Skocz do zawartości

proszę o pomoc w dobraniu kanałów wentylacyjnych do WM bez rekuperatora


Recommended Posts

1 godzinę temu, demo napisał:

Kolego nie wierz w ani jedno słowo z polecenia tego neofity wentylacyjnego, bo opowiada takie bzdury które obrażają inteligencję nawet średnio rozgarniętego człowieka.

Koleś nałykał się prawd objawionych z trzeciej ręki, trochę poprzekręcał i myśli że może już robić wykłady i pouczać innych.

Np. ta kuriozalna odpowiedź na stwierdzenie bajbagi o takich samych stratach wentylacyjnych, powinna dać wszystkim jasny sygnał że to gość który nie rozumie podstawowych zasad wentylacji i każdych innych, a jego uczelnią mogły być chyba tylko Lasy Kabackie ::icon_lol:

Jeżeli jeden dom dobrze ocieplony zużywa gaz za np.2 zł dziennie a drugi gorzej ocieplony zużywa gaz za 20 zł dziennie to jeżeli oba wentylujemy identycznie i straty z powodu wentylacji w każdym wynoszą np 50 % jak sam napisałeś to w pierwszym domu tracimy 1zł  a w drugim 10 zł więc jest różnica. Pomiary w moim domu z wilgocia technologiczną pokazały iż działająca wentylacja na ok 50 m3/h generuje straty ok 20% czyli ok 80 gr/dziennie. 

Tomraider.

Jak takie same to takie same, a nie proporcjonalne do całości zużywanej energii na ogrzanie domu.

Jak w jednym domu 1 zł to w drugim też 1zł, Tomuśraider kumasz ?. 

 

 

Sprowadziłeś dyskusję do swojego niskiego poziomu który mi nie pasuje więc nie odpiszę już na żadny Twój post. Proponuję Ci kolego żebyś popuścił zbyt mocno spięte swoje blond warkocze , ich ucisk na Twój mózg musi być bolesny i najwyrażniej zakłóca Ci trzeżwy tok myślenia i pisania. Przestań pisać tak brzydko o innych,wyłącz kompa  i wracaj do wanny gdzie czeka na Ciebie tata.

Pozdrawiam Tomraider.

Link do komentarza
Dnia 4.03.2018 o 14:00, tomraider napisał:

Żeby zrozumieć po co komu duże łopaty wentylatora trzeba mieć świadomość jaką pracę mają one do wykonania czyli ile waży m3 powietrza i ile kg powietrza trzeba przewalić przez wentylację na godzinę, oczywiście można to zrobić wiatraczkiem od laptopa przez rurke od długopisu tylko trzeba wtedy zainwestować w profesjonalne stopery do uszu dla całej rodziny. Wydajność w EBM jest prawie liniowa do napięcia sterującego  od 2v do 10v zmienia się wydajność od 0 do 750 m3/h . praktycznie 150 m3/h w zupełności wystarczy latem , przy takiej wydajności wentylator działa bardzo cicho a sama wentylacja jest bezgłośna  i  jako silnik prądu stałego duży moment obrotowy więc daje radę , sterowanie potencjometrem za 5 zł.

A ta wiedza tajemna to do czego niby potrzebna???

Bo coś nie za bardzo chce mi się wierzyć że w swoich obliczeniach uwzględniałeś wszystkie zmienne wynikające ze zmiany ciśnienia i wilgotności powietrza.

A przecież rozbieżności w masie powietrza w warunkach brzegowych w jakich pracuje wentylacja to około 20%.., a to nie w kij dmuchał. :hahaha2:

Nota bene nie spotkałem się jeszcze z kartą techniczną EBM która podaje wydajność wentyla z uwzględnieniem masy przetaczanego powietrza.

Ale co ja tam wiem.

 

PS.

Jestem wstanie dożywotnio ufundować Ci zestaw profesjonalnych stoperów dla całej rodziny jeśli uda Ci się wykonać eksperyment ze skutkiem końcowym o którym napisałeś.
Bo według mnie to przykład kompletnie nietrafiony, ale za to dowodzący przez Ciebie wysokiego mniemania o sobie.

 

Dnia 4.03.2018 o 15:41, tomraider napisał:

A mnie te silniki polecił Adam mk.

I to jest clou.
Adam polecił Ci te wentylatory (dany model) do wykonania konkretnego zadania w Twoim domu. Twoim domu.

Ty wyszedłeś z założenia że dla @marcinx00 będą one równie dobrze się sprawdzały jak u Ciebie. Nie twierdzę że tak nie będzie, ale samo skupienie się na danym modelu wentyla nie załatwia sprawy całej wentylacji.
EBM produkuje różne wiatraki i może zanim zaczniesz konkretnie doradzać warto się skupić najpierw na oczekiwaniach inwestora i dopiero później mówić autorytatywnie jaki model powinien u siebie zastosować.

