Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Historia edycji

zenga

zenga

Witam serdecznie moja Mama jest na kupnie dzialki budowlanej  na ktorej znajduje sie domek wygladajacy na letniskowy  i tak tez sluzyl obecnemu jeszcze wlascicielowi ktory uzytkuje go od lat jest to murowany domek o lacznej pow zabudowy19m2  niestety budynku nie ma na mapkach informacji przestrennej oraz geo portalu starostwa powiatowego  wlasciciel twierdzi ze nigdy nie bylo potrzeby zglaszania  budynkow do 35m2  i kazdy mogl sobie wybudowac taki domek .. dowiedzialem sie jednak w wydziale geodezji ze  istnieje mapka ewidencyjna  na ktorej jest zarys budynku ale budowa jest uznana za rozpoczeta  i tyle  ze po jej zakonczeniu nalezy  zrobic inwentaryzacje itd 

Pytanie moje brzmi czy czasem  nie zostala moja Mama  wprowadzony w blad przez wlasciciela i i czy to mozliwe zeby nie wiedzial ze budowa trwa ( wczoraj uaktualnil mi i potwierdzil ze nabyl dzialke z budynkiem w stanie surowym i sam sbie go wykonczyl  zglosil tylko ze nic sie nie zmienilo pod wzgledem podastkow w urzedzie i placi podatek od budynku gospodarczego  ...... wiec nie mam pojecia czy budynek legalnie stoi na dzialce i czy nie bedzie nieprzyjemnosci i problemow po zakupie  takiej dzialki .typu rozbiorka lub wyski koszt adaptacji itd legalizacji      prosze o pomoc jesli ktos sie orientuje w temacie

zenga

zenga

Witam serdecznie moja Mama jest na kupnie dzialki budowlanej  na ktorej znajduje sie domek wygladajacy na letniskowy  i tak tez sluzyl obecnemu jeszcze wlascicielowi ktory uzytkuje go od lat jest to murowany domek o lacznej pow zabudowy19m2  niestety budynku nie ma na mapkach informacji przestrennej oraz geo portalu starostwa powiatowego  wlasciciel twierdzi ze nigdy nie bylo potrzeby zglaszania  budynkow do 35m2  i kazdy mogl sobie wybudowac taki domek .. dowiedzialem sie jednak w wydziale geodezji ze  istnieje mapka ewidencyjna  na ktorej jest zarys budynku ale budowa jest uznana za rozpoczeta  i tyle  ze po jej zakonczeniu nalezy  zrobic inwentaryzacje itd 

Pytanie moje brzmi czy czasem  nie zostala moja Mama  wprowadzony w blad przez wlasciciela i i czy to mozliwe zeby nie wiedzial ze budowa trwa ( wczoraj uaktualnil mi i potwierdzil ze nabyl dzialke z budynkiem w stanie surowym i sam sbie go wykonczyl  zglosil tylko ze nic sie nie zmienilo pod wzgledem podastkow w urzedzie i placi podatek od budynku gospodarczego  ...... wiec nie mam pojecia czy budynek legalnie stoi na dzialce i czy nie bedzie nieprzyjemnosci i problemow po zakupie  takiej dzialki .typu rozbiurka lub wyski koszt adaptacji itd legalizacji      prosze o pomoc jesli ktos sie orientuje w temacie

• Utwórz nowe...