Skocz do zawartości

Izolacja termiczna mieszkania w budynku wielorodzinnym


Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Mam takie pytanie - czy jest możliwość wykonania izolacji termicznej elewacji jednego mieszkania w budynku wielorodzinnym? Mam mieszkanie własnościowe, zlokalizowane na parterze. Spółdzielnia o wykonaniu ocieplenia całego budynku nie chce słyszeć, nie ma pieniędzy itp. więc zacząłem się zastanawiać czy jest to wykonania na własną rękę. Pomijam jak na razie potrzebne zgody i inna papierkologie.

Zacząłbym od listew startowych, izolację zrobiłbym powiedzmy do wysokości mieszkania sąsiada nade mną, tylko właśnie pytanie jak wykończyć 'gore', żeby nie lała się woda za styropian?

Jest to do wykonania?

 

Pozdrawiam

Seba

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Link do komentarza

Jest to do wykonania, ale jednak lepiej będzie, jak zaczniesz właśnie od papierologii... jak dostaniesz zakaz, to niepotrzebne będą listwy startowe, obróbki nad ociepleniem i wiedza o ociepleniu :icon_rolleyes:

Link do komentarza

Przy mieszkaniu na parterze powinno się pomyśleć i o ociepleniu stropu od strony piwnicy warstwą wełny mineralnej.

 

Widziałem blok, w którym docieplone było mieszkanie narożne na pierwszym piętrze - wygląda to dość ciekawie :icon_mrgreen:...

 

Jeśli już, to musiałbyś ocieplić nie do wysokości mieszkania sąsiada nad Tobą, tylko, "na zakładkę", z pół metra powyżej jego podłogi. Pogadaj z nim - może i on w to wejdzie (ile pięter ma blok?), może spółdzielnia zgodzi się na zmniejszenie, na jakiś czas, Waszych opłat...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...