Skocz do zawartości

wycięcie ścian szczytowych i działowych pod deskami


Recommended Posts

Panowie muszę wyciąć ściany szczytowe i działowe pod deskami bo jak większość fachowców wymurowali pod deski te fotki pokazuję jak to u mnie wygląda.

Pytanie do was skierowane to czy jest jakieś ryzyko  jak to wytnę może coś być nie tak nasłuchałem się że może to osłabić te ściany i np. się przewrócić 

IMG_20160622_191413.thumb.jpg.de70b8c9b3f498fff0ba4672a8b78252.jpgIMG_20160622_191354.thumb.jpg.50a8e92d286648e06c532536c0194c97.jpg

4.thumb.jpg.501527126717e94599efc3391d8f698b.jpg121212.thumb.jpg.39b4f7dbf7f1cb83918bf84799b2dee5.jpg

5a982a062bb11_cianydowycicia.thumb.jpg.de7e07d0136b502daeb658742e3d7c7f.jpg

Link do komentarza

Primo. Dach nie ma prawa na działowych się opierać.

Secundo. Gdy "wytniesz" to nie osłabisz. Jak będziesz nak**wiał bezmyślnie młotem to popęka. Tyle.

A i jeszcze jedno.

Jeżeli docieplasz poddasze od góry tylko między jętkami, to nie ma sensu szczytowych powyżej jętek przycinać.

Link do komentarza
26 minut temu, Takiowaki napisał:

Dach nie ma prawa na działowych się opierać.

On się tu raczej nie opiera - "zdolni" murarze podmurowali go od spodu nadzwyczaj dokładnie, na styk, dopasowując bloczki... Jeśli ciąć, to może jakąś piłą-lisim ogonem - będzie mniej wstrząsów... chyba...

24 minuty temu, wojciech_pi napisał:

w jakim celu

powinien być luz, żeby ruchy więźby i dachu nie poruszały ścian

Link do komentarza
33 minuty temu, wojciech_pi napisał:

Witaj

Ale co Ty chcesz wycinać w murowanych ścianach i w jakim celu, bo nie kumam ?

Pozdr

 

Ma za wysoko podmurowane bo do samych desek,powinien mieć miejsce żeby między murem a dechami zmieścić ocieplenie bo inaczej będzie mostek cieplny.Ale jeśli ocieplenie przewidziane jest między jętkami to tak jak pisze Taki.

 

 

Napisaliśmy razem z Takim :) 

Link do komentarza
5 minut temu, Takiowaki napisał:

tylko kończymy 15-20cm niżej, by upchnąć tam izolacji.

To jest istotne na ścianach szczytowych, ale działowe też muszą mieć odstęp/luz...

Link do komentarza
2 godziny temu, Buster napisał:

Ma za wysoko podmurowane bo do samych desek,powinien mieć miejsce żeby między murem a dechami zmieścić ocieplenie bo inaczej będzie mostek cieplny.Ale jeśli ocieplenie przewidziane jest między jętkami to tak jak pisze Taki.

 

 

Napisaliśmy razem z Takim :) 

No tak, wszystko jasne.

Wyjątkowo dokładni murarze nieco przedobrzyli

Pozdr

W

Link do komentarza

Mnie troszkę niepokoi częściowe oparcie konstrukcji dachu na ścianie szczytowej a nie widzę tam w tym miejscu wieńca - jeśli dobrze dojrzałem na fotce szcytow dachu od środka i z zewnątrz.

16 godzin temu, uroboros napisał:

powinien być luz, żeby ruchy więźby i dachu nie poruszały ścian

chyba że są to ściany konstrukcyjne i wzmocnione, jeśli trzeba, wieńcem  - na których jest wsparta więźba   

Link do komentarza
1 godzinę temu, Takiowaki napisał:

A na kiego grzyba Ci wieniec potrzebny w ścianach szczytowych pod płatwiami? Jeżeli nie było konstrukcyjnej potrzeby - nie został wykonany.

Nie pod płatwiami, tylko wieniec ściany szczytowej, który ją usztywnia - bo ściana szczytowa bynajmniej sama w sobie nie jest stabilna pionowo, więc ten wieniec powinien być połączony z kolankowym, czyli na ścianie kolankowej, albo ze stropowym, jeśli kolanka nima. A płatew powinna byc oparta na stabilnej ścianie. A jeśli jej nie ma - to lepiej na stolcu odpowiedno usztywnionym.

 

Ale tam coś jest - tylko na fotkach nie widać dokładnie oparcia płatwi.

Link do komentarza
Napisano (edytowany)
5 godzin temu, zenek napisał:

Niekoniecznie, napisałem w trybie przypuszczającym.

Tu np. widać jakieś stężenie:

imageproxy.php?img=&key=28441617acb22e97imageproxy.php?img=&key=28441617acb22e97Clipboard01.jpg.15c357185148001e456d0d7d4baa19e1.jpgimageproxy.php?img=&key=28441617acb22e97 

Nie wiem, jak to jest w szczegołach

ta ściana to akurat od sypialni nad nią jest strych

8 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Wyciąć można tylko po co? Straty ciepła w pionie przez bloczki z betonu komórkowego będą niewielkie i praktycznie nie mają wpływu na komfort użytkowania pomieszczeń.

no właśnie jedni mówią żeby nie wycinać bo to materiał który nie przemarza tym bardziej ze jest deska papa i blachodachówka inni mówią że trzeba bo może być grzyb jak ciepło styknie się tam z zimną ścianą a wolał bym żeby nie wyszła tam jakaś wilgoć czy grzyb.

