Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Ile odpadu będzie podczas układania pokrycia dachowego z gontu bitumicznego?


Recommended Posts

Pytanie z formularza ze stronyhttps://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

Chciałabym pokryć dach gontem bitumicznym. Ile (procentowo lub na metry) mniej więcej powinno się brać materiału na pokrycie dachowe? Mój dach ma 160 m2, jest czterospadowy z trzema lukarnami. Słyszałam, że pokrywając gontem jest mniej odpadu w stosunku do dachówki, a osoba którą rozważam do położenia gontu powiedziała że będę potrzebować 220 m2 gontu, czyli o 60 m2 więcej niż ma dach. Czy jest możliwe żeby tyle więcej materiału poszło?

Link to postu

Gont teoretycznie układa się bezodpadowo - do wyrzucenia są jedynie krótkie skośne zakończenia. Trzeba ustalić o jakie powierzchnie chodzi - wyznaczenie powierzchni połaci wymaga jej obliczenia (to nie rzut wynikający z obrysu budynku) jak i określenie wydajności krycia gontem z uwzględnieniem zakładów (cena dla powierzchni krycia a nie powierzchni zakupionego materiału).

Link to postu
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...

Przy użyciu gontów bitumicznych odpadów jest rzeczywiście niewiele. Gonty produkowane są w modułach, które można dowolnie przycinać, tak, aby wykończyć powierzchnie o najbardziej skomplikowanych kształtach. Przy zakupie materiału należy pamiętać, że ilość pokrycia wyniesie ok. 150% powierzchni dachu. Wynika to z konieczności stosowania zakładów podczas montażu gontów - im większe nachylenie dachu, tym mniejsze zakłady należy stosować. Warto skonsultować się z kimś doświadczonym w wykonywaniu takiego pokrycia, żeby uzależnić szerokość zakładów od nachylenia dachu i tym samym - obliczyć wymaganą ilość materiału.

 

Pozdrawiamy

Eksperci Izohan

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...