Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Eksperci Viessmann

Nowy program Viessmann dot. pomp ciepła - CIEPŁO Z ZIMNA

Recommended Posts

Witam, 
Ty kupujesz pompę ciepła w Programie, a my zamontujemy i uruchomimy ją GRATIS. W standardzie zapewniamy moduł Vitoconnect 100 OPTO1. Umożliwi Ci on nadzór i sterowanie instalacją grzewczą przez aplikację na Twoim smartfonie.

Korzyści:
- Gwarancja ceny wraz z montażem
- Praca nawet do -20 stopni
- Najcichsza pompa ciepła na rynku
- Bezobsługowa praca
- Niskie koszty eksploatacji

Promocyjne ceny zawierają:
- Profesjonalne doradztwo
- Montaż jednostki wewnętrznej i zewnętrznej
- Uruchomienie przez profesjonalny serwis 

Pomyśl, jak cicho działa powietrzna pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-S, i jakie oszczędności zapewnia przez cały rok.

W zimie grzeje taniej, niż sądzisz, a w lecie może przyjemnie schłodzić dom. Do tego teraz my pokrywamy koszty montażu i uruchomienia! Zyskasz czas i pewność, że wszystko się dzieje pod opieką fachowca.

Zyskasz przy tym jeszcze więcej, bo gwarantujemy obniżony podatek VAT – z 23% do zaledwie 8% za oferowany pakiet.
Sprawdź teraz, bo to przyjemnie chłodna kalkulacja.

Oferta ważna od 01.02.2018 do 30.06.2018 r.

Szczegóły programu: TUTAJ 

W razie pytań - jestem do dyspozycji!

Witam ponownie!

Miło mi poinformować, że Program „Ciepło z Zimna”, czyli kompleksowa usługa wraz z pompą ciepła dla Klienta indywidualnego, został wyróżniony podczas kieleckich Targów Enex. To już kolejna w tym roku nagroda dla innowacyjnego projektu realizowanego przez Viessmann.

Podczas Targów, firma Viessmann zaprezentowała innowacyjny program „Ciepło z Zimna”, w ramach którego pokrywa koszty montażu i pierwszego uruchomienia pompy ciepła. Dodatkowo, każdy klient uczestniczący w programie „Ciepło z Zimna” wraz z zakupem pompy ciepła otrzyma od firmy Viessmann i Instytutu Certyfikacji Emisji Budynków – certyfikat ze znakiem „No Smog”, który, wywieszony na fasadzie domu, zasygnalizuje wybór ekologicznego sposobu ogrzewania. Viessmann jest prekursorem i jedną z pierwszych firm w Polsce, która przystąpiła do programu certyfikacji „No Smog”. Certyfikaty zostały uznane m.in. przez SWISS CONTRIBUTION oraz IGCP (Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie).

Pozdrawiam!

Witajcie ponownie!

Miło mi poinformować, że Program „Ciepło z Zimna” został wyróżniony w kategorii Produkt Roku dla Budownictwa TOP BUILDER 2018.

Po raz 10. miesięcznik „Builder” wskazał i zarekomendował najbardziej innowacyjne obszary branży budowlanej. 

Pozdrawiam!

Dnia 9.02.2018 o 14:39, Eksperci Viessmann napisał:

Witam, 
Ty kupujesz pompę ciepła w Programie, a my zamontujemy i uruchomimy ją GRATIS. W standardzie zapewniamy moduł Vitoconnect 100 OPTO1. Umożliwi Ci on nadzór i sterowanie instalacją grzewczą przez aplikację na Twoim smartfonie.

Korzyści:
- Gwarancja ceny wraz z montażem
- Praca nawet do -20 stopni
- Najcichsza pompa ciepła na rynku
- Bezobsługowa praca
- Niskie koszty eksploatacji

Promocyjne ceny zawierają:
- Profesjonalne doradztwo
- Montaż jednostki wewnętrznej i zewnętrznej
- Uruchomienie przez profesjonalny serwis 

Pomyśl, jak cicho działa powietrzna pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-S, i jakie oszczędności zapewnia przez cały rok.

W zimie grzeje taniej, niż sądzisz, a w lecie może przyjemnie schłodzić dom. Do tego teraz my pokrywamy koszty montażu i uruchomienia! Zyskasz czas i pewność, że wszystko się dzieje pod opieką fachowca.

Zyskasz przy tym jeszcze więcej, bo gwarantujemy obniżony podatek VAT – z 23% do zaledwie 8% za oferowany pakiet.
Sprawdź teraz, bo to przyjemnie chłodna kalkulacja.