Znam ludzi co nie mają takiego ocieplenia szczytu i nic się nie dzieje.

Niby nie wielka robota ten materiał spokojnie ręczna piłą wytnę 

Edytowano przez marcinx00 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
4 godziny temu, marcinx00 napisał:
10 godzin temu, zenek napisał:

Niekoniecznie, napisałem w trybie przypuszczającym.

Tu np. widać jakieś stężenie:

imageproxy.php?img=&key=28441617acb22e97imageproxy.php?img=&key=28441617acb22e97Clipboard01.jpg.15c357185148001e456d0d7d4baa19e1.jpgimageproxy.php?img=&key=28441617acb22e97 

Nie wiem, jak to jest w szczegołach

ta ściana to akurat od sypialni nad nią jest strych

linki nie działają

Dnia 1.03.2018 o 17:38, marcinx00 napisał:

czy jest jakieś ryzyko  jak to wytnę może coś być nie tak nasłuchałem się że może to osłabić te ściany i np. się przewrócić 

Trudno szczerze mowiąc radzić trochę po omacku, bo jak napisałem - te fotki są małe i nieszczegołowe. Ale jak wytniesz coś pod deskami, to moim zdaniem - nic się nie stanie. Natomast nie wiem , na ile jest to celowe. 

Nie wycinałbym nic pod płatwiami, bo nie wiem na czym one się opierają.

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
5 minut temu, marcinx00 napisał:

Nie no pod płatwiami nie wytnę

Plan jest abym wyciął tak jak grubość krokwi czyli 18 cm i wkleił 15 cm styropian na piankę tak aby nie dotykał desek

i tego się trzymaj :)

Więcej pomysłów zakręci tylko w głowie. Wiesz co zrobisz, niczego to nie osłabi. Powodzenia!

Link do komentarza
Napisano (edytowany)

Tylko  zrobi się ciepło i piła w ruch 

Z tego co się zorientowałem to ten styropian też nie może się z deskami stykać, czy póki nie zrobię ocieplenia zewnętrznego lepiej zabezpieczyć tą szczelinę pod deskami dachu oraz widoczny zewnątrz styropian żeby jakieś ptaszki myszki go nie posmakowały :icon_biggrin:

Edytowano przez marcinx00 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 3.03.2018 o 18:35, marcinx00 napisał:

Z tego co się zorientowałem to ten styropian też nie może się z deskami stykać, czy póki nie zrobię ocieplenia zewnętrznego lepiej zabezpieczyć tą szczelinę pod deskami dachu oraz widoczny zewnątrz styropian żeby jakieś ptaszki myszki go nie posmakowały :icon_biggrin:

podpowie ktoś ???

Link do komentarza

to nie zapomnij o szczelinie wentylacyjnej między styro a dechami .

tnij delikatnie bo

jak poszalejesz zaprawa może puścić i bloczek było nie było krańcowy wyrwiesz

z 2 strony :

Dnia 2.03.2018 o 09:02, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Wyciąć można tylko po co? Straty ciepła w pionie przez bloczki z betonu komórkowego będą niewielkie i praktycznie nie mają wpływu na komfort użytkowania pomieszczeń.

można mieć dobrze , można i mieć lepiej .

jednak jak zapewni Ci to święty spokój to rób .

Link do komentarza

O szczelinie nie zapomnę tylko czy powinnem jakąś siatką go zabezpieczyć przed jakimiś gryzoniami?
Ocieplenie zewnętrzne puźniej ma być na równo z tym styropianem szczytu (czyli też szczelina) ?
Jaki wkleić styropian na te szczyty?


Wysłane z mojego DRIVE przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
6 godzin temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

czyli szczelina wentylacyjna na połaci być musi .

to wiem ale pytam czy jeśli będzie szczelina nad  ociepleniu zewnętrznym budynku oraz miedzy styropianem położonym na ścianie szczytowej  to od góry styropian jest goły czy nie wydziobią tego ptaki czy jakieś gryzonie (może mysz wejść po ścianie) czy to się jakoś powinno zabezpieczyć czy na ogół nikt nie zabezpiecza

Link do komentarza

Mam krokwie wewnątrz bardzo blisko ścian szczytowych ze 2 cm jak tu rozwiązać ocieplenie styropian na grzbiecie-krokwia niby drewno pracuje czy jakieś cienkie paski wełny wstawić czy piankę puścić (ale pianka wpuszczona doszła by do deskowania dachu)

Wysłane z mojego DRIVE przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Dnia Saturday, March 10, 2018 o 10:39, marcinx00 napisał:

Mam krokwie wewnątrz bardzo blisko ścian szczytowych ze 2 cm jak tu rozwiązać ocieplenie styropian na grzbiecie-krokwia niby drewno pracuje czy jakieś cienkie paski wełny wstawić czy piankę puścić (ale pianka wpuszczona doszła by do deskowania dachu)

Wysłane z mojego DRIVE przy użyciu Tapatalka
 

A w tym ktoś się wypowie

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...