Skocz do zawartości

Budowa domu - ile kasy potrzebuję?


Recommended Posts

Dnia ‎01‎.‎03‎.‎2018 o 20:10, Takiowaki napisał:

Znaczy ja stolarką okienną się nie param. Głównie dachy i elewacje. Ale na budynkach mieszkalnych z materiałem to zawsze 8%...

Chodziło mi o to, że ludzie biorą okna wraz z montażem, bo chcą mieć gwarancję, a i cena z 8-procentowym vatem jest atrakcyjna.

Tak samo mogłoby być całym domem, ale to rzeczywiście jest trudne, bo jeszcze przed kopnięciem fundamentów trzeba wiedzieć, jakie chce się kafelki.

 

Wyznaję zasadę: nie oszukuj się wizjami taniej budowy. Wystąp o oferty budowy do stanu deweloperskiego. Będziesz wiedział na czym stoisz. Będziesz wiedział, czy zaczynać już, czy skupić się na zarabianiu pieniędzy w tym co potrafisz. a budowę zacząć, jak już będzie pieniądz. Ewentualnie będziesz wiedział, czy chcesz kredyt i czy stać Cię będzie go spłacić.

Link do komentarza
21 minut temu, Takiowaki napisał:

Teraz to nie bardzo rozumiem. :|

No trudno.

Jak zlecasz coś pod klucz, to musisz wiedzieć, gdzie chcesz glazurę. I wtedy glazurnik nie powie ci, że ściany nierówne. Nikt ci nie każe dokupować kleju, a w całej budowie nie musisz się głowić ile materiału masz zamówić i czy możesz coś zwrócić, i czy trzeba wystawić na OLX.

 

PS

Nie uznaję mojego myślenia za jedynie słuszny. Zacząłem tutaj pisać w proteście, że zlecanie budowy "pod klucz" jest be.

Link do komentarza

Słabo mi....

 

Dom max 120 powierzchni całkowitej a skłonny byłbym dać nawet 80m2.

U Mnie można powiedzieć chałupa już stoi - i jest MEGA wielka - za wielka , za duża. A tu tylko parter użytkuję.

Brakuje przestrzeni rodzinnej - teraz zrobiłbym większy salon z kuchnią a malutkie pokoje - max na łóżko i szafkę.

Nie ma nic fajniejszego niż wspólne przesiadywanie a nie zamykanie się po pokojach.

 

Oczywiście przekroczyłem koszty budowy - ale po pewnym etapie przestałem to liczyć. Bo i po co ? Jak się powiedziało A to trzeba powiedzieć Z ( ja teraz jestem gdzieś przy R :) )

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Moim zdaniem wszystko zależy od technologii w jakiej się buduje, materiałów no i znajomości. Moja siostra dom już kończy, a wydała na niego około 400 tys. a tak naprawdę domek jest przeciętny. Brat nie lepszy zresztą. Za to mam znajomego, który nie dobił z całością do ich kwoty i nawet z tego co pamiętam robili mu zabezpieczenia skarpy bo grunt mu się osuwał. A i tak z większym domem nie dobił do tej kwoty. 

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Tak sobie czytam i czytam i dochodzę do wniosku, że sam koszt budowy to pikuś - ogólnie wychodzi o wiele drożej. Czyli zakładając, że koszt budowy pod klucz będę mieć ustalony na około 250 tys, to ostatecznie doliczając projekt, pozwolenia, przyłącza mediów i inne wydatki dodatkowe może mnie to wyjść nawet 300 tys albo i lepiej. Dobrze myślę?

Link do komentarza
9 minut temu, smarcin81 napisał:

Tak sobie czytam i czytam i dochodzę do wniosku, że sam koszt budowy to pikuś - ogólnie wychodzi o wiele drożej. Czyli zakładając, że koszt budowy pod klucz będę mieć ustalony na około 250 tys, to ostatecznie doliczając projekt, pozwolenia, przyłącza mediów i inne wydatki dodatkowe może mnie to wyjść nawet 300 tys albo i lepiej. Dobrze myślę?

Masz rację mnie dokładnie tyle kosztował dom ale 15 lat temu.

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...