Skocz do zawartości

10 najczęstszych błędów tynkarzy


Recommended Posts

Gość tynkraz
bzdury pan piszesz co obchodzi tynkarza instalacja elektryczna?rozsuwanie kabli itd? od kiedy tynki sie maluje,jesli pan nie wie istnieje cos takiego jak gladzie.Doucz sie czlowieku potem pisz
Link do komentarza
6 godzin temu, Gość tynkraz napisał:

bzdury pan piszesz co obchodzi tynkarza instalacja elektryczna?rozsuwanie kabli itd? od kiedy tynki sie maluje,jesli pan nie wie istnieje cos takiego jak gladzie.Doucz sie czlowieku potem pisz

Tego tynkarza nie polecam do wykonywania prac budowlanych :icon_rolleyes:. Tynkowanie to nie tylko umiejętność narzucania zaprawy.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Szanowni Państwo,
Aby tynki były prawidłowo wykonane oraz estetyczne ważne są nie tylko umiejętności ekipy budowlanej, ale również materiały, które się stosuje. Podstawą jest odpowiednie przygotowanie podłoża, w tym gruntowanie. Brak gruntowania to ryzyko odpadnięcia tynku, a więc konieczność poniesienia większych nakładów finansowych. Dlatego rekomenduję stosowanie gruntu ACRYL-PUTZ® GU 40, który doskonale wnika w podłoże, sprawia, że jest mniej chłonne oraz charakteryzuje się dobrą przyczepnością. Dzięki zastosowaniu dobrego gruntu bez problemu można następnie wykonywać wszystkie prace wykończeniowe we wnętrzach.

Pozdrawiam serdecznie,

E-rzecznik FFiL Śnieżka

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 7.02.2018 o 05:34, Gość tynkraz napisał:

bzdury pan piszesz co obchodzi tynkarza instalacja elektryczna?rozsuwanie kabli itd? od kiedy tynki sie maluje,jesli pan nie wie istnieje cos takiego jak gladzie.Doucz sie czlowieku potem pisz

Te elewacyjne się maluje. Chyba, że graficiarze wpadli na budowę i źle oceniłem sytuację :)

Gładzie są białe a ja chcę w kolorze i co mam wtedy zrobić?

Link do komentarza
Gość Dociekliwy
Po murarzu to przeważnie tynkarz musi wyprowadzić ścianę, taki los tynkarza. A po elektryku też czasem. Mój znajomy robi wszystkie roboty i nie musi się nikomu żalić, sam poprawia po sobie :). Poza tym narobiło się tych wąskich specjalizacji i potem jeden na drugiego speca się ogląda i psioczą na siebie.
Link do komentarza
Cytat

Gips działa korozyjnie na stal, dlatego wszelkie elementy metalowe stykające się z tynkiem gipsowym muszą być zabezpieczone powłoką ochronną, np. farbą w spreju. Pozostawienie nawet drobnych elementów bez ochrony, np. gwoździ mocujących instalację elektryczną, spowoduje z czasem pojawienie się brunatnych plam na powierzchni ściany.

Żaden elektryk (taki prawdziwy, nie pseudo-elektryk) nie użyje stalowych gwoździ do mocowania instalacji elektrycznej.

 

 

Dnia 7.02.2018 o 12:13, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Tego tynkarza nie polecam do wykonywania prac budowlanych :icon_rolleyes:. Tynkowanie to nie tylko umiejętność narzucania zaprawy.

Popieram zdecydowanie. Jesli tynkarz nie ma wiedzy, niech się nie skrywa pod trudnościami stworzonymi przez elektryka.

50 minut temu, Gość Dociekliwy napisał:

Po murarzu to przeważnie tynkarz musi wyprowadzić ścianę, taki los tynkarza. A po elektryku też czasem. Mój znajomy robi wszystkie roboty i nie musi się nikomu żalić, sam poprawia po sobie :). Poza tym narobiło się tych wąskich specjalizacji i potem jeden na drugiego speca się ogląda i psioczą na siebie.

Jeśli coś (ktoś) jest do wszystkiego, to jest również do niczego.

Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Co to za bzdury??? Tynkarze mają zakładać otulinę na rury???, a ja myślałem że to powinien zrobić hydraulik... Od kiedy to tynkarz ma kable elektryczne przekładać po elektryku jak są za blisko siebie???? Z tego wynika że tynkarze mają wszystko zrobić i po wszystkich poprawiać... no i najlepiej żeby na końcu jeszcze ściany pomalowali...:)
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Gość Krzysiek
Dla cwaniaków co się naoglądali reklam cudownych zdolności tynkarzy na y-t chcą mieć po tynkowaniu idealne ściany nie kładąc gładzi: Norma PN-B-10110:2005 przewiduje dla tynków nanoszonych agregatem tynkarskim, następujące wymagania: odchylenie powierzchni tynku od płaszczyzny i krawędzi od linii prostej nie większe niż 5 mm w liczbie nie większej niż 3 na całej długości łaty kontrolnej 2 m; odchylenie powierzchni i krawędzi od kierunku pionowego nie większe niż 3 mm na długości 1 m i ogółem nie więcej niż 6 mm w pomieszczeniach do 3,5 m wysokości oraz nie więcej niż 8 mm w pomieszczeniach powyżej 3,5 m wysokości; odchylenie powierzchni i krawędzi tynku od kierunku poziomego nie większe niż 4 mm na długości 1 m i ogółem nie więcej niż 8 mm na całej powierzchni ograniczonej przegrodami pionowymi (ściany, belki itp.); odchylenia przecinających się płaszczyzn od kąta przewidzianego w dokumentacji dopuszcza się nie większe niż 4 mm na długości 1 m.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
Gość Inwestor

