Skocz do zawartości

Co na wylewke, pod nią pustka :D


Recommended Posts

Witam
Dom składa sie z pół pięter. Na chwile obecną chciałbym wykończyć dwa poziomy.
Pod jednym znajdują sie piwnice a pod drugim pomieszczenia gospodarcze (garaż itp.)

Nie wiem jak rozegrać sprawe z wylewką, nie wiem czy jest sens odpowiednio to izolować/ocieplać.
No bo w sumie jak by na to nie patrząc klimat nam się powoli ociepla icon_razz.gif ale tak na ful serio mam kopalnie 20 min. drogi od budowy i węgiel jest w cenie.
Nie zamierzam brać na to kredytu, ale też nie robić przysłowiowej fuszerki na 110 m2
Prosze o rade i w miare możliwości koszty.

Ps.
Na tych dwóch poziomach posiadam 278 m2 ścian liczyłem tak 50 PLN za m2 z robiocizną i materiałem
Ta sama cena do sufitu 100m2
378m2 za 20 000 PLN dobrze to kalkuluje?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam
Dom składa sie z pół pięter. Na chwile obecną chciałbym wykończyć dwa poziomy.
Pod jednym znajdują sie piwnice a pod drugim pomieszczenia gospodarcze (garaż itp.)

Nie wiem jak rozegrać sprawe z wylewką, nie wiem czy jest sens odpowiednio to izolować/ocieplać.
No bo w sumie jak by na to nie patrząc klimat nam się powoli ociepla icon_razz.gif ale tak na ful serio mam kopalnie 20 min. drogi od budowy i węgiel jest w cenie.
Nie zamierzam brać na to kredytu, ale też nie robić przysłowiowej fuszerki na 110 m2
Prosze o rade i w miare możliwości koszty.

Ps.
Na tych dwóch poziomach posiadam 278 m2 ścian liczyłem tak 50 PLN za m2 z robiocizną i materiałem
Ta sama cena do sufitu 100m2
378m2 za 20 000 PLN dobrze to kalkuluje?


icon_smile.gif Cze.Nie bądż chytry bo według znanego powiedzenia 2x stracisz.Ocieplenie stropu nad piwnicą czy pom gospod to obecnie standard.Koszty nie są wysokie bo powinieneś wykonać izolację akustyczną na stropach,
czyli zamieniasz 3 cm styropianu na 5 cm.Pozdro.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...