Oferta ważna od 01.02.2018 do 30.06.2018 r.

Szczegóły programu: TUTAJ 

W razie pytań - jestem do dyspozycji!

Witam

powyższe informację są zachęcające, więc "zapisałem" się do w/w programu, bo rozważam zmianę ogrzewania CO i CUW  z elektrycznego na Pompę powietrzną w całorocznym domu na wsi zbudowanym 20 lat temu.

Po kilku dniach zadzwonił do mnie Wasz konsultant , który poinformował, że niebawem skontaktuje się ze mna lokalny partner Viessmann.

Po tygodniu się skontaktował jedynie rozpoznawczo, bo nie bardzo wie jaka pompę ma dobrać , ponieważ  nie zna współczynnika "ko" dla budynku.

Ja tez nie znam - może 80 W/m2 a może 150 W/m 2

Po to wysłałem Świadectwo energetyczne budynku , w którym jest jego opis   aby to wstępnie zaprojektować , a projektant z rzeczonej firmy winien przyjechać na wizję lokalną (60km x2 ) i ocenić stan faktyczny, miejsce instalacji pompy , ilość i  moc zainstalowanych grzejników (bo pewnie trzeba będzie je przewymiarować i wymienić) itd 

A odpowiedź z rzeczonej firmy jest taka :

"Niestety jeśli chcemy bardzo precyzyjnie wyliczyć moc pompy to musimy mieć dane W/m 2 . Nie jesteśmy w stanie tej informacji Podać, możemy tylko coś założyć. Osoba wykonujaca świadectwo, ma zdecydowanie więcej informacji niż my, wiec proponowałbym aby ona to określiła.

Natomiast jest jeszcze drugi wariant, możemy założyć iż kocioł elektryczny, który Pan ma będzie pracował jako źródło szczytowe (rozumiem, iż do tej pory wystarczał on w zimie aby dogrzać budynek), wtedy dobieramy moc pompy tak aby pracowała w zakresie 60-80 % całkowitego zapotrzebowania, a przy większych mrozach i tak będzie uruchamiane źródło szczytowe."

I co na to szacowna firma Vissemann ??

Pozdr

Wojciech

12 godzin temu, wojciech_pi napisał:

Niestety jeśli chcemy bardzo precyzyjnie wyliczyć moc pompy to musimy mieć dane W/m 2 .

Nie jesteśmy w stanie tej informacji Podać, możemy tylko coś założyć. Osoba wykonujaca świadectwo, ma zdecydowanie więcej informacji niż my, wiec proponowałbym aby ona to określiła.

:zalamka: bardzo dawno nie widziałem takiego idiotyzmu.

Ale to trwa od wielu lat, a w zasadzie od zawsze.

Firma ma dobre PCi, stosunkowo drogie, ale dobre - i to wszystko dobre co można o nich powiedzieć/napisać.

Ich instalatorzy może są i dobrzy przy gazie, ale PCi to dla nich kosmos.

A swoją drogą jak oni dobierają moc kotłów gazowych, skoro nie potrafią "czytać" ŚE ????

O charakterystyce energetycznej budynku pewnie też nie słyszeli - porażka

Jak na firmą szczycącą się taką reputacją i jakby nie było dużą rozpoznawalnością, to...

to pojechali trochę po bandzie tą odpowiedzią.:yellowcard1:

PS.

Ciekaw jest reakcji/odpowiedzi viessmann.thumb.png.768bd9450f7668814856

Szanowni Państwo, prowadzę w firmie Viessmann szkolenia od wielu lat, praktycznie zawsze powtarzam (i moi koledzy szkoleniowcy też), że obliczenia OZC a potem projekt instalacji C.O. to podstawa i od tego należy zacząć. Niestety odpowiedź jest jednakowa "jeśli ja mówię klientowi że ma zapłacić dodatkowo za projekt to on wybiera innego instalatora co jest tańszy i bez projektu potrafi". Instalatorzy nawet w dzisiejszych budynkach które mają zapotrzebowanie mniejsze niż 50W/m2 dobierają grzejniki po 100-120W/m2 "bo to nic złego a ich klienci nigdy nie narzekają, nawet w największe mrozy, że im zimno w domach". Póki użytkownicy nie będą się kierować rozumem a nie tylko najniższą ceną tak niestety będzie. Jeżeli tylko któryś z naszych klientów będzie zainteresowany projektem to oczywiście możemy takowego polecić.

• Smutny 1

Tiiiaaaaaa.

