Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Chyba wtedy gdy tego stropu jest kilka hektarów
  • Gość krzysiek1990
   Izolacyjność termiczna to parametr, który narzucają przepisy budowlane, tak więc pozostaje tylko pytanie, jakim kosztem można zrobić odpowiednie "U" ściany przy różnych technologiach... Pozostaje więc raczej analiza innych parametrów - beton komórkowy to łatwość obróbki (cięcie) i często niższe koszty transportu. Porotherm - świetna izolacyjność akustyczna, duża dostępność materiału i też w sumie łatwe wykonawstwo. Nie oszukujmy się, w Polsce bardzo dużo zależy też od ceny...
  • Gość krzysiek1990
   To prawda, strop żelbetowy to kilka tygodni roboty i praktycznie przerwa na budowie w innych pracach. Zdecydowanie szybszymi technologiami są np. stropy kanałowe. Ale przy domu jednorodzinnym absolutnie wystarczający jest moim strop gęstożebrowy. Technologia bardzo prosta, niewymagająca żadnego ciężkiego sprzętu. Belki stropowe można spokojnie ułożyć w 2-3 osoby (zależy jaka rozpiętość i masa). Pustaki stropowe też trochę ważą - szczególnie jak są ceramiczne, np. z systemu Porotherm... Ale tu również jest to spokojnie do ogarnięcia w 2 osoby. Na szczyt cienka warstwa betonu usztywniającego i poziomującego powierzchnię. Mnie ta technologia przekonuje zdecydowanie bardziej, niż monolity w domach jednorodzinnych.
  • Gość krzysiek1990
   Ja nie jestem przekonany do tej technologii. Bloczki betonowe są bardzo lekkie i przez to dość słabe akustycznie. Spotkałem się też z opinią, że potrafią bardzo mocno nasiąknąć wilgocią podczas składowania i transportu na budowę, bo po prostu chłoną wodę z atmosfery. Planuję rozpocząć budowę w ciągu max dwóch lat i raczej skłaniam się do cieższego Porothermu albo silikatu.
  • Mnie to nie dotyka ale też dzieje się.Zamierzają przeciąć na pół Konstantynów Łódzki i puścić Kolej Dużych Prędkości przez Łódź. Ma być ogrom wywłaszczeń. Tunel ma być m.in. pod wielkim parkiem "Na Zdrowiu" i Ogrodem Botanicznym co zaburzy stosunki wodne na tym terenie. Poza tym linia ma przejść przez Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich. Inny przebieg KDP był już ustalony przez poprzednią ekipę kilka lat temu. Ale "niestety" nie godzi się żeby dobra zmiana korzystała z planów sporządzonych przez nią. Planów wg których kolej bardzo mało ingerowałaby w dotychczasowy porządek. Nowy przebieg ogłoszono kilka dni temu i zrobił się niezły szum. Sama idea budowy KDP jest w porządku ale przebieg wg mnie to tragedia Dodam że KDP ma służyć nowemu lotnisku CPK. Ale łódzkie lotnisko Lublinek nie będzie miało połączenia z koleją. To wg mnie nonsens.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...