Link do komentarza
2 godziny temu, Jani_63 napisał:

A ta wiedza tajemna to do czego niby potrzebna???

Bo coś nie za bardzo chce mi się wierzyć że w swoich obliczeniach uwzględniałeś wszystkie zmienne wynikające ze zmiany ciśnienia i wilgotności powietrza.

A przecież rozbieżności w masie powietrza w warunkach brzegowych w jakich pracuje wentylacja to około 20%.., a to nie w kij dmuchał. :hahaha2:

Nota bene nie spotkałem się jeszcze z kartą techniczną EBM która podaje wydajność wentyla z uwzględnieniem masy przetaczanego powietrza.

Ale co ja tam wiem.

Gwarantuję ci że koledzy w EBM wiedzą ile waży m3 powietrza a Ty chyba nie.

PS.

Jestem wstanie dożywotnio ufundować Ci zestaw profesjonalnych stoperów dla całej rodziny jeśli uda Ci się wykonać eksperyment ze skutkiem końcowym o którym napisałeś.

Rezygnuję z Twojej darowizny, pieniądze wydaj na dobry browar, włącz sobie dobrą muże i wyluzuj Kolego.
Bo według mnie to przykład kompletnie nietrafiony, ale za to dowodzący przez Ciebie wysokiego mniemania o sobie.

Przykład świadczy o moim mniemaniu? co Ty piszesz? szaleju się najadłeś? 

I to jest clou.

Mój wykładowca z czasów studiów używał także zwrotu par excellence, nie żałuj sobie , też tak pisz.
Adam polecił Ci te wentylatory (dany model) do wykonania konkretnego zadania w Twoim domu. Twoim domu.

Ty wyszedłeś z założenia że dla @marcinx00 będą one równie dobrze się sprawdzały jak u Ciebie. Nie twierdzę że tak nie będzie, ale samo skupienie się na danym modelu wentyla nie załatwia sprawy całej wentylacji.
EBM produkuje różne wiatraki i może zanim zaczniesz konkretnie doradzać warto się skupić najpierw na oczekiwaniach inwestora i dopiero później mówić autorytatywnie jaki model powinien u siebie zastosować.

Odnoszę wrażenie ,po czytaniu postów  w tym temacie, że budowa wentylacji w domku jednorodzinnym jest przynajmniej dla niektórych tak skomplikowana ja budowa promu kosmicznego. Dlatego i pod wpływem takich przekazów część naiwnych inwestorów porzuca pomysł by zbudować coś swojego i kupuje za grubą kasę gotowe urządzenia najczęściej już z rekuparatorem. Skoro obliczenia są skomplikowane ,wykonanie instalacji wymaga tajemnej niemal wiedzy to po co ryzykować, trzeba wywalić kasę i powinno być dobrze. Kłopot w tym że w realu jest tak sobie ,użytkownicy skarżą się na małą wydajność i sprawność , na zamarzające rekuparatory, temat równoważenia ciśnień jest w ogóle lub słabo nierozpoznany choć jego konsekwencje i wynikające z nich problemy szeroko opisywane.Pewne jest to że wydadzą sporą kasę . Jak który tak jak marcin prosi o porady to prędzej go wyśmieją niż realnie coś pomogą. Jak zwykle najwięcej do napisania mają ci którzy nigdy nic nie zbudowali , czy choćby widzieli, żadnej instalacji, nie mają cennego doświadczenia o którym  mogliby napisać takim jak marcin. Ja jestem niewierny Tomasz. To że Adam mi polecił konkretny model wentylatora nie oznaczała że zaraz go kupiłem. dużo czytałem i dzwoniłem do doradców technicznych EBM i to również oni mnie przekonali czy potwierdzili konkretny wybór. Marcin nie buduje wieżowca dla 50 rodzin tylko dom średniej wielkości taki jak ja . Nie ma powodów żeby coś działało u mnie a u niego nie.  Jak nie wierzysz to zadzwoń do EBM w warszawie i popytaj, zdobędziesz wiedzę i przestaniesz się domyślać tylko będziesz naprawdę wiedział. Wentylator ma naprawdę dużą pracę do wykonania, musi być duży i mieć wielkie łopaty, wentylator o średnicy 100mm też da radę ale będzie musiał mieć większe obroty a co za tym idzie będzie głośniejszy , wentylator musi być DC bo AC nie da się dobrze i tanio regulować , jak ktoś raz w życiu to spróbował to świetnie to rozumie. Na koniec napisałeś o oczekiwaniach inwestora. Czy czytasz to co sam piszesz? jakie oczekiwania może mieć inwestor który jeszcze miesiąc temu myślał że wystarczy wentylacja grawitacyjna, który mieszka w domu z wentylacją grawitacyjną? Przecież dopiero jak ją zbuduje i pomieszka to będzie wstanie ocenić jak działa , co w tym działaniu mu pasuje a co by chciał polepszyć i dopiero wtedy będzie miał jakiekolwiek oczekiwania , spełnione lub nie.

