Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pytanie z formularza ze stronyhttps://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

 

Mieszkam na ostatnim piętrze 3 kondygnacyjnego budynku. Wodę mam ogrzewaną bojlerem elektrycznym poziomym. Gdy zostanie odkręcony jakikolwiek kran w naszym mieszkaniu lub mieszkaniach poniżej (lub spłuczka, pralka, zmywarka), w bojlerze zaczyna piszczeć i po 2 -3 sekundach przestaje. Bojler był instalowany 5 miesięcy temu, zjawisko narasta. Co może być przyczyną?

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 27.02.2018 o 12:17, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Przyczyn może być kilka: powietrze w zbiorniku, przewężenie w instalacji, zanieczyszczenie, luźna uszczelka zaworu. Trzeba zlokalizować źródło hałasu i wtedy można uściślić przyczynę.

Panie inżynierze. Takie porady, takie uniwersalne, nie pasują do fachowca. Ja jako fachowiec TEJ BRANŻY, wskazuję na przepuszczający zawór bezpieczeństwa. 

Link do komentarza
12 godzin temu, demo napisał:

No ten zawór bezpieczeństwa. Ja wiem że niekoniecznie to musi być widoczne na ten " pierwszy rzut oka", ale pewnie Ty to lepiej zreferujesz jako fachowiec " TEJ BRANŻY".B|

Czego oczekujesz jeszcze? Przyczyna wskazana, temat wg. mnie zakończony, ale jeśli czegoś nie wiesz, pytaj. Nie wstydź się brakiem wiedzy.  

Link do komentarza
11 godzin temu, slawekm7 napisał:

Czego oczekujesz jeszcze? 

Osobiście w zasadzie niczego od Ciebie nie oczekuję, ale wypada wytłumaczyć dlaczego objaw przepuszczającego zaworu bezpieczeństwa, nie musi być widoczny na pierwszy rzut oka. Bo takie stwierdzenie padło w trakcie dyskusji.

Ale może faktycznie lepiej nic nie tłumacz, bo z jasnowidzem zdalnie wykrywającym usterkę, której pochodzenie może mieć tak wiele przyczyn, to chyba jednak nie warto dyskutować.:icon_lol:

Link do komentarza

Gdy był wyciek z zaworu, byłoby to widoczne i oczywiste. Ale problem jest z piszczeniem czyli pracą zaworu, który przepuszcza - rozładowuje nadmiar ciśnienia w kierunku zasilania wodą. I dla mnie jest to oczywiste, bo mam wiele lat praktyki.

A "profesjonalista" pisząc o powietrzu w zbiorniku, który jest w trakcie eksploatacji, pisze niestety bzdury, raczej nie zna budowy takiego podgrzewacza. 

Ale dlaczego to ciśnienie wzrosło i po co stosuje się zawory bezpieczeństwa? Może na to pytanie odpowie uczestnik tej dyskusji, mający ponad 25 tys. postów.  

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...