Widzę, że nie doczytano - przeto przypominam:

Dnia 13.04.2018 o 20:25, wojciech_pi napisał:

......... więc "zapisałem" się do w/w programu, bo rozważam zmianę ogrzewania CO i CUW  z elektrycznego na Pompę powietrzną w całorocznym domu na wsi zbudowanym 20 lat temu.

Po kilku dniach zadzwonił do mnie Wasz konsultant , który poinformował, że niebawem skontaktuje się ze mna lokalny partner Viessmann.

Po tygodniu się skontaktował jedynie rozpoznawczo, bo nie bardzo wie jaka pompę ma dobrać , ponieważ  nie zna współczynnika "ko" dla budynku.

Ja tez nie znam - może 80 W/m2 a może 150 W/m 2

Po to wysłałem Świadectwo energetyczne budynku , w którym jest jego opis   aby to wstępnie zaprojektować , ......

Nawet mało kumaty, nie instalator, ale trochę techniczny człowiek, jest w stanie, na podstawie ŚE określić moc maksymalną dla kotła, dla tego domu, a bardziej kumaty potrafi to zweryfikować na podstawie zużycia energii elektrycznej w tym domu, bo tam jest ogrzewanie czysto elektryczne. A sprytniejszy poprosi inwestora o podanie mocy kotła (elektrycznego) i urządzenia grzewczego CWU (też elektrycznego)

A jak ten sprytny dodatkowo pomyśli, to zapyta inwestora czy zainstalowane urządzenia są wystarczającej mocy.

Tak więc stwierdzenie:

19 minut temu, Eksperci Viessmann napisał:

Póki użytkownicy nie będą się kierować rozumem ................

Tak więc powyższe stwierdzenie, w tym przypadku, odnosi się do instalatora a nie do inwestora.

Macie kiepskich instalatorów PCi lokalnych.

Oni i boją się PCi i ich (PCi) nie "rozumieją" - takie są fakty.

• Lubię to 2

8 godzin temu, bajbaga napisał:

Tak więc powyższe stwierdzenie, w tym przypadku, odnosi się do instalatora a nie do inwestora.

Macie kiepskich instalatorów PCi lokalnych.

Oni i boją się PCi i ich (PCi) nie "rozumieją" - takie są fakty.

Część "bajbaga"

no chyba nikt lepiej by tego nie podsumował

Pozdr

Wojciech

Proszę Państwa to nie my mamy instalatorów, bo nie jesteśmy ich właścicielami. Urządzenia marki Viessmann (jak również innych marek, i nie tylko PC) może kupić każdy i każdy może je montować. Każdy klient który się z nami skontaktuje otrzyma od nas namiary na firmę którą możemy polecić i wiemy, że najpierw zostanie wykonany projekt a potem instalacja zostanie wykonana zgodnie z tym projektem. Niestety nie mamy, żadnych możliwości przymuszenia kogokolwiek do podnoszenia swoich kwalifikacji. Zatem to na inwestorze spoczywa obowiązek by wybrać kierownika budowy (lub inną osobę techniczną) który w trudnych tematach budowy domu będzie go (inwestora) wspierał lub wręcz reprezentował.  Oczywiście jest grupa świadomych użytkowników, którzy sami szukają pomocy na forach internetowych czy bezpośrednio u producentów ale niestety mniejszość. 

• Smutny 1

Kończ Waść - wstydu (sobie) oszczędź. Dlaczego ?

Z Waszej strony:

Cytat

Sprzedaż, montaż i uruchomienie przeprowadzone są przez wybrane Firmy Partnerskie Viessmann biorące udział w Programie „Ciepło z Zimna”. 

to po pierwsze;

12 minut temu, Eksperci Viessmann napisał:

Każdy klient który się z nami skontaktuje otrzyma od nas namiary na firmę którą możemy polecić

to po drugie.

Do Wojtka zadzwonił fachowiec przez Was polecany. Jak go ("fachowca") polecacie, to stajecie się stroną.

Ps. A wystarczyło zwykłe -  przepraszamy za tego gamonia. 

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)

Zawsze się trafi czarna owca. Zrobi 20 razy dobrze a za 21. da plamę. Dostanie łatkę za ten raz a o dwudziestu poprzednich nikt już nie będzie pamiętał.

Czyli samo życie. Pewno w każdym gronie branżowym poelcanych wykonawców/instalatorów/monterów etc. jest szansa na kilka procent fuszerki. Tego nie przeskoczymy.

9 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Zawsze się trafi czarna owca.

Normalnie - tak.

U nich - niestety normą jest dobry, stosunkowo drogi produkt (PCi) i instalatorzy PCi chyba z łapanki. Od lat - niestety.

