup działki częściowo przeznaczonej pod drogę

Recommended Posts

Dzień dobry,

noszę się z zamiarem zakupu działki, która dosłownie kilka dni temu, na podstawie decyzji gminy została podzielona na dwie - na potrzeby rozbudowy ulicy, przy której jest położona.

Obecnie są to już więc dwie działki, wpisane do tej samej księgi wieczystej, z których jedna ma przeznaczenie TP (pod budowę dróg publicznych) a druga BP (zurbanizowane grunty pod zabudowę).

Na obszarze gdzie znajduje się działka (Kraków) brak miejscowego planu zagospodarowania a na działce nie wystąpiono również na razie o uzyskanie warunków zabudowy (przyległe działki są zabudowane).

 

Właściciel uparł się aby sprzedać mi obie działki (TP i BP) bo twierdzi, że jeszcze mieszkańcy mogą się odwołać od tej decyzji i nie chce zostać potem z kawałkiem działki, której nie będzie mógł sprzedać.

Pytanie, czy właściciel może w ogóle formalnie sprzedać działkę, która ma obecnie klasyfikację TP (czyli jest już praktycznie państwowa) i jeżeli tak, to czy po zakupie możemy ubiegać się o odszkodowanie gdy inwestycja drogowa dojdzie wreszcie do skutku (w końcu to nie nam państwo odebrało ten teren)?

 

Serdecznie dziękuje za jakiekolwiek informacje w tym temacie.

Pozdrawiam,

robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Ubezpieczyciel, po zgłoszeniu, przyśle swojego agenta, który na miejscu oceni i oszacuje stratę, albo poprosi o przysłanie emailem zdjęć i opisu szkody, oszacuje ją i wyśle propozycję wielkości odszkodowania - jeśli ją przyjmiesz, to dopiero wtedy pryskaj i maluj. Zrób fotki po malowaniu.  Jak ponownie woda wylezie - natychmiast zgłoś ponownie.
  • Wszystko prawda. U mnie priorytetem było to, że mój dom zawsze jest otwarty dla zwierząt. Kafle muszą być odporne na ich szpony i dość łatwe w utrzymaniu czystości.   Nauczona doświadczeniem: wszystkie matowe lub półmatowe.
  • Po co? Już sam spamerze poleciłeś  i głupio się jeszcze pytasz.
  • Nie ma w ogóle czy ten teren gdzie chciałabyś sie wybudować nie jest ujęty w planie, bo to kolosalna różnica. Bo pisałaś wcześniej Jeżeli dla tego terenu nie ma MPZP to występujesz o WZiZT O odrolnienie wystąpisz gdy będziesz miała już PnB, kwestia odrolnienia wiąże się jaka klasa ziemi jest na tej działce, np powyżej klasy IV odrolnienie następuje że tak się wyrażę z urzędu. Co do podziału działek to musisz sie już określić przy wystąpieniu o WZ. O podatek od nieruchomości nie musisz sie martwić bo uzależniony jest on od klasy ziemi i o ile będziesz płacić podatek to będzie to podatek rolny, od nieruchomości będziesz płacić jak się wybudujesz. Nie ma znaczenia czy to pastwiska czy gruntu orne, ważne jest jaka klasa ziemi znajduje sie na tej działce.
  • Coś w tym jest szczególnie biorąc pod uwagę twardość. Też mam jedne taniutkie a twarde jak diabli.          Ja to mam alergię na tzw. pół-polery bo te miejsca niepolerowane potrafią się tak paskudnie brudzić i do tego brud jest bardzo trudno usunąć.  Dobrze wziąć taką kaflę do domu, usmarować czymś brudnym i tłustym i sprawdzić jak brud schodzi. Ostatnio swoje pół-polery czyściłem cifem i szlifierką oscylacyjną.    
 • Popularne tematy

×