Tomraider.

Edytowano przez tomraider (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, tomraider napisał:

To że Adam mi polecił konkretny model wentylatora nie oznaczała że zaraz go kupiłem. dużo czytałem i dzwoniłem do doradców technicznych EBM i to również oni mnie przekonali czy potwierdzili konkretny wybór. Marcin nie buduje wieżowca dla 50 rodzin tylko dom średniej wielkości taki jak ja . Nie ma powodów żeby coś działało u mnie a u niego nie.  Jak nie wierzysz to zadzwoń do EBM w warszawie i popytaj, zdobędziesz wiedzę i przestaniesz się domyślać tylko będziesz naprawdę wiedział. Wentylator ma naprawdę dużą pracę do wykonania, musi być duży i mieć wielkie łopaty, wentylator o średnicy 100mm też da radę ale będzie musiał mieć większe obroty a co za tym idzie będzie głośniejszy , wentylator musi być DC bo AC nie da się dobrze i tanio regulować , jak ktoś raz w życiu to spróbował to świetnie to rozumie. Na koniec napisałeś o oczekiwaniach inwestora. Czy czytasz to co sam piszesz? jakie oczekiwania może mieć inwestor który jeszcze miesiąc temu myślał że wystarczy wentylacja grawitacyjna, który mieszka w domu z wentylacją grawitacyjną? Przecież dopiero jak ją zbuduje i pomieszka to będzie wstanie ocenić jak działa , co w tym działaniu mu pasuje a co by chciał polepszyć i dopiero wtedy będzie miał jakiekolwiek oczekiwania , spełnione lub nie.

Tomraider.

Widzisz dużo czytałeś... i nie doczytałeś.

A teraz głupoty objawione prawisz.

Nie mam pojęcia kto Ci powiedział że wentylator musi być na prąd stały DC, ale na pewno nie był to doradcza techniczny... może dodzwoniłeś się na portiernię. :takaemotka:

A jeśli masz jakiś kolegów w EBM i to oni Ci doradzali, to albo zmień kolegów, albo postaraj się jednak dotrzeć do kogoś bardziej kompetentnego.

 

Widzisz, @marcinx00 może i miesiąc temu zakładał że wentylacja grawitacyjna mu wystarczy, ale kombinuje żeby coś sobie poprawić na plus.

Jak dobrze będzie miał zaprojektowaną instalację WM to po jej uruchomieniu skupi się tylko na jej wyregulowaniu.

Wcale nie musi w niej cały czas dłubać żeby ją "polepszać" tak jak to zakładasz u siebie.

 

I proszę nie wkładaj mi w usta słów które nie wypowiedziałem dopisując swoje zdania w cytowanym tekście.

Link do komentarza
3 minuty temu, Jani_63 napisał:

Widzisz dużo czytałeś... i nie doczytałeś.

A teraz głupoty objawione prawisz.

Nie mam pojęcia kto Ci powiedział że wentylator musi być na prąd stały DC, ale na pewno nie był to doradcza techniczny... może dodzwoniłeś się na portiernię. :takaemotka:

A jeśli masz jakiś kolegów w EBM i to oni Ci doradzali, to albo zmień kolegów, albo postaraj się jednak dotrzeć do kogoś bardziej kompetentnego.

 

Widzisz, @marcinx00 może i miesiąc temu zakładał że wentylacja grawitacyjna mu wystarczy, ale kombinuje żeby coś sobie poprawić na plus.

Jak dobrze będzie miał zaprojektowaną instalację WM to po jej uruchomieniu skupi się tylko na jej wyregulowaniu.

Wcale nie musi w niej cały czas dłubać żeby ją "polepszać" tak jak to zakładasz u siebie.

 

I proszę nie wkładaj mi w usta słów które nie wypowiedziałem dopisując swoje zdania w cytowanym tekście.

Tak to proszę konkrety, jaki to wentylator AC jest dobry i jakie tanie sterowanie do niego zapewnia mu stały moment obrotowy w całym zakresie jego obrotów.Chyba nie jesteś aż takim laikiem że nie wiesz że wentylator o którym pisałem jest DC  zasilany przetwornicą (znajdującą się w jego wnętrzu) z napięcia 230V AC. Pewnie nie będzie odpowiedzi.

Czekam bo chętnie się od ciebie poedukuję. 

Tomraider.

ps. Nic Ci nie wkładam w usta, zwyczajnie brak wprawy z edycją cytatów, tak wyszło więc wybacz.

Link do komentarza
24 minuty temu, Jani_63 napisał:

Masz rację... nie jestem aż takim laikiem.

I mylisz się że nie będzie odpowiedzi. Twoje pytanie aż tak na kolana nie powala.

Wentylatory komutowane elektronicznie mają oznaczenie EC i są podgrupą wentylatorów AC.

