Skocz do zawartości

Termostat TRES _ brak ciepłej wody - termostat wariuje


Recommended Posts

Witajcie, 

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem szwankującego termostatu prysznicowego. 

Pewnego razu przestała lecieć ciepła woda, Pomagało przekręcenie pokrętła ze skalą temperatury do wartości skrajnych i problem ustępował. Teraz sprawa wygląda znacznie gorzej. Kręcenie góra / dól nic nie daje. 

Postanowiłem spróbować coś zdziałać. Odkręciłem pokrętło regulacji i kręciłem bezpośrednio tą złota końcówką. Kręciłem maksymalnie w jedną stronę (była lodowata woda), a następnie maksymalnie w drugą (niestety woda była jedynie trochę mniej lodowata). Kręciłem tak w tą i z powrotem aż coś zaskoczyło (dźwięk jakby lekkie uderzenie młotkiem) i zaczęła lecieć ciepła woda. Założyłem obudowę i pełen entuzjazmu myślałem, że mam problem z głowy. Po ok. tygodniu problem się powtórzył. Kolejna zabawa w ustawianie i czekanie na "puknięcie" itd. 

Teraz mój patent psuje się już po 2-3 dniach. Jestem wykończony. Pomijając już hektolitry wody, która się leje podczas ustawiania i czekanie na łaskawe zaskoczenie mechanizmu, to cały czas mam w myślach pytanie "czy będzie ciepła woda, czy nie" ... 

Podpowiedzcie proszę co należałoby zrobić w tej sytuacji. Czy należny wymienić całą baterię, czy da się to jakoś bezpiecznie rozkręcić i przeczyścić. 

20180221_221155.jpg

20180221_221204.jpg

20180221_221223.jpg

20180221_221316.jpg

20180221_223447.mp4

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...