Skocz do zawartości

Adaptacja na mieszkanie


Recommended Posts

Witam, jestem nowy na forum, wiec chcialbym sie przywitac. Jestem młodym chłopakiem, bardzo pracowitym, który chce miec swój kąt ;) Dodaje w załączniku rysunek z opisem którym bede sie posługiwal Budynek ma około 45 lat Mam nastepujący problem, ściany sa 1 warstwowe z suporeksu pokryte tynkiem cementowo wapiennym, suprema i znowu tynk. Jak wyglada fundament widać na rysunku.Dwa pomieszczenia narysowane cienką kreską u góry sa dobudowane póżniej. Posadzka w pomieszczeniach 1,2,3 wygląda podobno tak : żużel,beton i na to ok 3 cm lastryko ktora jest wypuszczona od podłogi na ściany okolo 15 centymetrów. Dach był z papy, przez którą przeciekało, około 5 lat temu nie zrywano jej tylko pokryto to blachą trapezową. PROBLEM: w środku powysadzało wszystkie posadzki w góre, popękały, ze szczelin wieje jakby przeciag. Czuć wilgoć szczególnie w zimie jak ogrzewam kozą i grzejnikiem elektrycznym. Z zewnetrznych części budynku rogi ścian wewnetrznych, posadzki oraz ta część wypuszczona na ściane poci sie i robi sie na niej grzyb. Reszta posadzki równiez jest wilgotnawa, ale nie pleśnieje. rogi ścian na wysokość około metra tych zewnetrznych również wychodzi na niej woda. ściany są zrobione gładzią a sufity podwieszane, jedynie w pomieszczeniu nr. 3 jest niewykończone bo gładz odpada sciany są tak wilgotne. Okna sa drewniane rozszczelniony bo wentylacji nie ma. W pomieszczeniach dopiero schodzi ta wilgoć jak jest zimno. Chciałbym zrobic tak: gdy nastanie juz wreszcie wiosna planuje odkopać budynek po ścianie od pomiesczeń 2,3 oraz ściane z pomieszczenia o1 od strony okna, chciałbym odkopać naokoło, ale jest to niemozliwe bo bym musiał burzyc budynek ;) Żeby to wszystko sobie podeschło, a póżniej odkopie poniżej podmurówki jeszcze na głębokość 50 cm na długości po dwa matry, zeby nie robic wszystkiego na raz. tynk supreme ze ścian zewnetrznych zerwe bo i tak jest popękane i odpada do suporeksu, żeby wszystko sb schło. ocieple podmurówke naokoło i z 50 centymetrowej płyty zostanie 20 cm na ścianie a póżniej zamierzam po te dwa metry ocieplać dół. 1. Pierwsze moje pytanie Czy po przeschnięciu smarowac jakims mazidlem typu dysperbid i na to póżniej styropian plus folia kubełkowa a na podmurówce styro, siatka zaciagnieta klejem i póżniej dół zasypać piachem/żwirem i zagęścić. 2. po całym lecie przez które bede grzał i wietrzył pomieszczenia mogę ocieplić ściany od zewnatrz? 3. Posadzkę ktora jest w środku chciałbym skuć wybrać troche żużlu zasypać piachem wyrównać, zagęścić dac folie wywinieta na ściany ponad izolacje poziomą zalac betonem chudziakiem na niego styropian , folie czarną czy paroszczelna, paro przepuszczalna? równiez wywinieta na ściany i potem gotową wylewke, czy to dobre działanie i kolejnośc ? 4. Chciałbym równiez wymienic kanalizacje i rury które rozprowadzają wode tak jak kiedyś było robione po ścianach wewnetrznych. I w którym momencie wylewki w pomieszczeniach 2,3 powinien zrobic to hydraulik. Rury kanalizacyjne sa stare żeliwne. 5. Założyc wentylacje mechaniczna w pomieszzceniu 2 okap z wypustem do pomieszzcenia 4. a w łazience ( pomieszczeniu 3) na zewnatrz budynku rurą ocieploną zakończona kratka z okapem, a od środka wiatrak z zamykana przegrodą żeby po wylaczeniu nie wpuszczał zimnego powietrza do środka. 6. Okna chetnie załozylbym plastikowe z takimi kratkami wentylacyjnymi w pomieszczeniu 1 bo w 2,3 bylaby wentylacja mechaniczna. 7. czy kolejność działań i same działania pomogą pozbyc mi sie wilgoci z posadzki i z rogów ścian ? 8. planuje pociągnać C.O piec stałby w pomieszczeniu 4 Z góry dzieuje za odpowiedz i pomoc i za wszelkie błędy z góry przepraszam. Mam nadzieje ze pomozecie !!!!

obraz 1111.png

rysunek.png

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...