Skocz do zawartości

Centralne sterowanie roletami, oświetleniem, bramą


Recommended Posts

  • 3 tygodnie temu...

Producenci drzwi zaczynają się tym interesować. Producenci okien, bram garażowych i bram wjazdowych też. Niestety zazwyczaj każdy ma coś osobnego do sterowania swoim produktem. Wiem, że Wikęd wprowadził coś do sterowania szerszą pulą urządzeń (okna, drzwi, bramy garażowe i wjazdowe, rolety itd). U nich nazywa się to WiKeys. Całkiem ciekawie się to obsługuje, ale z montażem to i tak musisz pomyśleć nad firmą która okiełzna Ci tą plątaninę kabli, bo każde z tych urządzeń musi mieć silnik i każde musi mieć doprowadzony do niego prąd. Firmy od inteligentnych domów będą chyba najodpowiedniejsze, bo oni mogą jeszcze do tego podłączyć sterowanie C.O.

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...

Jest sporo tych systemów inteligentnego domu. Ja jeśli miałbym kontynuować budowanie konsekwentnie tego systemu to zacząłbym od tego co funkcjonuje w napędach BFT. Już go po prostu kupiłem. Natomiast jestem ciekaw czy te systemy w ogóle kiedyś zrobią karierę. Jeszcze nie spotkałem bardzo mocno zautomatyzowanego domu, a ludzie odpowiednie narzędzia mają. 

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 2 lata temu...

W użytkowanych już domach najprościej zastosować system bezprzewodowy, którego największym atutem jest prostota wykonania. Komponenty bezprzewodowe (czujniki ruchu, łączniki ścienne itp.) są jednak droższe.

Twórcy systemów inteligentnych stosują bardzo różne rozwiązania techniczne, ale zawsze są one dostosowane do jednego z dwóch schematów – scentralizowany lub rozproszony. W tym pierwszym jest główny moduł, zbierający i przetwarzający informacje, a następnie wpływający na działanie rolet, lamp itd. W drugim brak centralnego modułu - urządzenia komunikują się więc ze sobą nawzajem bezpośrednio.

Link do komentarza

Jeśli ktoś się rozleniwił tak, że ruchu zażywa wyłącznie na siłowni, to w zasadzie systemy bezprzewodowe musi zaakceptować. Bo systemy przewodowe trudno zmieniać co chwilę, a współczesna technologia dawno odeszła od racjonalności i co chwilę wmusza w nas nowe zabawki, tłumacząc, że stare wyszły z mody. I tak produkujemy bezsensownie miliony ton śmieci, złomując miliardy sztuk sprawnego technicznie sprzętu. 

Dlatego zgodnie z tą zasadą, bezprzewodowe łatwiej wymienić bez demolowania ścian.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...