Nie wiem co się dzieje z tak zwanymi fachowcami ale wypadają słabo! Wycenialem u dwóch cwaniaków jeden droższy od drugiego do tego jeden i drugi pominęli konieczność gruntowania gazobetonu i powierzchni betonowych. Tynki wykonam sobie sam z tym że bez błędów, tak samo jak wymurowałem dom. Wszystkim polecam zwrócić uwagę na te wszystkie wybiegi stosowane przez wykonawców, ich filozofia to szybka robota i szybka wypłata to nic że nieuczciwie.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Tynk służy do przykrycia murów, sufitów,różnego rodzaju znajdujących się w nich instalacji itp warstwą wyrównującą nic poza tym.Nie oczekujcie od tynku, że spełni wasze wymagania gładkości braku przebarwień czy drobnych pęknięć spowodowanych np naturalnym osiadaniem budynku, należy pamiętać o tym że budynek osiada ok 2 lat i z reguły nikt nie czeka do tego momentu z tynkami (tak zwane sezonowanie) tynki służą do wyrównania powierzchni,od uzyskania gładzi bądź odpowiedniej interesującej nas struktury jest kolejny etap, tzn gładzie cementowe lub gipsowe, płytki bądź cienka tapeta malarska (maler vlies) Denerwują mnie stwierdzenia typu "tynki pod malowanie" nie ma czegoś takiego, oczywiście można np zaakceptować jakość gładzi która jest do osiągnięcia np w tynku gipsowym i po drobnych wyprawkach pomalować to sobie, pytanie co kogo zadowala po prostu jeżeli chcemy mieć nowego mercedesa trzeba zapłacić za nowego mercedesa nie da się go kupić za cenę fiata punto, tak samo jest w przypadku tynków i wykończenia ścian.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Gość Gość z Poznania
Ostatnio zleciłem wykonanie tynków mineralnych z worka, dość słaby materiał ale tak miało być."Dobra" ekipa tynkarzy osadziła listwy prowadzące zagruntowała stare ściany (tylko co nie które były reanimowane) Były znaczne odchyłki ,jak to budownictwo lata 60-te. Po wykonaniu prac menadżer firmy wyjaśnił że tynkarz tylko tynkuje ścianę ,nie prostuje i nie ma obowiązku starać się. Odchyłki na łacie 2mb około 2cm w pionie uważa za całkiem normalne ,a ściana tynkowana cała z listwami jest pół okrągła o dziwo tak samo jak przed skuciem starych tynków by wyrównać nierówności .Na koniec usłyszałem że od prostowania ścian są gipsy i szpachlarze . A kto po szpachlarzach wchodzi by prostować?
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...
Gość Tynkarz
Hahaha weź i zrób żeby dawać siatkę na przewody i wystające zawsze belki trzeba dawać z 2,5-3 cm tynku co praktycznie jest 2 razy takie i tego nie wolno wiec trzeba robić na 2 razy 1 raz i według producenta odczekać do wyschnięcia co w praktyce daje tynkowanie x2 możemy tak robić tylko pytanie kto za to zapłaci Przykładowo domek ma 600m tynku przy cenie 35 za metr 21000 i potem 2 raz 21000 czyli 42000 za tynki . Dziękuje
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość Inwestor
Opisany artykuł jest jak powinno być zrobione zgodnie ze sztuką. Taka jest prawda, pseudo fachowcy nie potrafią wykonać usługi za którą płacimy. Gdyby każdy zrobił dobrą robotę na każdym etapie nie było by dyskusji kto za kogo ma poprawiać
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Gość antonio333
Niestety, żeby poznać i doświadczyć co to tynki to trzeba mieć kogoś np. sąsiada co się buduje czy w rodzinie i obserwować. Ja jestem po tynkach w listopadzie i mam już doświadczenie czego nie robić. na pewno nie robić tynków w listopadzie. teraz wiem ile to faktycznie schnie bez ogrzewanego domu. Najpóźniej połowa października żeby to wyschło do końca listopada. Ale to zależy też jak duży dom, bo niektóre ściany są suche, niektóre wyglądają jak suche ale wewnątrz jeszcze mokry. jak są krzyw ściany to trzeba naładować 2,5 cm tynku który jeszcze dłużej schnie. Jestem od tynków 3 tyg. ale musiałem wynająć osuszacze i nagrzewnice bo temperatury złapały jak dawno nie było takich w grudniu, a fachowców już później nie interesuje co się stanie. Nie każda ekipa ma nagrzewnice, a teraz już wiem dla czego bo to są potężne koszty paliwa. i wciskają kity że jak jest zero czy lekko na minus to jest ok. Tynki to nie są żarty ,jak będą słabe to czeka nas kosztowne skuwanie i od nowa tynkowanie, a to czas i pieniądze. Nigdy tynków w zimie ani na późnej jesieni !!!!
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...