Skocz do zawartości

Wlacznik "schodowy" w Kuchni


Gość djboo

Recommended Posts

Witam posiadam doprowadzony wypust w kuchni pod oswietlenie szafkowe i jego wlacznik mam zamonowany na scianie zew / chcialbym zastosowac drugi wlacznik tego swiatla by dzialala na zasadzie wlacznika "schodowego" / wrzucam zdjecie przed remontem /  instalacje chcialbym poprowadzic pod planowanymi kafelkami / czy mozna to zrobic bez klucia w juz polozonej gladzi ? Czy ktos moglby podeslac mi schemat takiego polaczenia ?

Pozdrawiam

image1.jpeg

Link do komentarza

nie mam schematu instalacji... podejrzewam ze jest pociągnięte zasilanie do wypustu i do tego włącznik...

dziękuje za podpowiedz ze sterowaniem bezprzewodowym / mianowicie chciałbym rozwiązać to poprzez przewody...

Link do komentarza

Sprawdziłem schematy i wychodzi mi na to iż musiałbym tylko przeciągnąć jeden przewod (brązowy) od istniejącego włącznika do włącznika planowanego / reszte podłączę od wypustu ? Jesli sie mylę proszę mnie poprawić :)

Link do komentarza

Nie bardzo rozumiem.

Ale to jest dziwne "założenie":

 

33 minuty temu, djboo napisał:

musiałbym tylko przeciągnąć jeden przewod (brązowy) od istniejącego włącznika do włącznika planowanego / reszte podłączę od wypustu ?

Nie masz istniejącego łącznika/wyłącznika schodowego - to są zupełnie różne "urządzenia".

Ps. Raczej zleć to elektrykowi.

Link do komentarza
17 minut temu, djboo napisał:

Mam jeden włącznik na ścianie po prawej / chodzilo mi o to ze jest przeciągnięty juz przewod od włącznika (którego zastąpię łącznikiem schodowym) do wypustu gdzie dam kolejny łącznik schodowy a od niego pociągnę jeden przewod do pierwszego łącznika / dobrze rozumiem ?

Chyba jesteś niepoważny. Jeśli nie rozumiesz zamieszczonych schematów to jak chcesz łączyć? To tak jakbyś pytał czy z biletem tramwajowym w garści mozna dojechać z Poznania do Gdańska. Nie te tory i nie ten pojazd.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...