Skocz do zawartości

Izolować kanały wywiewne i nawiewne - czym i jak ?


Recommended Posts

Marcinie,

1. Temperatura powietrza w kanale będzie zbliżona do temp. pomieszczenia, wiec izolacja termiczna nie będzie potrzeba. Aczkolwiek zawsze będą jakieś straty.

2. Można zaizolować wełną+płaszcz albo gotowe kanały preizolowane z płaszczem z ocynku.

 

A jakie średnice kanałów? Bo z izolacją powiedzmy min 20mm to już dużo żeby schować "pod tynkiem" ?

Link do komentarza
11 godzin temu, Eksperci Alnor napisał:

A jakie średnice kanałów? Bo z izolacją powiedzmy min 20mm to już dużo żeby schować "pod tynkiem" ?

nawiewny 90x200 pion schodzący ze strychu nieogrzewanego na parter (tu myślałem o styropianie po 2 cm z każdej strony)

wywiewne też pony jedna rura fi 125 a druga fi 100

 

Czy na te rury (spiro sztywne) wywiewne można zastosować by było otulinę kanalizacyjną bo widziałem że są na fi 100 ewentualni na 125 bym dociął kawałek i połączył pianką 

Bo wełna w tynku chyba trochę nie bardzo ?

Link do komentarza

Szum może generować sam przepływ powietrza bez względu na to czy są to kanały nawiewne czy wywiewne.

Izolowanie kanałów i pilnowanie odpowiedniej szybkości przepływu powietrza zapobiegnie przenoszeniu jakichkolwiek dzięków na zewnątrz, np. na obudowę z płyt G-K która może zadziałać jak skrzynka rezonansowa.

Link do komentarza

A co sądzicie o tej otulinie do rur z polietylenu są nawet na fi 110 załatwiło by mi to sprawę rur wywiewnych( oczywiście tylko w tynku) połączenia bym pianką zrobił + taśma .
Czy ta pianka mogła by iść prosto pod tynk jeśli mogę ją zastosować czy może lepiej streczem jeszcze to owinąć?

Wysłane z mojego DRIVE przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...