Skocz do zawartości

Na ścianie gdzie znajduje się komin wychodzi mi plama!


Recommended Posts

Witam kupiłem starszy dom w którym kiedyś były piece kaflowe poprzedni właściciel zostawił jeden główny komin resztę od góry zamurował .Ja musiałem zrobić remont dachu i te zamknięte kominy obniżyłem pod dach,ale je od góry nie zamurowałem .Przed remontem  koło jednego komina ciekło. Teraz mam problem po roku na ścianie gdzie znajduje się ten komin wychodzi mi plama dosyć duża No i teraz mam pytanie bo chciałem ten komin wyciągnąć nad dach i wprowadzić do niego dwa plastykowe rury żeby zrobić wentylacje rury bym ocieplił watą ,ale boje się że te plamy po remoncie znowu się pojawią .Czy mam ten komin zamurować od góry pod dachem I jeszcze jedno czy jak bym zrobił wentylacje to czy muszę np; zrobić w oknie taki specjalny nawiew.

Link do komentarza

Można jedynie przypuszczać, że w wyniku zalania komin nasiąknął w środku wodą, która z czasem przeniknęła przez jego ścianki i przy okazji rozpuszczając stare osady. Przydałby się wgląd kamery do środka, a działając "w ciemno" można spróbować przebić ściankę kanału w najniższym miejscu i grawitacyjnie bądź przy użyciu nawiewu osuszyć kanał.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...