Skocz do zawartości

Pęknięcia poziome POMOCY


Recommended Posts

Witam serdecznie, mam problem chce kupić dom ale mam dylemat bo są pęknięcia poprzeczne od środka występują na piętrze i idą tak jak by pod wieńcem jest to konstrukcja monolityczna cały strop i skosy są lane z betonu. z zewnątrz tez jest parę pęknięć i jedno pionowe w piwnicy...doradźcie co o tym myślicie ? Proszę o pomoc!!!

dorzucam foto 

http://fotowrzut.pl/58X71AVRGO

DSC05625.JPG

DSC05624.JPG

DSC05627.JPG

DSC05628.JPG

DSC05629.JPG

DSC05630.JPG

DSC05619.JPG

DSC05620.JPG

DSC05621.JPG

DSC05622.JPG

dodam jeszcze że ściany zewnętrzne są warstwowe chodzi mi o to że jest pustak max od środka, styropian i połowa pustaka na zewnątrz 

Link do komentarza

Trudno z takich fotek wnioskować. Za mało ściany obejmują. Musisz zrobić większe fragmenty ścian, budynku - moim zdaniem.

I napisać, czy któreś są widoczne zarówno od wewnątrz i od zewnątrz.

 

Ta ostatnia fotka np. (nawet dwie ostatnie fotki) - rownie dobrze może być tylko pęknięty tynk, jak i osiadanie narożnika (o ile to narożnik?) budynku.

Link do komentarza

Zdjęcia tak zrobiłem bo chciałem uwidocznić te pęknięcia, bo z dalszej odległości nie było by widać tego...😐

Co do ostatniego zdjęia jest to ściana w piwnicy a pęknięcie jest na środku tej ściany do polowy.... Żadne z pęknięć nie pokrywa się z rysami zewnętrznymi. Pierwsze zdjęcie z widoczną lampką jest to pokój poddasza narożna część(skosy lane betonem) żadnych płyt gk.) szerokość tej ściany około 2.30m. i pęknięcie jest na całej długości i lekko po skosie zachodzi na boczne sciany, kolejne zdjęcie z czerwoną ścianą to przy oknie tam pęknięcie idzie przez pół ściany do ramy okiennej i za oknem na zewnątrz przy ramie widać też takie pęknięcie do polowy.

Link do komentarza

Kupując dom za kilkaset tysięcy chyba warto wydać kilkaset złotych na ocenę techniczną budynku przez fachowca. Porady na odległość na podstawie zdjęć nie dają żadnej gwarancji czy dom już się wali czy to tylko kosmetyczne powierzchowne uszkodzenia, a w razie podejrzeń niestabilności konieczna jest wielomiesięczna obserwacja uszkodzeń.

Link do komentarza
1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Nierównomierne osiadanie budynku? Ile lat ma budynek, jakie jest podłoże (grunt) ? jakie są fundamenty? Rzeczoznawca raczej wskazany. Czy w okolicy inne budynki tez mają takie defekty?

Dodatkowo:

Kiedy, czym i jak grubo tynkowany? Jak tynki "dojrzewały"?

Link do komentarza
15 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Pęka przy nadprożach.

Moje podkreślenie. I może przy narożach, przy rynnie.  Bo widzę ta rynne. A jeśli tak, to może odpływ wody nie taki, jak trzeba i siada budynek koło rynny . 

Jeszcze raz jednak postuluję fotkę z trochę większym fragmentem budynku ze wskazaniem miejsca pęknięć.

Aha - czy to dotyczy całego budynku, czy też te pęknięcia są w jakiejś konkretnej części budynku??? 

Link do komentarza
9 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Nierównomierne osiadanie budynku? Ile lat ma budynek, jakie jest podłoże (grunt) ? jakie są fundamenty? Rzeczoznawca raczej wskazany. Czy w okolicy inne budynki tez mają takie defekty?

grunt prawdopodobnie gliniasty, budynek ma 10 lat..więcej informacji technicznych dopiero będę miał koncem tygodnia... bo własciciela nie ma teraz a dom stoi pusty..

dodam jeszcze ze w niedalekiej odleglości przebiega torowisko około 150 m.

Link do komentarza
22 godziny temu, Thomkac napisał:

mam problem chce kupić dom ale mam dylemat bo są pęknięcia

 

Jeżeli są teraz to i będą się pojawiać w przyszłości więc byłbym ostrożny z zakupem.

Jak widac są one w różnych punkatach domu więc cały dom "pracuje" i to dość mocno

Link do komentarza

Słyszał ktoś, żeby dom się rozpadł?

 

Nigdy nie słyszałem, żeby ktoś kupił dom i ten dom by mu się ROZPADŁ! Jeśli ktoś zna taki przypadek, chętnie sę dowiem. MOże Redkacja zna? Może są takie przypadki? Wg mnie nie ma takich sytuacji, a pęknięcia są, gdy są błedy. One psują wygląd - nic więcej, tylko wygląd.

