Skocz do zawartości

Roczne koszty utrzymania parterowego domu to 3802 zł!


Recommended Posts

Dom Miry jest wyjątkowo tani w eksploatacji i spełnia oczekiwania właścicielki pod względem funkcjonalnym. Pompa ciepła i drenażowa oczyszczalnia ścieków zapewniają niskie rachunki, a prosta parterowa bryła daje komfort użytkowy.

 

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/reportaze/a/25011-roczne-koszty-utrzymania-parterowego-domu-to-3802-zl

 

Link do komentarza
Gość Spec Maciej mówi

Dodajmy że 70tyś zł na pompę ciepła której kompresor siądzie z reguły po 15latach i będzie nieopłacalny do wymiany prąd dodatkowe podgrzewanie kominkiem. To na taki budynek spalanie gazu zimą ok.7m\3 x30=200 x12=2400 rocznie x cena gazu 2.20 ok.5000zł liczmy x 15lat=75tyś zł dopiero wtedy inwestycja zacznie się zwracać o ile kompresor wcześniej nie siądzie ja bym wolał kupić pięć gazowy za 3tyś.zł. A te 67tyś,zł trzymać na lokacie to by była oszczędność

 

źle zrobił gazy z szamba przy odpowiedniej kumulacji też się pałą nie ma sieci to piec pod wentyl szamba i eko kupa paliwo gotowe jak to eu mówi gaz dupkowy potęgą gospodarczą

Link do komentarza
Tanio te śmieci 6zł osobę(u nas 15 zł) 240 woda powiedzmy 5zł jakby kosztowała 240/5=48m3/12mies = 4m3 na 2 osoby/m-c minus 1m3 na spłukiwanie dobry wynik Podatek 144 (u nas 220) Ubezpieczenie budynku 144zł super tanio 2000 zł za prąd z pompą ciepła? Ile zużywa sama pompa?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość @ Gość Spec Maciej
Kto mówi, że wymiana kompresora nieopłacalna? Sprężarka nie kosztuje więcej niż 5000zł. Poza tym przy dobrych układach wytrzyma więcej niż 20 lat.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość Cybulski

Dobrze docieplony dom i widac efekt. Chociaż istnieją na rynku rozwiązania cieplejsze. Mam szkieletowy dom ale ocieplony pianką PUR, wiec parametry ściany mam lepsze :)Pompa ciepła jest strasznie droga i moim zdaniem w swoim okresie użytkowania nie spłaci się. Liczyłem i wyszło mi, że to mało opłacalne. Zyski z użytkowania byłyby dopiero po jakiś 20-25 latach bezawaryjnej pracy całego systemu. Poszedłem w panele na podczerwień. Panele mam podwieszone pod sufitem, więc kompletnie ich nie widać. Samo grzanie jest dość ekonomiczne, może nie tak jak w pompie. Sterowanie jest genialne. Koszt ogrzewania ostatniej zimy to ok. 2500 przy domu 100m2. Ale to koszt tylko ogrzewania.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość alejakimcudem
Ale bajki , ja mam nowiutki 115m2 , sam prąd na 4 osoby a wszystko nowe i energooszczędne 220 zł mieiśecznie a piec gazowy , a ta pani ma pompe i wydaje 200 zł , z aśmieci mam 80 zł co 2 miesiące , wode z wodociągu 200 zł na 2 miesiące , gaz wydaje jakieś 3000 zł rocznie na podgrzanie wody i ciepło zimą , 4 osoby , także bez ściemy , a wszystko mam z najdroższych i najcieplejszych materiałów ,ubezpieczenie budynku 150 zł za 450 000 zł wartość domu hahahahaha można spąśc z krzesła z tych pierdół ,podatek od nieruchomości 120 zł ja mam prawie 600 zł , ale
Link do komentarza

Witam 

A właśnie takie cuda!!

A co na to Pani/Pan ze dom z poddaszem po podłogach 200m2, całkowite zużycie prądu ok 5 tys zł rocznie? Całkowite tzn wszystkie AGD, światła, bramy, pompy obiegowe, rekuperacja, gruntowa pompa ciepła, itd.

Sama pompa „spaliła” przez 3 pełne lata ok 11000 kWh 

Owszem, nie było tanio ale komfort użytkowania i wlasciwie brak obaw o koszty utrzymania domu w późniejszych latach wydaje się być bezcenny.

 

Dom zbudowany na płycie fundamentowej energooszczędnej 20cm xps

podlogowka 100% powierzchni, żadnych kaloryferow

sciany 20cm grafit

dach 40cm welny

Rekuperacja

Duze okna na południe i zachód - naprawdę odczuwalne zyski ze słońca

 

W domu 1-2 osoby czasem wpadnie dorosłe dziecko na weekend

 

Także da się. Czy warto? Myśle, ze tak. Ale to moje odczucia.

 

Brawo dla Pani Miry

 

pozdrawiam 

Link do komentarza
witam wybudowałem parterowy dom 238m2 korzystając z ogarniętych technologii da się mieszkać prawie za darmo oczywiście co za tym idzie to kasa moj dom po stronie ogrzewania i cwu kosztuje 1900 zł rocznie srednia z 5 lat oczywiście PC REKU KOLEKTORY SŁONECZNE bez fotowoltaiki pozdrawiam wszystkich którzy chcą wydać kasę na super rozwiązania budowlano instalacyjne nie rozumiem tylko podejścia pt. bmw na podjeździe kuchnia za 100 tyś i węgiel w kotłowni
Link do komentarza
11 godzin temu, Chaton napisał:

astrahujac   juz od skandalicznie niskich rachunkow za wode (coz w koncu jest przyslowie; madrzy ludzie...) to dodalabym tam jeszcze rachunki za internet.

Co do oszczędności wody to nie mądrzy ludzie tylko brudni ludzie :) 

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 1 rok temu...
Gość Piotrek

Wywóz śmieci 144 PLN rocznie??

 

Dodam jeszcze dom 104m2 ściany poroterm 30+12cm styro sufit 5+5 strop lany podłoga 4+4. Brak gazu, ogrzewanie drzewem jakieś 13m3. Prąd rocznie 1800,podatek 70, śmieci segregowane 4 osoby 1200, wywóz fekali oczyszczalnia 200, internet 660 radiowy innego brak 😐. I jeszcze woda 600. Ceny na rok 2020

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...