Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

10 najczęstszych błędów tynkarzy

Recommended Posts

Gość tynkraz
bzdury pan piszesz co obchodzi tynkarza instalacja elektryczna?rozsuwanie kabli itd? od kiedy tynki sie maluje,jesli pan nie wie istnieje cos takiego jak gladzie.Doucz sie czlowieku potem pisz

6 godzin temu, Gość tynkraz napisał:

bzdury pan piszesz co obchodzi tynkarza instalacja elektryczna?rozsuwanie kabli itd? od kiedy tynki sie maluje,jesli pan nie wie istnieje cos takiego jak gladzie.Doucz sie czlowieku potem pisz

Tego tynkarza nie polecam do wykonywania prac budowlanych :icon_rolleyes:. Tynkowanie to nie tylko umiejętność narzucania zaprawy.

Szanowni Państwo,
Aby tynki były prawidłowo wykonane oraz estetyczne ważne są nie tylko umiejętności ekipy budowlanej, ale również materiały, które się stosuje. Podstawą jest odpowiednie przygotowanie podłoża, w tym gruntowanie. Brak gruntowania to ryzyko odpadnięcia tynku, a więc konieczność poniesienia większych nakładów finansowych. Dlatego rekomenduję stosowanie gruntu ACRYL-PUTZ® GU 40, który doskonale wnika w podłoże, sprawia, że jest mniej chłonne oraz charakteryzuje się dobrą przyczepnością. Dzięki zastosowaniu dobrego gruntu bez problemu można następnie wykonywać wszystkie prace wykończeniowe we wnętrzach.

Pozdrawiam serdecznie,

E-rzecznik FFiL Śnieżka

Gość Krzyś
Najlepiej zrzucić wszystko na tynkarzy oni mają poprawić po murarzu elektryku i niekiedy po hydraulikach a zapłacić za te poprawki nie ma komu

Dnia 7.02.2018 o 05:34, Gość tynkraz napisał:

Te elewacyjne się maluje. Chyba, że graficiarze wpadli na budowę i źle oceniłem sytuację :)

Gładzie są białe a ja chcę w kolorze i co mam wtedy zrobić?

Gość Dociekliwy
Po murarzu to przeważnie tynkarz musi wyprowadzić ścianę, taki los tynkarza. A po elektryku też czasem. Mój znajomy robi wszystkie roboty i nie musi się nikomu żalić, sam poprawia po sobie :). Poza tym narobiło się tych wąskich specjalizacji i potem jeden na drugiego speca się ogląda i psioczą na siebie.

Cytat

Gips działa korozyjnie na stal, dlatego wszelkie elementy metalowe stykające się z tynkiem gipsowym muszą być zabezpieczone powłoką ochronną, np. farbą w spreju. Pozostawienie nawet drobnych elementów bez ochrony, np. gwoździ mocujących instalację elektryczną, spowoduje z czasem pojawienie się brunatnych plam na powierzchni ściany.

Żaden elektryk (taki prawdziwy, nie pseudo-elektryk) nie użyje stalowych gwoździ do mocowania instalacji elektrycznej.

Dnia 7.02.2018 o 12:13, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Tego tynkarza nie polecam do wykonywania prac budowlanych :icon_rolleyes:. Tynkowanie to nie tylko umiejętność narzucania zaprawy.

Popieram zdecydowanie. Jesli tynkarz nie ma wiedzy, niech się nie skrywa pod trudnościami stworzonymi przez elektryka.

50 minut temu, Gość Dociekliwy napisał:

Po murarzu to przeważnie tynkarz musi wyprowadzić ścianę, taki los tynkarza. A po elektryku też czasem. Mój znajomy robi wszystkie roboty i nie musi się nikomu żalić, sam poprawia po sobie :). Poza tym narobiło się tych wąskich specjalizacji i potem jeden na drugiego speca się ogląda i psioczą na siebie.

Jeśli coś (ktoś) jest do wszystkiego, to jest również do niczego.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować