Skocz do zawartości

Historia edycji

Jacek79

Jacek79

Witam. Od jesieni remontuję sobie poddasze , robię dodatkowe pokoje dla dzieci. Całe poddasze mam drewniane konstrukcja i deskowanie mają ponad 100 lat. od jakiegoś czasu zaczął pojawiać się szary meszek na drewnie prawdopodobnie pleśń. Drewno nie jest niczym zabezpieczone chcę kupić wood protector. Drewna nie będę niczym zabudowywał, tylko pomaluję na biało. Widać że na poddaszu zrobiłem szczelną puszkę. Na dodatek bez wentylacji. Wiem że w tym jest problem. Dom nie posiada kominów . Czy wystarczy wypuszczenie rury wentylacyjnej z kratką na zewnątrz w każdym pokoju, albo jakieś wypusty w dachu? Nie chcę rozprowadzać rur wentylacyjnych po nowo tworzonych pokojach .Na poddaszu nie mam jeszcze zamontowanego centralnego ogrzewania jest stała temperatura 12-14 stopni C,płynie tylko ciepłe powietrze z dołu mieszkania. Poddasze jest niskie, dach dwuspadowy. Dach mam ocieplony w ten sposób najpierw ponad 100 letnie deskowanie na tym 3 cm starej papy i smoły na to mam położone płyty ociepleniowe thermano z pianki , membrana i na wierzchu blacha trapezowa. Okna plastikowe , cały budynek ocieplony styropianem . Wcześniej na strychu nie miałem problemu gdyż był przepływ powietrza , a teraz mam problem. Proszę o pomoc i o tanie rozwiązanie (nie przelewa mi się finansowo;). Pozdrawiam

Jacek79

Jacek79

Witam. Od jesieni remontuję sobie poddasze , robię dodatkowe pokoje dla dzieci. Całe poddasze mam drewniane konstrukcja i deskowanie mają ponad 100 lat. od jakiegoś czasu zaczął pojawiać się szary meszek na drewnie prawdopodobnie pleśń. Drewno nie jest niczym zabezpieczone chcę kupić wood protector. Drewna nie będę niczym zabudowywał, tylko pomaluję na biało. Widac że na poddaszu zrobiłem szczelną puszkę. Na dodatek bez wentylacji. Wiem że w tym jest problem. Dom nie posiada kominów . Czy wystarczy wypuszczenie rury wentylacyjnej z kratką na zewnątrz w każdym pokoju? Na poddaszu nie mam jeszcze zamontowanego centralnego ogrzewania jest stała temperatura 12-14 stopni C,płynie tylko ciepłe powietrze z dołu mieszkania. Poddasze jest niskie, dach dwuspadowy. Dach mam ocieplony w ten sposób najpierw ponad 100 letnie deskowanie na tym 3 cm starej papy i smoły na to mam położone płyty ociepleniowe thermano z pianki , membrana i na wierzchu blacha trapezowa. Okna plastikowe , cały budynek ocieplony styropianem . Wcześniej na strychu nie miałem problemu gdyż był przepływ powietrza , a teraz mam problem. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...