Ps. Myślę że firma doskonale o tym wie - przebrzmiewa to w "uzasadnieniu" eksperta.

Tu raczej chodzi o postawę, skoro się firmuje dany program.

Dnia 9.02.2018 o 14:39, Eksperci Viessmann napisał:

Witam, 
Ty kupujesz pompę ciepła w Programie, a my zamontujemy i uruchomimy ją GRATIS.

59 minut temu, Eksperci Viessmann napisał:

Każdy klient który się z nami skontaktuje otrzyma od nas namiary na firmę którą możemy polecić i wiemy, że najpierw zostanie wykonany projekt a potem instalacja zostanie wykonana zgodnie z tym projektem.

:zalamka:

No to żeście polecili... paprocha podobno przeszkolonego przez Was, nieumiejącego czytać ŚE.

Żenada.

1 godzinę temu, Eksperci Viessmann napisał:

Oczywiście jest grupa świadomych użytkowników, którzy sami szukają pomocy na forach internetowych czy bezpośrednio u producentów ale niestety mniejszość. 

A szukają pomocy bo coś jest skopane przez instalatora.

Jak wszystko działa jak należy to jedyna pomoc jaka jest potrzebna, to... pomoc domowa.

Mogę tylko powtórzyć

55 minut temu, bajbaga napisał:

Kończ Waść - wstydu (sobie) oszczędź.

(...)

Ps. A wystarczyło zwykłe -  przepraszamy za tego gamonia. 

Powtórzę:  

Myślę że firma doskonale o tym wie - przebrzmiewa to w "uzasadnieniu" eksperta.

Ps. Być może wynika to z faktu, że mają (od lat zresztą), przynajmniej u nas, PCi na dokładkę do innych produktów - co widać słychać i czuć.

Witajcie

właśnie dostałem mail od poleconego partnera Viessmann, że niebawem skontaktuje się ze mną ich projektant , bo do wczoraj był na szkoleniu (mam nadzieję że z pomp PCi Viessmann). A ta firma partnerska jest z Łodzi na literę T - ponad 20 lat na rynku pieców gazowych. Pomp może dopiero się uczą, ale wolałbym aby nie na moim przypadku i za moje pieniądze

Czekam cierpliwie

Pozdr

Wojciech

4 godziny temu, Eksperci Viessmann napisał:

Proszę Państwa to nie my mamy instalatorów, bo nie jesteśmy ich właścicielami. Urządzenia marki Viessmann (jak również innych marek, i nie tylko PC) może kupić każdy i każdy może je montować. Każdy klient który się z nami skontaktuje otrzyma od nas namiary na firmę którą możemy polecić i wiemy, że najpierw zostanie wykonany projekt a potem instalacja zostanie wykonana zgodnie z tym projektem. Niestety nie mamy, żadnych możliwości przymuszenia kogokolwiek do podnoszenia swoich kwalifikacji. Zatem to na inwestorze spoczywa obowiązek by wybrać kierownika budowy (lub inną osobę techniczną) który w trudnych tematach budowy domu będzie go (inwestora) wspierał lub wręcz reprezentował.  Oczywiście jest grupa świadomych użytkowników, którzy sami szukają pomocy na forach internetowych czy bezpośrednio u producentów ale niestety mniejszość. 

Edytowano przez wojciech_pi (zobacz historię edycji)

4 godziny temu, Eksperci Viessmann napisał:

Witam eksperta Viessmann

1/ ja nie szukam pomocy na forum

2/ info o promocji "ciepło z zimna" znalazłem właśnie na tym forum i dlatego wypełniłem dołączony formularz

3/ w programie zapewniacie profesjonalne doradztwo, projekt i instalację przez wybraną przez Was do tego programu kompetentną lokalną firmę

4/ A kierownik budowy to na co mi , żeby wyśmiał promocję Viessmann ?

5/ A co trudności tematu . Wg mnie dla dobrego fachowca jest prosta jak drut. Wizja lokalna projektanta, dostępne dokumenty ( projekt i ŚE), analiza istniejącej instalacji CO na piecu el. z grzejnikami , faktury za prąd w okresie zimowym - czy to przerasta fachowca z branży ?