Nie wykręcaj kota ogonem , Podaj nazwę czy typ wentylatora ( nie EC ) zasilanego AC  oraz układ jego sterowania który jest lepszy od tego który podałem w postach wcześniej. Znowu sie wkręcisz czy rzeczywiście coś wiesz na ten temat. Jeśli łaska napisz jaki wentylator nasz w swojej instalacji.

Link do komentarza
Dnia 4.03.2018 o 15:41, tomraider napisał:

A mnie te silniki polecił Adam mk.

Bo Adam je wszystkim poleca. I co z tego?

Kupiłeś superwentylator, którym wrzucasz 50m3/h powietrza. Jak wielką masz skrzynkę na to, nie chcę myśleć.

Chcesz tak - masz WM samoróbkę - ok. Masz wentylatory DC - ok.

Ale czy wszyscy muszą się uczyć jak to zrobić?

Po co?

Każdy wentylator można regulować.

Po co?

 

Z praktyki 5-ciu lat używania rekuperatora powiem Ci, że połowa rzeczy o których prawisz jest przewymiarowana i daleka od prawdy.

Przez cały ten okres nie widziałem i nie widzę potrzeby, by regulować prędkość wentylatorów.

Jak ustawiłem na początku, tak mam do tej pory. Mało tego, nie ma nawet potrzeby aby reku pracował cały czas.

A jeśli pracuje, to użytkownik końcowy (w pomieszczeniu z anemostatem) kompletnie tego nie słyszy.

No chyba, że w środku nocy jak się skupi i pod warunkiem, że nie idzie akurat pompka od C.O.

 

Więc przestań opowiadać bajki o tym, czego nie widziałeś i nie słyszałeś

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, MrTomo napisał:

Bo Adam je wszystkim poleca. I co z tego?

Kupiłeś superwentylator, którym wrzucasz 50m3/h powietrza. Jak wielką masz skrzynkę na to, nie chcę myśleć.

Chcesz tak - masz WM samoróbkę - ok. Masz wentylatory DC - ok.

Ale czy wszyscy muszą się uczyć jak to zrobić?

Po co?

Każdy wentylator można regulować.

Po co?

 

Z praktyki 5-ciu lat używania rekuperatora powiem Ci, że połowa rzeczy o których prawisz jest przewymiarowana i daleka od prawdy.

Przez cały ten okres nie widziałem i nie widzę potrzeby, by regulować prędkość wentylatorów.

Jak ustawiłem na początku, tak mam do tej pory. Mało tego, nie ma nawet potrzeby aby reku pracował cały czas.

A jeśli pracuje, to użytkownik końcowy (w pomieszczeniu z anemostatem) kompletnie tego nie słyszy.

No chyba, że w środku nocy jak się skupi i pod warunkiem, że nie idzie akurat pompka od C.O.

 

Więc przestań opowiadać bajki o tym, czego nie widziałeś i nie słyszałeś

 

Adam robi parę czy pare naście WM rocznie od wielu lat, można podejrzewać że ma doświadczenie które dla jednych jest cenne a dla drugi nic nie znaczy. Jak to w demokracji , każdy wszystko może ,dwóch żuli spod budki z piwem ma więcej do powiedzenia w głosowaniu niż jeden profesor  uniwersytetu.

Skrzynia na jeden wentylator ma 40x40x40cm , na strychu jest miejsce, w skrzyni jest też filtr w którym wymieniam tylko włókninę za parę zł. Od pięciu lat nie ustawiałeś wentylacji. Gratuluję wyniku. No chyba że reku zamarznie , wtedy wyłączasz i nie masz w ogóle WM lub centrala wyłącza za Ciebie wentylator co uważam za poroniony pomysł na sterowanie . Napisz jaką centrale wentylacyjną masz, jetem bardzo ciekawy. Napisz też  jakie i o czym Twoim zdaniem bajki opowiadam.

Tomraider.

ps. Na odpowiedż Jani 63 raczej nie można już liczyć , chyba nie zmarnuje swojej szansy by nic nie pisać i dalej brnąć w tezy nie do udowodnienia.

Link do komentarza
12 godzin temu, tomraider napisał:

Nie wykręcaj kota ogonem , Podaj nazwę czy typ wentylatora ( nie EC ) zasilanego AC  oraz układ jego sterowania który jest lepszy od tego który podałem w postach wcześniej. Znowu sie wkręcisz czy rzeczywiście coś wiesz na ten temat.

:zalamka:

 

W sumie to chciałem zaprzestać polemiki z kimś którego prawda jest "najmojsza" i do tego to trzecia prawda.

Ale skoro dalej chcesz brnąć i udowodnić wszystkim swoje dyletanctwo w tej materii to proszę przypomnij, najlepiej cytatem, w którym to poście podałeś typ wentylatora na który się powołujesz... bo jakoś znaleźć nie mogę.

 

I zostaw puki co kota w spokoju. On Ci nic nie zrobił żebyś go tak poniewierał.

Link do komentarza

Tiiiiiiiiiaaaaaaaaaa.

