Skocz do zawartości

Teren zabudowy rekreacyjnej z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej


Recommended Posts

Witam

Mam na oku pewną działkę, na skraju lasu, jest zabudowana drewnianym domkiem letniskowym.

Agent nieruchomości twierdzi jednoznacznie, że jest to działka budowlana i gdybym chciał postawić na niej dom jednorodzinny to nie ma najmniejszego problemu.

Zapis w MPZP mówi jednak, że jest to teren zabudowy rekreacyjnej z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. I właśnie o słowo "dopuszczenie się rozchodzi. Czy w tym wypadku można postawić budynek jednorodzinny, oczywiście zgodny z zapisami MPZP, czy też owo dopuszczenie należy rozumieć warunkowo, tzn, czy aby dopuszczono zabudowę jednorodzinną będę potrzebował jakiś dodatkowych pozwoleń, zgód?

Pozdrawiam

 

Link do komentarza

Dziękuję za odpowiedź. Chodziło mi o samo sformułowanie "z dopuszczeniem". Czy owo "dopuszczenie" należy rozumieć warunkowo, tzn, czy aby dopuszczono zabudowę jednorodzinną będę potrzebował jakiś dodatkowych pozwoleń, zgód?

Inne warunki (poza dziwnym obowiązkiem wykonania wytycznych urbanistycznych) są dla mnie całkowicie akceptowalne.

 

Ustalenia szczegółowe MPZP dla działki:
Przeznaczenie terenu pod zabudowę rekreacyjną z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wolno stojącej.
1.19.1. Dopuszcza się:
- realizowanie projektowanej zabudowy rekreacyjnej, projektowanej zabudowy jednorodzinnej
wolno stojącej; dopuszcza się sytuowanie budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy nie
większej niż 50m2,
- adaptację, modernizację oraz rozbiórkę lub rozbudowę istniejących obiektów mieszkalnych
i rekreacyjnych nie wpływającą na zmianę funkcji terenu. - adaptację istniejących budynków na
budynki mieszkalne. 1.19.2. Ustala się: - wysokość projektowanych budynków rekreacyjnych
i mieszkalnych może wynosić max. 2 kondygnacje (w tym poddasze użytkowe).
- maksymalna wysokość posadowienia parteru budynków rekreacyjnych i mieszkalnych wynosi
0.8m n.p.t.,
- maksymalna wysokość posadowienia parteru budynków gospodarczych wynosi 0.30m n.p.t.
Plan ustala obowiązek wykonania wytycznych urbanistycznych dla poszczególnych terenów o w/w
symbolach dyspozycji terenowych: podział na działki budowlane oraz wydzielenie terenów pod
drogi dojazdowe KD (przy zachowaniu szerokości drogi min. 8m w liniach rozgraniczających)
może nastąpić tylko na podstawie wytycznych urbanistycznych.
Powierzchnia biologicznie czynna
wynosi min. 70% powierzchni działki.

 

Też zastanawia mnie ten obowiązek wykonania wytycznych urbanistycznych, ale jak rozumiem tyczy się to nowo podzielonych działek...Nie wiem tylko po co zawarte jest to dla TEJ konkretnej działki...

 

Pozdrawiam
 

Edytowano przez tymczasowy13 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...