PS

Nagłaśniając taki program nie wypada teraz wciskać , że to inwestor ma zrobić dla Was projekt i dobrać odp. model PCi, zamówić u Waszego partnera i zapłacić do końca lipca (wymóg programu). A dopiero przyszłą zimą zobaczy jak to wszystko działa

Pozdr

Wojciech

• Lubię to 2

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• To samo już słyszałem. Niby mam się cieszyć, ale zupełnie nie jestem zadowolony. Powiedz mi jak pozbyć się tego mchu!  
    • masz czyste powietrze i wysoką wilgotność. Toksycznie nie jest.
    • Swoją drogą, zakładając temat na forum ekspertów OKNOPLAST liczyłem, że któryś z nich zabierze on głos w tej sprawie. W końcu to autoryzowany montażysta popełnił powyższe prace. Zresztą - jak pamiętam - mówił że takie zalecenia były na ostatnich (w 2017r.) szkoleniach. Chętnie przeczytam rady jak z ich punktu widzenia można byłoby ratować ten "montaż".  
    • Witam wszystkich serdecznie!

Przymierzam się do remontu poddasza samodzielnie, z małą pomocą znajomych lub ewentualnym wynajęciem jakiegoś specjalisty. Korzystając z pomocy fachowców mam kilka pytań. Poddasze ma powierzchnie 10x11m patrząc po linii domu. Nie mam aktualnych planów architektonicznych, ponieważ dom jest budowany w latach 60 i niestety gdzieś przepadły. Dom jest nieocieplony z zewnątrz, dach kopertowy. Jest to dom z piwnicą, parterem mieszkalnym i poddaszem. Cały czas użytkowany. Z tego co wiem budowany jest z cegły z pustką termiczną oraz są wymienione okna na 3 warstwowe PVC na dole. Temperatura w zimie jest okej, więc nie śpieszy się póki co z ocieplaniem całego domu z zewnątrz ( to też później jest w planach ). Wiadomo, że ciepło przez ściany ucieka, ale myślę, że na poddaszu nie będzie to tak odczuwalne gdy się je ociepli z góry i dołu. 

1. Chcę zacząć od ocieplenia dachu wełną szklaną. Szerokość między krokwiami to około 80 cm, a wysokość krokwi to 14. Najlepszym rozwiązaniem byłoby dać 10 cm wełny między krokwie ( + szczelina wentylacyjna ) i 20 cm na górę? 
      2. Niektóre krokwie są popękane. Co w takim wypadku? Wzmocnić je? W załącznikach dodam zdjęcie, o których mowa. 
      3. Co zrobić ze ścianami, na których są okna? Zamurować czy wstawić trochę wyżej okna poziome? Murowanie wiąże się z utratą światła, którego i tak będzie mało na poddaszu. Myślałem o oknach kolankowych ale to wiąże się z rozcinaniem dachu i dodatkowymi kosztami. Nie wiem czy nie lepiej przeznaczyć te pieniądze później na ocieplenie domu z zewnątrz. Jak myślicie? Co doradzicie? 
      4. Warto zrobić oddzielne ogrzewanie na górze? Na dole w domu jest zwykły piec węglowy. Na górze chciałem zrobić oddzielnie ogrzewanie gazowe z racji wygody. Trzeba byłoby wybrać albo zrobić nowe ogrzewanie na cały dom albo tylko oddzielne gazowe na górę. 
      5. Na załączonym zdjęciu daje kilka największych uwag.
      - CZERWONE - Pęknięcia na krokwiach. Co z tym zrobić?
      - NIEBIESKIE - łączenia murłaty w tym miejscu są dość liche na moje oko. Zostawić to? Są to dwie deski połączone ze sobą metalowymi łączeniami. Nie wiem na ile jest to wytrzymałe. 
      - ŻÓŁTE - nierówności w deskowaniu. Przeszkadza to w czymś? Dach nie przecieka ale zastanawiam się czy później nie będzie to stanowić problemu. Nie chcę wywalić pieniędzy w błoto. 

Ps. Jeszcze odnośnie okien to jeśli zrobię tam podłogę bez podniesienia okien to będą one na wysokości stóp, czyli totalny bezsens. Teraz decyzja czy zamurować czy podnieść okna lub ewentualnie wstawić okna kolankowe z wycinaniem dachu. 

Pytania mogą wydawać się banalne, ale szczerze mówiąc nie mam za bardzo doświadczenia w takich sprawach, więc wole łopatologicznie zapytać fachowców 
    • Mnie weszła faza, a Tobie jak na razie weszło jedynie zero! Bidny jesteś i nie ogarniasz niczego, jak już zresztą wspomniałeś, dlatego współczuję Ci i żegnam! Bądź zdrów w swoim mało cywilizowanym świecie, tam pewnie będziesz jakimś idolem, kto to wie czym się zajmujecie? Pa, pa!
  • Popularne tematy

• Doradcy redakcyjni i firmowi