No i pęlnięcia obniżają cenę.

Howgh

Link do komentarza

Obniżają cenę ale trzeba pamiętać, ze zarówno teraz jak i w przyszłości gdybyśmy chcieli dom sprzedać.

Bo jeżeli są błędy budowlane w konstrukcji domu to raczej nikt ich nie wyeliminuje a więc co by nie zrobił to pęknięcia co jakiś czas będą wychodzić na światło dzienne..

Link do komentarza
8 godzin temu, zenek napisał:

Moje podkreślenie. I może przy narożach, przy rynnie.  Bo widzę ta rynne. A jeśli tak, to może odpływ wody nie taki, jak trzeba i siada budynek koło rynny . 

Jeszcze raz jednak postuluję fotkę z trochę większym fragmentem budynku ze wskazaniem miejsca pęknięć.

Aha - czy to dotyczy całego budynku, czy też te pęknięcia są w jakiejś konkretnej części budynku??? 

rynny nie maja dalszych odprowadzeń od budynku, zrobione są tak że lało sie na opaskę z kostki, a ktoś dał teraz prowizorycznie na 50 cm rynny oddalone od elewacji.

co do pęknięć to prawie wszystkie od środka są w formie poziomej występują na piętrze domu w pokojach jednak nie we wszystkich... dwa pokoje nie tkniete łazienka też bez rys hall i przedpokój również bez rys....

mam parę innych zdjęc pomieszczeń ....jeżeli chodzi o parter to w salonie jest pekniecie, reszta nie tknięta w piwnicy jest jedno pionowe do połowy ściany i tyle widoczne na ostatnim zdjęciu jakie wrzuciłem wczoraj.... a reszta poniżej...

Foto 1.jpg

Foto 2.jpg

Foto 3.jpg

Foto 4.jpg

Foto 5.jpg

Link do komentarza

Jeśli o mnie chodzi - to proponuję ci jednak wziąść konstruktora na miejsce. Z tych fotek nadal ja nie umiem coś miarodajnie powiedzieć, nawet wiarygodnie przypuścicć. Poza jednym - jednak są to niepokojące pęknięcia, niektóre chyba na całą głębokość ściany. Te pęknięia pod skosami wyglądają tak, jak by nie było wieńca pod nimi - dziwne to. 

Weź rzeczoznawce na miejsce.

Link do komentarza

Witam ponownie, rzeczoznawca był i stwierdził że nie sa to wady konstrukcyjne budynku które wpływały by na bezpieczenstwo całej konstrukcji, a spowodowane sa zjawiskiem pęknięc cyt. (nie wiem czy dobrze) rozkurczowych, czy skurczowych......co o tym sądzicie??? 

Link do komentarza
Dnia 6.03.2018 o 19:54, PeZet napisał:

Słyszał ktoś, żeby dom się rozpadł?

 

Nigdy nie słyszałem, żeby ktoś kupił dom i ten dom by mu się ROZPADŁ! Jeśli ktoś zna taki przypadek, chętnie sę dowiem. MOże Redkacja zna? Może są takie przypadki? Wg mnie nie ma takich sytuacji, a pęknięcia są, gdy są błedy. One psują wygląd - nic więcej, tylko wygląd.

No i pęlnięcia obniżają cenę.

Howgh

o szkodach górniczych nie słyszałeś? ;)

Link do komentarza

bo zanim się rozwali, to jest wypłacane odszkodowanie. Potem dom albo jest rozbierany, albo jeśli jego stan na to pozwala, to bywa(nawet często) że jest dalej użytkowany.

zerknij tutaj

http://nettg.pl/news/102600/domy-stoja-a-stac-nie-powinny

Cytat

Zgodnie z prawem po wypłacie odszkodowań budynki przestały kopalnię interesować.

Nie słychać, żeby się komuś dom rozwalił - bo te które są tym zagrożone, zostają wypłacone i rozebrane.

Sam znam inny przypadek: rodzina kupiła za "grosze" taki wypłacony dom.

Rozwalenie mu nie grozi, ale nie chciałbyś tam mieszkać. Za każdym razem jak tam wchodziłem, to błędnik wariował....oni już tam długo mieszkają i są przyzwyczajeni....

Edytowano przez aaaa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Szanowni Państwo,
Jeżeli specjalista ocenił, że mieszkanie w takim budynku nie stanowi zagrożenia, to pozostaje kwestia zatrudniania fachowców, którzy dokonają remontu. Niestety trzeba się liczyć z tym, że pęknięcia będą powracać. Do ich łatania można stosować dedykowane do tego rodzaju prac produkty: kleje elastyczne, siatki ociepleniowe, elastyczne masy naprawcze, jak ACRYL-PUTZ® LT 22 LIGHT lub ACRYL-PUTZ® FX 23 FLEX.

Pozdrawiam serdecznie,

E-rzecznik FFiL Śnieżka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...