 

Bo idiotą jest @TINEK, który od lat eksploatuje wentylację hybrydową w oparciu o WM wywiewną zdecentralizowaną.

Bo super idiotą jest @demo, który od lat ma też hybrydówkę w oparciu o rekuperator za dużo mniej niż 2.000zł.

Bo zdesperowany idiota jakim jest @MrTomo, który też od lat ma sprawna wentylacje WM i o zgrozo też z rekuperacją.

O kretyniźmie @adam_mk już nie wspomnę który każde swoje dzieło szyje indywidualnie pod potrzeby inwestora. To taki gupek który wykonuje samodzielnie wszystko - łącznie z wymiennikiem ciepła.

Oprócz idiotyzmu łączy ich jeszcze jedno - sami zaprojektowali taki system wentylacji i tymi rencami ją wykonali.

Link do komentarza
8 godzin temu, tomraider napisał:

Napisz też  jakie i o czym Twoim zdaniem bajki opowiadam.

Jakbym był Henrykiem to bym Ci zacytował kilka fragmentów.

Ale ja jestem spokojnym forumowiczem i nie chcę się zapędzać w głupie  i niepotrzebne wywody.

I tak ten wątek zszedł na manowce.

Ale powiem Ci też, że te klika lat temu też szedłem Twoją ścieżką. Byłem u Adama, oglądałem jego konstrukcje, też oglądałem te wentylatory i tylko cena odwiodła mnie od zakupu. A że potem poszedłem w rekuperacje to już inna historia, której z perspektywy czasu kompletne nie żałuję.

Ty poszedłeś tą ścieżką do końca. Jesteś zdolny to twórz, buduj. Sama radość jak działa. :D

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, MrTomo napisał:

Jakbym był Henrykiem to bym Ci zacytował kilka fragmentów.

Ale ja jestem spokojnym forumowiczem i nie chcę się zapędzać w głupie  i niepotrzebne wywody.

I tak ten wątek zszedł na manowce.

Ale powiem Ci też, że te klika lat temu też szedłem Twoją ścieżką. Byłem u Adama, oglądałem jego konstrukcje, też oglądałem te wentylatory i tylko cena odwiodła mnie od zakupu. A że potem poszedłem w rekuperacje to już inna historia, której z perspektywy czasu kompletne nie żałuję.

Ty poszedłeś tą ścieżką do końca. Jesteś zdolny to twórz, buduj. Sama radość jak działa. :D

 

Dla mnie cena wentylatorów też była trudna do przełknięcia , 1400 zł za dwie sztuki piechotą nie chodzi, zwłaszcza jak się buduje bez kredytu, Nigdzie nie napisałem że nie wykonam kiedyś wymiennika samoróbnie, to bardzo proste urządzenie, na dziś wykańczam dom  i nie mam na to czasu, ze względu nie wielkie zyski jakie daje rekuparacja też nie mam zbytniego ciśnienia by go zrobić już zaraz. Specjalnie się nie starałem z wykonaniem bo kasety stoją na stryszku wiatrołapu, najważniejsze że działają super , materiał na dwie kasety to jakieś 250 zł.

IMG_20180130_165227.jpg

IMG_20180130_170237.jpg

7 godzin temu, bajbaga napisał:

Tiiiiiiiiiaaaaaaaaaa.

 

Bo idiotą jest @TINEK, który od lat eksploatuje wentylację hybrydową w oparciu o WM wywiewną zdecentralizowaną.

Bo super idiotą jest @demo, który od lat ma też hybrydówkę w oparciu o rekuperator za dużo mniej niż 2.000zł.

Bo zdesperowany idiota jakim jest @MrTomo, który też od lat ma sprawna wentylacje WM i o zgrozo też z rekuperacją.

O kretyniźmie @adam_mk już nie wspomnę który każde swoje dzieło szyje indywidualnie pod potrzeby inwestora. To taki gupek który wykonuje samodzielnie wszystko - łącznie z wymiennikiem ciepła.

Oprócz idiotyzmu łączy ich jeszcze jedno - sami zaprojektowali taki system wentylacji i tymi rencami ją wykonali.

To mnie musisz też dopisać do tego grona, śladami Adama ,na podstawie jego doświadczeń i podpowiedzi sam tymi rencami zrobiłem WM we własnym domu , kiedyś zrobię też wymiennik.

Pozdrawiam Tomraider. 

8 godzin temu, Jani_63 napisał:

:zalamka:

 

W sumie to chciałem zaprzestać polemiki z kimś którego prawda jest "najmojsza" i do tego to trzecia prawda.

Ale skoro dalej chcesz brnąć i udowodnić wszystkim swoje dyletanctwo w tej materii to proszę przypomnij, najlepiej cytatem, w którym to poście podałeś typ wentylatora na który się powołujesz... bo jakoś znaleźć nie mogę.

 

I zostaw puki co kota w spokoju. On Ci nic nie zrobił żebyś go tak poniewierał.

