Skocz do zawartości

podmurowanie ściany kolankowej przy murłacie


Recommended Posts

Mam pytanie co do murłaty muszę ja troszkę obmurować czyli podwyższyć ściankę kolankową pod murłatą mam izolację mógłbym zastosować tam małe bloczki z gazobetonu o szerokości 5 cm ładnie by się zrównały ze ścianą i na to tradycyjny tynk ale czy jak ten bloczek będzie dotykał do tej murłaty a to jest drewno które może jakoś pracować to nie popęka kiedyś na tym tynk ?? czy może trochę węższy bloczek powinien być i miedzy nim jakaś izolacja ?

Jak to wykonać poprawnie?

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Dnia 27.02.2018 o 12:06, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Szczelina oczywiście pusta.

bloczek stojący na wieńcu ściany kolankowej będzie szerokości tylko 4 cm i postawię go ba jakąś zaprawę szczelina od murłaty wtedy wyjdzie 1 cm z zewnątrz dam siatkę wzmacniającą na to tynk cementowo-wapienny czy nie będzie to zbyt słabe ? do tego ma dojść skos sufitu z płyty GK 

A może macie jakiś inny patent jak to zrobić ?

 

Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
mam jeszcze pytanie co do tego podmurowania ścianki jakiej zaprawy najlepiej użyć aby połączyło mocno bloczek z betonowym wieńcem ? 
Ja ostatnio podmurowywałem murłatę 16cm wysoką, kupiłem bloczki o grubości 6cm i docinałem je na ten wymiar. Tynkarz i kartongipsiarz polecili wymurować właśnie do wysokości murłaty. Między belką a murkiem jest szczelina ok 1.5cm, może dam tam piankę niskoprężną. Murowałem na klej - naprawde mocno trzyma.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Jaki klej? A dawałweś między belkę a bloczek izolację bo chyba tak dam u siebie i szczelinę zrobie mniejszą

Wysłane z mojego DRIVE przy użyciu Tapatalka


Zwykła biała cienkowarstwowa zaprawa klejąca do betonu komórkowego (pustaków h+h na przykład), jak się weżre czy w beton czy pustaka to naprawdę mocno trzymie aa miałem jeszcze matę/folię pod murłata to jej nie ucinałem tylko zawinąłem na belkę i przybilem takerem do niej. W szczelinę pomiedzy pustakiem a belką dam piankę. Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Podmurowałem sobie bloczkami teraz zastanawiam się jak to wzmocnić na wszelki wypadek przed tynkami CW aby nie okazało się że coś pęknie.

Czy do wzmocnienia użyć siatki takiej jak na styropian i czy jest sens nakładać klej  czy może wtopić tą siatkę muszą tynkarze prosto w tynk

Proszę o podpowiedzi jak to prawidłowo powinno być wykonane

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...