Skocz do zawartości

Zerwanie tapety z włókna szklanego na płytach GK


Recommended Posts

Witajcie,

 

mam wydzielony pokój z płyt GK a na nich położona tapeta z włókna szklanego. Chciałbym położyć nową tapetę. Zastanawiam się jak usunąć tą tapetę nie uszkadzając płyty GK zbytnio... ponoć taka tapeta schodzi bardzo ciężko... czy nie ma się czego obawiać. Kupić po prostu płyn do usuwania tapety i działać szpachelką i nie powinno być problemu ?

Edytowano przez XandriX (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

No, właśnie...

To jest jeden z powodów, przez który zawsze odradzam robienie ścian, czy ich wykańczanie płytami g/k...

Wypada Ci faktycznie próbować z tym płynem do usuwania tapet i ostrożnie zrywać, pewnie razem z tym rozmoczonym kartonem, potem zaszpachluj zadrapania i uszkodzenia gipsu, wygładź, zagruntuj i wtedy klej nową tapetę.

Link do komentarza
32 minuty temu, uroboros napisał:

No, właśnie...

To jest jeden z powodów, przez który zawsze odradzam robienie ścian, czy ich wykańczanie płytami g/k...

Wypada Ci faktycznie próbować z tym płynem do usuwania tapet i ostrożnie zrywać, pewnie razem z tym rozmoczonym kartonem, potem zaszpachluj zadrapania i uszkodzenia gipsu, wygładź, zagruntuj i wtedy klej nową tapetę.

Wychodzi na to, że po zrywaniu czekać mnie będzie szpachlowanie ubytków tak czy siak... i to dużych wygląda na to. Wniosek z tego jest taki, że bez szpachlowania się nie obejdzie.

Znalazłem takie rozwiązanie dla tapet z włókna szklanego. Jest to szpachla przeznaczona specjalnie do tego celu...  link poniżej

 

25 minut temu, uroboros napisał:

 

 

Tak myślę, że jeśli ściana jest nieduża, to mniej roboty będzie, jak na wierzchu dodasz nowe płyty g/k, zakleisz połączenia i będzie równiej

oj nie za dużo roboty i pokój się zmniejszy. 3 ściany z GK i 1 nośna z betonu. Do nowych płyt dochodzi również szpachlowanie. Zobacz na to rozwiązanie poniżej.

 

 

Ogólnie wydaje mi się, że to chyba będzie to ... co myślicie ? Chyba wyjdzie najtaniej i najmniej pieprzenia.

 

 

 

 

Edytowano przez XandriX (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
2 minuty temu, bajbaga napisał:

Problemem nie jest tapeta, tylko farba którą ją pomalowano.

Jeśli farba była dedykowana do takiej tapety, to jest też "antydotum" - którą jest woda.

Po "namoczeniu" wodą tapeta odchodzi lepiej niż papierowe, bo się nie drze - no może trochę piska :icon_cool:

Czyli warto spróbować ją zdrapać... jak nie będzie szło to potraktuje to szpachlą do tego celu przeznaczoną ...

Edytowano przez XandriX (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
2 godziny temu, uroboros napisał:

Dużo zależy od tego, jaką nową tapetę masz zamiar położyć - niektóre wymagają idealnie gładkiej powierzchni.

No i cała tapeta musiałaby być usunięta. Przecież jak zostaną gdzieś resztki to będzie prześwitywać nieusunięta tapeta i nie wiem czy bąble dodatkowo nie wyjdą...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...