Skocz do zawartości

Recommended Posts

W tamtym roku zauważyłem że ramy drzwi balkonowych i praktycznie wszystkich okien zaczynają na dolnych zgrzewach pękać. Okna montowane były 4 lata temu. 

Co z tym teraz zrobić? 

Dlaczego tak się dzieje? 

Drutex twierdzi że montażystom podczas montażu każde okno musiało upaść i wtedy popękały. Byłem przy montażu i taka sytuacja nie miała miejsca. Ogólnie rozmowa z Drutexem to coś strasznego cyt. Weź sobie Pan rzeczoznawca budowlanego i będziemy rozmawiać w sądzie, a i tak pan z nami nie wygra. Słowa jakiegoś Pana dyrektora, bardzo nie miłego i chamskiego.

 

received_1495426437239513.jpeg

Edytowano przez jarson (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 9.02.2018 o 11:22, jarson napisał:

Ogólnie rozmowa z Drutexem to coś strasznego cyt. Weź sobie Pan rzeczoznawca budowlanego i będziemy rozmawiać w sądzie, a i tak pan z nami nie wygra. Słowa jakiegoś Pana dyrektora, bardzo nie miłego i chamskiego.

 

 

Standardy polskie. Naprawdę ktoś myśli że nie stać cię na rzeczoznawcę i jego opinię? Przecież to jest ostateczność. może warto pójść tą drogą jeśli inaczej się nie da? Droga długa (niekoniecznie żmudna) ale wbrew pozorom - skuteczna.

 

Edit

Możesz zrobić zdjęcia całości?

Takie bardziej przejrzyste i z większą perspektywą.

Będzie łatwiej ocenić co mogło pójść nie tak

Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...

Jestem po pierwszej sprawie. Na razie była to sprawa ugodowa na której to pani adwokat wynajęta przez Drutex stwierdziła iż nie przystępują do ugody i dalej upieraja się że to wina montażystów. 

Zaprosiłem więc Pana rzeczoznawce, biegłego sądowego i mam już jego opinie. Oczywiście stwierdził on ze to wina producenta. 

Teraz tylko muszę znowu udać się do sądu i złożyć papiery. 

Zobaczymy co z tego wyjdzie

 

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesiące temu...

Witam, u mnie wystąpiły identyczne pęknięcia, zauważyłem je przypadkiem w tym roku (4 rok od montażu) nie wiem czy powstały teraz czy już wcześniej. Zgłosiłem do montażysty i przyjechali razem z serwisantem Drutexu, który to stwierdził że są to niewielkie pęknięcia i zamalował je jakimś markerem do zgrzewòw i mam zaobserwować czy w ciągu miesiąca pojawią się na nowo.  Mam pytanie jak się zakończyła sprawa sądową? 

IMG_20190205_154520.jpg

IMG_20190205_154503.jpg

IMG_20190205_154156.jpg

Link do komentarza

Jeszcze nie złożyłem z braku czasu papierów w sądzie ale pozew mam już napisany. Tak za około 2 tygodnie wybieram się na urlop więc wtedy zaniosę papiery do sądu. Nie wiem jak sprawa się zakończy ale rzeczoznawca jednoznacznie stwierdził iż jest to wina producenta. 

U mnie z firmy Drutex nikt się nie pojawił żeby zobaczyć w czym problem. Na reklamację odpowiedzieli że to wina montażystów. Oni nawet nie widzieli tych pęknięć a z góry założyli że montaż jest źle wykonany

Link do komentarza

U mnie też głównie na dolnych zgrzewach ram są pęknięcia a te największe też właśnie po najbardziej nasłonecznionej części domu.

Rzeczoznawca, który jest jednocześnie biegłym sądowym po dokonaniu pomiarów i oględzin stwierdził że wada powstała przez wadliwy proces zgrzewczy czy jakoś tak.

Dla mnie dziwne było to że nie widząc moich okien, nie widząc pęknięć na odległość stwierdzili że to wina montażystów.

Napewno napisze jak się sprawa zakończy.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 4 miesiące temu...