Rzeczywiście nie napisałem osobiście o typie wentylatora jaki mam ale  zrobił to Marcin w poście z 25 lutego, podał także link do ceny i danych technicznych.

Link do komentarza

Ty patrz, a ja mam Lunę-200 za coś koło 1 tysiaka i też działa super, do tego dwie zewnętrzne kasety na filtry chyba po 150zł sztuka.

Oj nakładł Ci do główki ten Adaś, a ty się mocno tym przejąłeś i myślisz że sterowanie wentylacją to procesy skomplikowane niemal jak podróże międzygalaktyczne.

To czysta głupota wydać na same kręcioły 1,4 tysi , narobić się jak głupi i wszystko po to żeby działało bez wymiennika. To nie prościej okna otworzyć za darmo ?.:zalamka:

Link do komentarza
22 minuty temu, demo napisał:

Ty patrz, a ja mam Lunę-200 za coś koło 1 tysiaka i też działa super, do tego dwie zewnętrzne kasety na filtry chyba po 150zł sztuka.

Oj nakładł Ci do główki ten Adaś, a ty się mocno tym przejąłeś i myślisz że sterowanie wentylacją to procesy skomplikowane niemal jak podróże międzygalaktyczne.

To czysta głupota wydać na same kręcioły 1,4 tysi , narobić się jak głupi i wszystko po to żeby działało bez wymiennika. To nie prościej okna otworzyć za darmo ?.:zalamka:

Wprawdzie pisałem że już Ci nie odpiszę ale zrobię wyjątek bo bardzo fascynuje mnie Twoja osoba. Imponuje mi Twój spryt i zaradność. Przecież pisząc tu posty udowodniłeś że skończyłeś przynajmniej szkołę podstawową. Jak Ci się to udało skoro niewiele rozumiesz i nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Naprawdę musisz być niezłym cwaniakiem. Niestety emocjonalnie nadal nie opuściłeś murów podstawówki, wyśmiewanie i przezywanie innych userów na forum u Ciebie jest identyczne jak na korytarzu szkolnym wśród trzecioklasistów. Najwyrażniej takie pisanie przynosi  Ci  dziecięcą radość. Ale uważaj , jak dalej będziesz tak tak postępować to któregoś dnia ktoś ogoli Ci jajka, założy pampersa i zaprowadzi do przedszkola w którym pani przedszkolanka  ,słuchając Twojego bredzenia , włoży Ci termometr do tyłka by sprawdzić czy nie masz czasem gorączki.

Tomraider.

ps. Swoją Lunę-200 włóż sobie do butów to będziesz parę centymetrów wyższy.

Edytowano przez tomraider (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

:icon_eek:

Znalazł się taki co jest OK wobec innych PORAŻKA :wallbash:

37 minut temu, demo napisał:

Oj nakładł Ci do główki ten Adaś, a ty się mocno tym przejąłeś i myślisz że sterowanie wentylacją to procesy skomplikowane niemal jak podróże międzygalaktyczne.

Z tego co mi wiadomo, nie nakładł bo ten nie słuchał, a wnioski nie są autorstwa Adasia.

 

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, tomraider napisał:

Rzeczywiście nie napisałem osobiście o typie wentylatora jaki mam ale  zrobił to Marcin w poście z 25 lutego, podał także link do ceny i danych technicznych.

No to mamy jedna rzecz wyjaśnioną, bo zapewne chodzi o ten post i ten link

Dnia 25.02.2018 o 20:33, marcinx00 napisał:

A w nim w specyfikacji jak byk stoi, i to po polsku żeby nie było że w obcym języku więc mogłeś nie zrozumieć, że

 

Typ wentylatora   - EC

Rodzaj wentylatora   - osiowy

Napięcie zasilania   - 230V AC

Napięcie pracy   - 200...240V AC

Rozmiar wentylatora   - Ø190x95mm

Pobór mocy   - 96W

(...)

 

czyli tak jak wcześniej napisałem

22 godziny temu, Jani_63 napisał:

(...)

Wentylatory komutowane elektronicznie mają oznaczenie EC i są podgrupą wentylatorów AC.

żeby wyprowadzić Cię z błędu jakoby

Dnia 5.03.2018 o 19:37, tomraider napisał:

(...) wentylator musi być DC bo AC nie da się dobrze i tanio regulować , jak ktoś raz w życiu to spróbował to świetnie to rozumie.

Tomraider.

W zamian przypuściłeś atak na mnie usiłując podważyć wszystko co napisałem angażując jeszcze do tego Bogu winnego kota.

:D

 

Więc może zamiast za każdym razem podważać to inni piszą

Dnia 3.03.2018 o 00:19, tomraider napisał:

(...)

Prawa fizyki i ekonomi są nieubłagane , niezależnie czy się z nimi zgadzasz czy nie , zawsze niezmiennie działają.

(...)

