Skocz do zawartości

Historia edycji

marcinx00

marcinx00

Witam panowie mam plan wykonać wentylacyjną mechaniczną w moim domu dzięki koledze z forum i wiedzy jaką mi przekazał chciałbym to zrobić tak jak na załącznikach

 

5a9070b5669b7_planzwentylacjd.thumb.jpg.c51ca5946082aafc7c635f38da0cc0c9.jpg

5a9070b8da64d_planzwentylacjpoddzsze.thumb.jpg.3ddbba281a9acf3a0b90d5f2216bcf97.jpg

Salon jak widać połączony z jadalnia kuchnią i wiatrołapem 
Na dole w garażu i kotłowni będzie grawitacja 

Kasety nawiewną i wywiewna zamierzam zrobić sam z wentylatorami R3G190-RG19-20 EBM które zamontuje na strychu 


Kanały chciałem dać metalowe czy to dobry pomysł ?


Do nawiewu w salonie na dole zamierzam dać kanał 9x20 metalowy ocieplony styropianem i zatynkowany,
do wywiewu w kuchni i WC tak jak na fotkach zaznaczyłem myślałem żeby średnice tego nawiewu rozdzielić na dwa te wywiewy ale może lepiej będzie dać większe kanały i wyregulować anemostatami ich ciąg. Tu właśnie potrzebuje waszej PODPOWIEDZI 

Co do poddasza to też pokazałem na załączniku jak to sobie wymyśliłem proszę zerknij
niebieskie to nawiewy czerwone wywiewy 

W planie mam zamiar dać metalowe kanały też 9x20 do wszystkich pomieszczeń będą one szły po podłodze strychu która będzie z płyt osb tylko w przejściach przez sufit chcę zmniejszyć średnicę kanału aby dopasować ją do anemostatu
Wymiary pomieszczeń są na załącznikach czy do mojego domu takie kanały będą ok bo podobno lepiej dać większe niż ma szumieć 
oczywiście kanały będę ocieplał styropianem bo strych będzie nie ogrzewany 
Następne pytanie co do rury głównej od kasety nawiewu
Czy średnica 9x20 za kasetą nawiewu starczy do wentylacji takiego domu czy dać coś o większej średnicy a tą 9x20 zrobić odnogi do pomieszczeń ??

Proszę was o podpowiedzi i sugestie głównie teraz muszę skupić się na rurach które muszę dać w tynk bo na strychu zawsze będzie można pokombinować

 

marcinx00

marcinx00

Witam panowie mam plan wykonać wentylacyjną mechaniczną w moim domu dzięki koledze z forum i wiedzy jaką mi przekazał chciałbym to zrobić tak jak na załącznikach5a9070b5669b7_planzwentylacjd.thumb.jpg.c51ca5946082aafc7c635f38da0cc0c9.jpg

5a9070b8da64d_planzwentylacjpoddzsze.thumb.jpg.3ddbba281a9acf3a0b90d5f2216bcf97.jpg

Salon jak widać połączony z jadalnia kuchnią i wiatrołapem 
Na dole w garażu i kotłowni będzie grawitacja 

Kasety nawiewną i wywiewna zamierzam zrobić sam z wentylatorami R3G190-RG19-20 EBM które zamontuje na strychu 


Kanały chciałem dać metalowe czy to dobry pomysł ?


Do nawiewu w salonie na dole zamierzam dać kanał 9x20 metalowy ocieplony styropianem i zatynkowany,
do wywiewu w kuchni i WC tak jak na fotkach zaznaczyłem myślałem żeby średnice tego nawiewu rozdzielić na dwa te wywiewy ale może lepiej będzie dać większe kanały i wyregulować anemostatami ich ciąg. Tu właśnie potrzebuje waszej PODPOWIEDZI 

Co do poddasza to też pokazałem na załączniku jak to sobie wymyśliłem proszę zerknij
niebieskie to nawiewy czerwone wywiewy 

W planie mam zamiar dać metalowe kanały też 9x20 do wszystkich pomieszczeń będą one szły po podłodze strychu która będzie z płyt osb tylko w przejściach przez sufit chcę zmniejszyć średnicę kanału aby dopasować ją do anemostatu
Wymiary pomieszczeń są na załącznikach czy do mojego domu takie kanały będą ok bo podobno lepiej dać większe niż ma szumieć 
oczywiście kanały będę ocieplał styropianem bo strych będzie nie ogrzewany 
Następne pytanie co do rury głównej od kasety nawiewu
Czy średnica 9x20 za kasetą nawiewu starczy do wentylacji takiego domu czy dać coś o większej średnicy a tą 9x20 zrobić odnogi do pomieszczeń ??

Proszę was o podpowiedzi i sugestie głównie teraz muszę skupić się na rurach które muszę dać w tynk bo na strychu zawsze będzie można pokombinować

 

×
×
  • Utwórz nowe...