Ku przestrodze!Teraz będzie o Drutexie. Opinia, której nie pisał marketingowiec tej firmy.Moja cierpliwość się skończyła. Jak dla mnie firma powinna zostać zamknięta z dnia na dzień na zawsze za to jak wygląda serwis i w jakim stanie wypuszczają okna. Od kilku tygodni czekam na serwisanta, bezskutecznie, niedługo w domu zamarzniemy, bo okna nie da się zamknąć, okna przesuwnego dodam, aktualna temperatura w domu od kilku tygodni niska, teraz już 8 stopni w nocy!!! Okno IGLO 3 szybowe tzw. ciepłe.Co na to Drutex. NIC!!!! Jak będą mieć czas to ktoś podjedzie. No cóż niech ludzie marzną....Od początku współpraca była koszmarem. Dostaliśmy okna z wadami, porysowane wewnątrz, na zewnątrz,w środku śmieci między szybami, tak,tak... śmieci.... ścinki ,krzywe okna, klamki nie równo, jedna wyżej druga niżej , nawet logo producenta na fabryce komuś się pomyliło i napis jest odwrotnie.Do tego montażu po montażystach ślady palców i brudnych rąk od środka, bo składali niektóre okna na miejscu. Część tylko była składana w fabryce.Zależało od rodzaju okna.  Jakby ktoś kto je składał był totalnym amatorem.Reklamacja zgłaszana u sprzedawcy Krzysztof Rydygier Okna  ze Straszyna k/ Gdanska skończyła się brakiem kontaktu z jego strony, umawiał się i nie przyjeżdżał. Czekaliśmy na budowie, sprzedawca nie przyjeżdżał, nie odbierał telefonu.Próbowaliśmy przez Drutexa, który nie chciał przyjąć reklamacji bo od tego jest sprzedawca. Zaczęła się batalia , sami musieliśmy walczyć o zajęcie się sprawą przez Drutex , który ciągle nie chciał przyjąć reklamacji bo mają inne procedury. W końcu po wielu mailach telefonach, prośbach Drutex się zajął sprawą, kontaktując się ze sprzedawcą.Sprzedawca przyjechał w końcu i po swoich poprawkach m.in. zamontował okno tak,że sam serwisant Drutexu stwierdził że ono niedługo wypadnie albo pęknie,śladów po swoich brudnych rękach  i palcach nie potrafił czyścic tylko jeszcze bardziej brudził.Wiele z tych okien jest niepełnowartościowych. Nadal mam muchę miedzy szybami!!!! Zabrudzenia z wewnątrz okna są nie do doczyszczenia, bo to niemożliwe, musielibyśmy sami rozbierać okna.Jakoś nie potrafił tego usunąć? a pobrudzić umieli. Do tego agresja z jego strony, awantury,w rewanżu ,że Drutex musiał ingerować w sprawy, jego pracownicy, montażyści próbowali nasz samochód zepchnąć na obwodnicy Trójmiasta. Zajeżdżali drogę i wyrzucali na szybę auta rożne rzeczy.Sprawa została zgłoszona na policję, zamontowaliśmy monitoring 24h.Bandyckie metody.Teraz pojawił się problem  z tym niedomykającym się oknem i znowu od nowa przepychanki Drutexa,że sprawą ma się zając sprzedawca, jaki sprzedawca?, chyba raczej przestępcy. Znowu problem bo procedura nie standardowa, bo to sprzedawca ma się zajmować nie oni. Tygodnie rozmów, próśb, Drutex nie chciał przyjąć reklamację. Po wielu mailach......powiedzieli że się zajmą, tylko,że to trwa dalej kolejne tygodnie......jak chcecie taki serwis to proszę bardzo. reklamacja uznana i co z tego jak od tygodni nikt się nie pojawia. Zadzwoniliśmy do innego sprzedawcy Drutexa ale on sam rozżalony, powiedział, że Drutex tak robi ze wszystkimi reklamacjami, nie uznają albo nie chcą się zajmować.On sam czeka od wielu tygodni. Po co  produkować okna jeśli to takie buble???? i nie nadążają z reklamacjami??? czekamy jeszcze na rozwiązanie sprawy. Zowu telefony (jeśli jakimś cudem się dodzwoni) i maile.Jak chcecie przejść to męczarnię to proszę bardzo... Dopiszę do końca jak się sprawa skończy, mam nadzieję,ze wkrótce .

Link do komentarza
Dnia 12.02.2018 o 17:22, jarson napisał:

A ile taki rzeczoznawca może zawołać za taką ekspertyze? 

Narazie sprawa jest u rzecznika praw konsumenta. Ponad miesiąc temu drutex zarządał fakturę za okna i od tego czasu cisza. 

Zrobiłem teraz kilka fotek

 

IMG_20180212_170932.jpg

IMG_20180212_171026.jpg

IMG_20180212_171009.jpg

IMG_20180212_171047.jpg

IMG_20180212_171018.jpg

IMG_20180212_171112.jpg

IMG_20180212_171054.jpg

IMG_20180212_171034.jpg

IMG_20180212_170947.jpg

IMG_20180212_171103.jpg

IMG_20180212_171001.jpg

Ciekawostka: jeżeli z jakiegoś powodu pęka rama, to przecież najpierw powinna strzelić szyba, która nie zniesie naprężeń pod wpływem nacisku etc. Nie mogę się doczekać opinii rzeczoznawcy. Mogę tylko zgadywać, że opinia będzie dotyczyła montażu.

