Skocz do zawartości

Pękające sciany (stary dom aszka muszor)


Recommended Posts

Witam. Mam na imie Oktawian, mam 28 lat. Od roku zostałem właścicielem starego domu, który ma około 55 lat. Zbudowany jest z materiału podobnego do żużlu (aszka, muszor), nie znam prawidłowej nazwy tego surowca. W lato zrobiłem gruntowny remont. Elewacja, styropian, siatka, klej no i baranek. Wymieniłem cały dach na nowy. W środku również podłogi, sciany, okna. Od lata minęło 7 miesięcy i zauważyłem na wewnętrznych ścianach wyraźne pęknięcia, które załączam na zdjeciach. Dodam, że dom jest parterowy. Nie wiem czy podałem wszystkie informacje ale bardzo proszę o pomoc. Niedługo urodzi mi sie dziecko i obawiam się o bezpieczeństwo czy przypadkiem dom się nie zawali. Nie wiem czym spowodowane sa te pęknięcia. Najtańszym gipsem czy też dom pracuje. Martwię się bardzo, ponieważ zainwestowałem w ten dom wszystkie swoje oszczędności. Bardzo proszę o fachową poradę w tej sprawie. Z góry dziękuję. 

20180218_120135.jpg

20180218_120149.jpg

20180218_120126.jpg

20180218_120118.jpg

Edytowano przez Oktawian127 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Dom remontowany szybko i gruntownie, tynki wewnętrzne pewnie gipsowe, dużo wody technologicznej, grzane - wszak to zima - i pęka tynk. Jeśli tynk w okolicy pęknięcia nie jest "głuchy", to nic się nie dzieje.

Link do komentarza
2 minuty temu, Oktawian127 napisał:

Satysfakcjonują mnie takie opinie

Nie znaczy to, że nie czeka Cię zabawa z łataniem tych pęknięć kiedyś-tam...

Najlepiej zrobić to przed pojawieniem się maluszka w domu, ale możesz to również zrobić podczas spaceru mamy z maluszkiem - zajmie to parę dni po godzince...

 

Zdrowia dla mamy i "maluszka w drodze"! :icon_biggrin:

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Witam Oktawianie 

Właśnie czytam Twój post i chętnie zadał bym Ci kilka pytań bo domek którego jestem posiadaczem i szykuje się do jego remontu jest bardzo podobny do Twojego. Jeśli bywasz jeszcze na forum to chętnie jakoś na priv pogadam, albo podam Ci swój nr telefonu (nie wiem czy tutaj można go udostępnić) 

Pozdrawiam 

Edytowano przez Tanker
Dodanie tekstu (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...