Tomraider.

zrozumiesz że istnieją jeszcze prawa logiki niezależnie czy się z nimi zgadzasz czy nie. :icon_mrgreen:

 

Link do komentarza
18 minut temu, bajbaga napisał:

:icon_eek:

Znalazł się taki co jest OK wobec innych PORAŻKA :wallbash:

Z tego co mi wiadomo, nie nakładł bo ten nie słuchał, a wnioski nie są autorstwa Adasia.

 

 

No to kolejna sprawność harcerska kolegi bajbagi ,wywiad i kontrwywiad . Prawdziwy kapitan Żbik na tropie. Zadzwonił ,pogadał i już wszystko wie. W takim razie może mi powiesz gdzie są zgubione trzy lata temu klucze do piwnicy? Ja też zadzwonię gdzie trzeba i dowiem się jaki to as z kolegi.

14 minut temu, Jani_63 napisał:

No to mamy jedna rzecz wyjaśnioną, bo zapewne chodzi o ten post i ten link

A w nim w specyfikacji jak byk stoi, i to po polsku żeby nie było że w obcym języku więc mogłeś nie zrozumieć, że

 

Typ wentylatora   - EC

Rodzaj wentylatora   - osiowy

Napięcie zasilania   - 230V AC

Napięcie pracy   - 200...240V AC

Rozmiar wentylatora   - Ø190x95mm

Pobór mocy   - 96W

(...)

 

czyli tak jak wcześniej napisałem

żeby wyprowadzić Cię z błędu jakoby

W zamian przypuściłeś atak na mnie usiłując podważyć wszystko co napisałem angażując jeszcze do tego Bogu winnego kota.

:D

 

Więc może zamiast za każdym razem podważać to inni piszą

zrozumiesz że istnieją jeszcze prawa logiki niezależnie czy się z nimi zgadzasz czy nie. :icon_mrgreen:

 

Kolejna odpowiedż nie na temat i kolejny brak odpowiedzi na moje pytanie. JAKI WENTYLATOR AC (WYŁĄCZAJĄC WENTYLATORY EC) POWINIENEM ZASTOSOWAĆ ZAMIAST TEGO JAKI MAM?  Wyrażniej się nie da. Jeśliś łaskaw to proszę o odpowiedż.

Link do komentarza
15 minut temu, bajbaga napisał:

Tiiiaaaa.

Nie musiałem dzwonić - z Adasiem znamy się jak łyse konie (adekwatne - ale raczej tylko jeden jest bardziej łysy :icon_rolleyes:). Wiem jak pracuje, jak myśli ...............

Skoro się znasz z Adamem jak łyse konie to musisz być w realu  sympatycznym facetem. To czemu na forum masz tak krytyczne podejście do ludzi takich jak ja którzy robią coś tymi rencyma ?  Ty jesteś ten bardziej łysy ,widziałem Cię na zdjęciu ze zjazdu FM. 

Pozdrawiam Tomraider.

Link do komentarza
25 minut temu, tomraider napisał:

Kolejna odpowiedż nie na temat i kolejny brak odpowiedzi na moje pytanie. JAKI WENTYLATOR AC (WYŁĄCZAJĄC WENTYLATORY EC) POWINIENEM ZASTOSOWAĆ ZAMIAST TEGO JAKI MAM?  Wyrażniej się nie da. Jeśliś łaskaw to proszę o odpowiedż.

:zalamka:

Piszesz coś o podstawówkach, wysyłasz innych do przedszkola, a sam masz kłopoty z czytaniem.

Na naukę podobno nigdy nie jest za późno, ale ja się tego nie podejmuję skoro placówka do której uczęszczałeś zawiodła.

 

Pochwal się jeszcze tylko na jakie napięcie masz ten swój wentylator DC z którym się tak obnosisz.

@marcinx00 planuje kupić/kupił EBM R3G190-RG19-20

Jest to wentylator AC komutowany elektronicznie typ EC wyposażony w motor M3G055-CF.

 

Jeśli o mnie idzie, to możesz u siebie zastosować wentylator pędzony silnikiem Kohei Minato.

Mnie nic do tego.

Link do komentarza
23 minuty temu, Jani_63 napisał:

:zalamka:

Piszesz coś o podstawówkach, wysyłasz innych do przedszkola, a sam masz kłopoty z czytaniem.

Na naukę podobno nigdy nie jest za późno, ale ja się tego nie podejmuję skoro placówka do której uczęszczałeś zawiodła.

 

Pochwal się jeszcze tylko na jakie napięcie masz ten swój wentylator DC z którym się tak obnosisz.

@marcinx00 planuje kupić/kupił EBM R3G190-RG19-20

Jest to wentylator AC komutowany elektronicznie typ EC wyposażony w motor M3G055-CF.

 

Jeśli o mnie idzie, to możesz u siebie zastosować wentylator pędzony silnikiem Kohei Minato.

Mnie nic do tego.