 

Link do komentarza

Rzeczoznawca którego ja zatrudniłem jednoznacznie stwierdził iż to wada fabryczna. Niestety drutex się odwołał i złożył wniosek o to aby sąd powołał nowego rzeczoznawcę.

Już niedługo będzie rok jak na niego czekam. Na razie z tego co się dowiedziałem sprawę bada biegły sądowy ponieważ rzeczoznawca który wydał moją opinie jest również biegłym i trudno aby jego opinię podważać.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
Dnia 4.11.2020 o 13:02, jarson napisał:

Rzeczoznawca którego ja zatrudniłem jednoznacznie stwierdził iż to wada fabryczna. Niestety drutex się odwołał i złożył wniosek o to aby sąd powołał nowego rzeczoznawcę.

Już niedługo będzie rok jak na niego czekam. Na razie z tego co się dowiedziałem sprawę bada biegły sądowy ponieważ rzeczoznawca który wydał moją opinie jest również biegłym i trudno aby jego opinię podważać.

 

Wchuj nie firma.

Poważna, solidna firma załatwia z klientem sprawy polubownie i stara się aby klient zadowolony chwalił firmę szeroko i głęboko....

 

Link do komentarza

Ostatnio tak dosyć pobierznie robilem research po firmach i wybrałem akurat trzy, ale od razu wiedziałem że coś śmierdzi w Drutexie, bo w sumie są najtańsi, opinie chyba też niezbyt mieli ciekawe. Różnica na zwykłym oknie PCV była chyba 30% od tej najdroższej firmy. No i po zwykłym zapytaniu po prostu o cenę od razu słychać jak "wykfalifikowany" jest pracownik. Wiem że cena to ważne kryterium, ale ta różnica w cenie gdzieś zwykle jest ukryta. Nie odkryję Ameryki jak napiszę że w jakości. Najlepsze jest to, że 16 lat temu kiedy był głównie Oknoplast i pewnie długo nic, ja wybrałem z polecenia ze względu na znajomość z vice prezesem Oknostar, którego już pewnie nie ma i przez te 16 lat regulowałem tylko jedno okno z 13tu, bo ma największe skrzydło, a reszta żadnej usterki.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Witam, mam teraz taki sam problem , niestety chyba nie dogadamy się wz Drutexem i montażysta. Czy możesz napisać jak zakończyła się sprawa sądowa ?

Dnia 12.02.2018 o 12:22, bobiczek napisał:

Standardy polskie. Naprawdę ktoś myśli że nie stać cię na rzeczoznawcę i jego opinię? Przecież to jest ostateczność. może warto pójść tą drogą jeśli inaczej się nie da? Droga długa (niekoniecznie żmudna) ale wbrew pozorom - skuteczna.

 

Edit

Możesz zrobić zdjęcia całości?

Takie bardziej przejrzyste i z większą perspektywą.

Będzie łatwiej ocenić co mogło pójść nie tak

Dnia 3.08.2018 o 07:58, jarson napisał:

Jestem po pierwszej sprawie. Na razie była to sprawa ugodowa na której to pani adwokat wynajęta przez Drutex stwierdziła iż nie przystępują do ugody i dalej upieraja się że to wina montażystów. 

Zaprosiłem więc Pana rzeczoznawce, biegłego sądowego i mam już jego opinie. Oczywiście stwierdził on ze to wina producenta. 

Teraz tylko muszę znowu udać się do sądu i złożyć papiery. 

Zobaczymy co z tego wyjdzie

 

 

 

Dnia 22.01.2021 o 21:32, vlad1431 napisał:

Ostatnio tak dosyć pobierznie robilem research po firmach i wybrałem akurat trzy, ale od razu wiedziałem że coś śmierdzi w Drutexie, bo w sumie są najtańsi, opinie chyba też niezbyt mieli ciekawe. Różnica na zwykłym oknie PCV była chyba 30% od tej najdroższej firmy. No i po zwykłym zapytaniu po prostu o cenę od razu słychać jak "wykfalifikowany" jest pracownik. Wiem że cena to ważne kryterium, ale ta różnica w cenie gdzieś zwykle jest ukryta. Nie odkryję Ameryki jak napiszę że w jakości. Najlepsze jest to, że 16 lat temu kiedy był głównie Oknoplast i pewnie długo nic, ja wybrałem z polecenia ze względu na znajomość z vice prezesem Oknostar, którego już pewnie nie ma i przez te 16 lat regulowałem tylko jedno okno z 13tu, bo ma największe skrzydło, a reszta żadnej usterki.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...