Skocz do zawartości

Historia edycji

zenga

zenga

Witam serdecznie moja Mama jest na kupnie dzialki budowlanej  na ktorej znajduje sie domek wygladajacy na letniskowy  i tak tez sluzyl obecnemu jeszcze wlascicielowi ktory uzytkuje go od lat jest to murowany domek o lacznej pow zabudowy19m2  niestety budynku nie ma na mapkach informacji przestrennej oraz geo portalu starostwa powiatowego  wlasciciel twierdzi ze nigdy nie bylo potrzeby zglaszania  budynkow do 35m2  i kazdy mogl sobie wybudowac taki domek .. dowiedzialem sie jednak w wydziale geodezji ze  istnieje mapka ewidencyjna  na ktorej jest zarys budynku ale budowa jest uznana za rozpoczeta  i tyle  ze po jej zakonczeniu nalezy  zrobic inwentaryzacje itd 

 

Pytanie moje brzmi czy czasem  nie zostala moja Mama  wprowadzony w blad przez wlasciciela i i czy to mozliwe zeby nie wiedzial ze budowa trwa ( wczoraj uaktualnil mi i potwierdzil ze nabyl dzialke z budynkiem w stanie surowym i sam sbie go wykonczyl  zglosil tylko ze nic sie nie zmienilo pod wzgledem podastkow w urzedzie i placi podatek od budynku gospodarczego  ...... wiec nie mam pojecia czy budynek legalnie stoi na dzialce i czy nie bedzie nieprzyjemnosci i problemow po zakupie  takiej dzialki .typu rozbiorka lub wyski koszt adaptacji itd legalizacji      prosze o pomoc jesli ktos sie orientuje w temacie

 

zenga

zenga

Witam serdecznie moja Mama jest na kupnie dzialki budowlanej  na ktorej znajduje sie domek wygladajacy na letniskowy  i tak tez sluzyl obecnemu jeszcze wlascicielowi ktory uzytkuje go od lat jest to murowany domek o lacznej pow zabudowy19m2  niestety budynku nie ma na mapkach informacji przestrennej oraz geo portalu starostwa powiatowego  wlasciciel twierdzi ze nigdy nie bylo potrzeby zglaszania  budynkow do 35m2  i kazdy mogl sobie wybudowac taki domek .. dowiedzialem sie jednak w wydziale geodezji ze  istnieje mapka ewidencyjna  na ktorej jest zarys budynku ale budowa jest uznana za rozpoczeta  i tyle  ze po jej zakonczeniu nalezy  zrobic inwentaryzacje itd 

 

Pytanie moje brzmi czy czasem  nie zostala moja Mama  wprowadzony w blad przez wlasciciela i i czy to mozliwe zeby nie wiedzial ze budowa trwa ( wczoraj uaktualnil mi i potwierdzil ze nabyl dzialke z budynkiem w stanie surowym i sam sbie go wykonczyl  zglosil tylko ze nic sie nie zmienilo pod wzgledem podastkow w urzedzie i placi podatek od budynku gospodarczego  ...... wiec nie mam pojecia czy budynek legalnie stoi na dzialce i czy nie bedzie nieprzyjemnosci i problemow po zakupie  takiej dzialki .typu rozbiurka lub wyski koszt adaptacji itd legalizacji      prosze o pomoc jesli ktos sie orientuje w temacie

 

×
×
  • Utwórz nowe...