Nie odpowiedziałeś bo nie umiesz , tyle  w tym temacie,wystarczy więcej pytań nie mam. Chwalę się -mam wentylator na korbę. Przez godzinę kręcę a potem następną godzinę oglądam swoje bicepsy w lustrze . Silnik Kohei Minato mam ale w kosiarce, ma 250 tyś obrotów na sekundę więc odpalam ją ładunkiem wybuchowym.

Jeśli o mnie idzie, to możesz pisać co chcesz , nie odpiszę bo się zmęczyłem pisaniem z Tobą.

Pozdrawiam Tomraider.

29 minut temu, bajbaga napisał:

Chyba masz jakieś zwidy.

Robienie rencyma jest godne pochwały ale dorabianie do tego błędnej ideologi to zupełnie inna bajka.

 

Tak mam zwidy. To jednak znaczy że coś tam widzę, a widzę że to raczej kolega potrzebuje nowych pingli. Ty też mnie zmęczyłeś swoją pisaniną o niczym więc bon voyage ,arrivederci  Roma jak mawiał Ferdek Kiepski. 

Pozdrawiam Tomraider.

 

 

 

 

 

Link do komentarza
3 minuty temu, tomraider napisał:

Jeśli o mnie idzie, to możesz pisać co chcesz , nie odpiszę bo się zmęczyłem pisaniem z Tobą.

Ty też mnie zmęczyłeś swoją pisaniną o niczym więc bon voyage ,arrivederci  Roma 

Wsadź tę zmęczoną makówkę do tej kasetki z tym EBMem to Cię przewentyluje do porządku.:icon_lol:

Link do komentarza
35 minut temu, demo napisał:

Wsadź tę zmęczoną makówkę do tej kasetki z tym EBMem to Cię przewentyluje do porządku.:icon_lol:

No właśnie Demo jeszcze się z Tobą nie pożegnałem. Jak widzę lubisz być w centrum uwagi. Nie napisałeś w tym wątku nic mądrego i naprawdę trudno mieć do Ciebie o to pretensje, już sam fakt że umiesz pisać i to na komputerze jest imponujący bo nikt kto Cię kiedyś uczył nie spodziewał się że posiądziesz tą skomplikowaną dla Ciebie sztukę .

Jak będziesz przejeżdżał kiedyś przez Jelenią Górę to zadzwoń , spotkamy się , pospacerujemy po jeleniej , nie obawiaj się że się zgubisz przypilnuję Cię, kupię Ci watę cukrową i rurkę z kremem ,mamy tu też kulki i zjeżdżalnie na których się nieżle zabawisz. Pojeżdzisz sobie na kucyku i pogłaskasz zajączka. Jak będziesz grzeczny i się nie posikasz na karuzeli to dam Ci używaną oponę do Żuka. O reszcie atrakcji nie napiszę bo nie zaśniesz . Po powrocie do domu nareszcie od lat będziesz miał coś ciekawego do opowiadania  swoim znajomych przez długie miesiące. 

Pozdrawiam Tomraider.

Edytowano przez tomraider (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
43 minuty temu, tomraider napisał:

Silnik Kohei Minato mam ale w kosiarce, ma 250 tyś obrotów na sekundę więc odpalam ją ładunkiem wybuchowym.

 

Tym wpisem utwierdziłeś mnie, a może i innych o swoim poziomie intelektualnym.
Dotychczasowe wycieczki osobiste z Twojej strony zwalałem na młody wiek i niedojrzałość emocjonalną.

Ale teraz...:zalamka::wallbash:

Link do komentarza

Nie miałem czasu, ale teraz mogę odpowiedzieć na pożegnanie tomraidera i widzę to tak.

Wcale nie musisz się z nami żegnać, możesz tu pozostać miejsca na tym forum jest dość i dla takich jak Ty. 

Widać że trochę liznąłeś zagadnienia wentylacji, a reszty możesz się dowiedzieć aktywnie uczestnicząc lub tylko czytając to forum, od takich ludzi jak Bajbaga czy Jani_63. Nie musisz mi wierzyć na słowo, ale oni naprawdę mają dużą wiedzę i dobrze żebyś się o tym sam przekonał i postarał zrozumieć co mają do przekazania. Wprawdzie wpadłeś tu jak desantowiec i wszystkich chciałeś ustawiać po kątach, ale można chyba to niefortunne wejście tłumaczyć syndromem oblężonej twierdzy, czy jakoś tak.B|

W sumie to odebrałem Ciebie jako dość sympatycznego gościa, który w dodatku ma wiele zdolności w tym manualnych (ta zgrabna kaseta) a ja to bardzo cenię. Do tego zapraszasz do Jeleniej Góry i tak ładnie układasz plan wycieczki.:icon_biggrin:

Pozdrawiam.

 

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
    • Dopiero za dwa miesiące będą kopane traktor bardzo duży co pole obok orał jeździł po niej cięższy od kopary i dobrze się trzyma 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...