Skocz do zawartości

Wykończenie folii kubełkowej na fundamencie


Recommended Posts

Dzień dobry,

chciałem zapytać o wykończenie folii kubełkowej na styropianie przy fundamencie, znalazłem kilka podobnych tematów, ale chciałem się upewnić, czy dobrze rozumiem.

 

Zdjęcie poglądowe w załączniku.

 

Chciałem zapytać, czy opaska wokół domu może być zrobiona równo z końcem czarnej folii widocznej na zdjęciu, czy ta folia jednak powinna być odrobinę odsłonięta? Opaska nie będzie z kostki brukowej.

Zastanawiam się jak ją wykończyć, aby po zrobieniu elewacji było to estetyczne.

 

Dziękuję.

 

90.png

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Zadaniem folii kubełkowej jest przede wszystkim drenaż, czyli umożliwienie odprowadzenia wody po powierzchni ściany, dzięki specjalnym wytłoczeniom. Foli kubełkowej nie wolno stosować bezpośrednio na warstwie hydroizolacji bitumicznej, gdyż kubełki pod wpływem parcia wody i gruntu powodują punktowe pocienienia izolacji i jej uszkodzenie. Dlatego można ułożyć ją na warstwie termoizolacji, co niewątpliwie wspomoże działanie drenażu opaskowego. Do wykończenia folii kubełkowej położonej na elewacji służy listwa zamykająca pokazana na powyższym zdjęciu. Folię kubełkową można ewentualnie wywinąć na wysokości poziomu terenu pod warstwę termoizolacji i zamocować ją mechanicznie. Foli kubełkowej nie wolno mocować mechanicznie poniżej poziomu terenu, gdyż powoduje to przerwanie ciągłości hydroizolacji położonej na konstrukcji.

 

Pozdrawiamy,

Eksperci Izohan

Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Czy pomiędzy folią a styro nie powinno być jeszcze jakiejś warstwy ochronnej przed wbijaniem kubełków w styropian? U mnie jest XPS czyli twardy styrodur a o oparciu ręką na kubełkach zostaje coś takiego. Wiem że w ziemi naciski rozkładają się pewnie inaczej ale nie sądziłem że będzie zostawiać takie ślady. A ziemi będzie na 2m zasypane.


410d004d5fef2d0dgen.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...