Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Pomocnik

Okno PIXEL - nowy, autorski produkt OKNOPLAST

Recommended Posts

OKNOPLAST wprowadza do swojej oferty autorskie okno PIXEL charakteryzujące się nowoczesnym wąskim profilem o wyrafinowanym, kanciastym kształcie. Ten przełomowy produkt to odpowiedź na najnowsze trendy architektoniczne, w których kluczową rolę odgrywa światło oraz przestrzeń. PIXEL to innowacyjne połączenie designu oraz zaawansowanych technologii.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://www.budujemydom.pl/okna-i-drzwi/22003-okno-pixel-nowy-autorski-produkt-oknoplast

Gość Arkadiusz
Jest gdzieś ten wywiad?

Artykuł z września 2016 wrzucony dzisiaj na forum. Długo przelew szedł :icon_biggrin:

Zdziwiony czytałem, że to nowość jak mam je zamontowane w zeszłym roku.

A nie... tak zadziałał automat od komentarzy. Gość Arkadiusz skomentował i ... artykuł zaistniał na forum z dzisiejszą datą. B|

Edytowano przez Szwajcar (zobacz historię edycji)

Taki jest mechanizm, nie zmienia to faktu, że jest okazja do pozytywnych opinii an temat tych okien. Rozwiązania zastosowane w konkretnych systemach okiennych sprawdzają się wiele lat. Kilkanaście miesięcy na rynku to jeszcze nie przedawnienie, to nie multimedia tylko stolarka okienna.

Okna jeszcze w trybie budowlanym, ale prezentują się obłędnie (antracyt).

Na temat walorów użytkowych wypowiem się za kilka sezonów.

Mnie też najbardziej podoba się antracytowa wersja, pasuje do nowoczesnej bryły tych okien. Drewno lepiej sprawdza się przy krągłościach ;)

No proszę - mówiłem, że  na pochwały przyjdzie czas a stolarka okienna towarzyszy nam przynajmniej 10 lat (od budowy domu do kolejnej wymiany okien). To bierze się również z faktu, ze producenci stolarki okiennej wyprzedzają "epokę" a ustawodawca próbuje jedynie za nimi nadążyć :)

W tym przypadku Ug bez dopłaty wynosi 0,5W/m2K ale "istnieje możliwość zastosowania w oknie PIXEL szyb dwukomorowych o współczynniku Ug=0,5W/m2K. Dzięki takiemu rozwiązaniu, okno Pixel można zaliczyć do segmentu okien energooszczędnych (Uw na poziomie 0,8 W/m2K)."

Czyli Ustawodawca w zasadzie "goni" za Producentem :)

Przy okazji mamy "przyjemne z pożytecznym" - biorąc pod uwagę zachwyty forumowiczów nad estetyka okien PIXEL.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Dla emerytów daleko od szosy to nawet lepiej. Moja teściowa marzy żeby się wyprowadzić na wieś , mieszka w domu w mieście, zawsze powtarza że wystarczyłoby jej 40-50 metrow, problem w tym, że nikt takich nowych domów nie buduje. Starzy ludzie mają małe potrzeby, taka dobudówka to dla wielu strzał w 10. Gdzieś nawet pamiętam był taki wątek o budowie parterowego bliźniaka 2x60m2 pod wynajem na fm, ponoć ludzie rzucili się na wynajem ,rozeszło się poczta pantoflową, nawet ogłoszenia oferta nie dotrwała.
    • Nie wiem, czy ten spadek dwumetrowy dyskwalifikuje działkę. Tak na dobrą sprawę zamiast oczyszczalni możesz zastosować instalację z pompo-rozdrabniaczem. https://www.leroymerlin.pl/hydraulika/kanalizacja-wewnetrzna/pompy-wc/pompo-rozdrabniacz-watereasy-3-500-w-setma,p101552,l678.html   Dwadzieścia parę  lat temu robiłem łazienki w domu w Niemczech niedaleko Kolonii/Aachen i tam budynek  położony był poniżej poziomu miejskiej kanalizacji i zastosowany był wlaśnie podobny system odprowadzania nieczystości.   Poczytaj trochę o takich systemach, pewnie wypadnie to nawet taniej, niż robienie oczyszczalni ścieków. A może być i tak, że warunki gruntowe nie pozwolą na wykonanie oczyszczalni, a budowa szamba będzie niedozwolona.
    • zależy czy chcesz kupić i wstawić prawdziwą cegłę czy imitacje. 
    • To tylko pobożne życzenie.  Wszyscy się napalają na panele PV, ale gdy zagłębia sie w temat to polowa odpada, po zapoznaniu sie z formalnościami choćby z dofinansowaniem na panele to kolejne kilkanaście procent mądrzejszych odpada i zostaje kilkanaście procent którzy zamontują owe panele, i z tych kilkunastu procent kilka procent po pewnym okresie użytkowania stwierdza że nigdy by ich nie zamontowała i zostaje mała grupka którzy mają je i zachwalają bo żyją w niewiedzy.
    • Też niebawem muszę wymienić swoje bardzo stare szambo i wydaje mi się, że najlepszą opcją są szamba betonowe. Są one bardzo wytrzymałe, dzięki czemu długo służą. Na stronie: https://nowoczesneszamba.eu/szamba-betonowe-poznan/ oferuje się firma, która do wyrobu szamb stosuję dobrą mieszankę betonu, a dodatkowo oferuje doradztwo dla osób, które tego potrzebują.
  • Popularne tematy