Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Kotły na paliwa stałe 5. klasy - wszystko, co musicie wiedzieć!

Recommended Posts

Dla tych, którzy muszą kupić nowy kocioł na węgiel, pelety lub drewno, 1 lipca 2018 r. jest szczególnie ważną datą. Od tego bowiem dnia zaczęły obowiązywać przepisy zakazujące sprzedaży kotłów o klasie niższej niż 5. A te są nie tylko bardziej ekologiczne od dominujących dotąd na rynku, ale i sporo droższe.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://www.budujemydom.pl/kotly-i-podgrzewacze/24882-kotly-na-paliwa-stale-5-klasy-wszystko-co-musicie-wiedziec

Gość sławek
i jak zwykle potraktowano wszystkich jak oszustów,bo jak będzie dodatkowy ruszt to trzeba spalać śmieci,a nie np. sezonowane drewno.Normalnych ludzi traktuje się jak idiotów którzy palą plastikowymi butelkami jakby nie wiedzieli że to "zabije"kocioł No ale jak ktoś chciał być nadgorliwy ,to tak wychodzi.Tylko skąd ludzie wezmą pieniądze na kotły v kl.bo dopłaty na razie są śmieszne

Gość Hubii

i dobrze ze sa takie normy, jakies ograniczenia muszą być. Wystarczy włączyć tv zeby posłuchać ze w co drugiej miejscowosci jest smog i jakis sąsiad kopci drugiemu pod oknem.

Gość Witek
Tak jest trzeba wprowadzić ograniczenia bo nawet ludzie których stać aby palić dobrym paliwem palą śmieciami!!! Mam takich dwóch sąsiadów, ja mieszkam między nimi, tak że często jak nie jeden to drugi podsyła mi smrody. Policja i Gmina czeka na przepisy aby móc interweniować.

Gość Mireczek
"Czy warto kupować kotły poniżej 5 klasy" ,i proszę tu nie tytułować pozostałego fragmentu i kopciuchy , bo 4 klasa to nie kopciuch , a właśnie bardzo często jest i powinien być to wybór konieczny ze względu chociażby konstrukcję kominów murowanych (bez wkładu ceramicznego) .Czwarta klasa to nie "kopciuch" ,a spełnia chociażby zgodności i możliwości zastosowania dla tego rodzaju konstrukcji kominów , i żadna 5 klasa , ani pseudo nierdzewna rura ,gdzie do nie wszystkich da się ją wcisnąć ze względu np na budowę , (kominy z kanałami skośnymi) ,oraz maksymalną wytrzymałość tego niby nierdzewnego wkładu w porywach do 2-3 lat i kolejny duży wydatek na nowe rury wsadowe. Wiec proszę redaktora o nie pisanie bzdetów i nie wciskanie w ekran rozporządzeń , żadne dotacje tego nie pokryją , a zakup i podpięcie kotła 5 klasy w taki komin skutkuje jego zniszczeniem , i wykwitami na ścianach.Unijne szczekanie

Gość ALEX
A co z kominami z cegły o których tu nikt nie wspomina. Sam mam taki komin i piec na ekogroszek klasy 4. Mija 5 rok palenia i mam problem z kominem. Pojawiają się na nim zacieki i jedyny ratunek to albo montaż wkładu stalowego który starczy na max. 5 lat lub rozwiercanie i montaż ceramiki. Tu gwarancja jest ciut dłuższa pod warunkiem robienia co roku 4 przeglądów kominiarskich.

4 godziny temu, Gość ALEX napisał:

A co z kominami z cegły o których tu nikt nie wspomina. Sam mam taki komin i piec na ekogroszek klasy 4. Mija 5 rok palenia i mam problem z kominem. Pojawiają się na nim zacieki i jedyny ratunek to albo montaż wkładu stalowego który starczy na max. 5 lat lub rozwiercanie i montaż ceramiki. Tu gwarancja jest ciut dłuższa pod warunkiem robienia co roku 4 przeglądów kominiarskich.

Kominy z cegły nie nadają sie do kotłów niskotemperaturowych, prędzej czy później przez fugi wychodzi kondensat . jedynie rozsądne rozwiązanie to wkład z ceramiki. Natomiast nie jest prawda że należy robić przeglądy kominiarskie co 4 lata, należy robić je częściej co najmniej dwa razy do roku i przeglądy nic nie mają wspólnego z gwarancją na wkład kominowy ceramiczny.

Gość Darek
Czyli kocioł 5 klasy Musi mieć wkład ceramiczny lub z Wkladem ze stali K.O ?

4 minuty temu, Gość Darek napisał:

Czyli kocioł 5 klasy Musi mieć wkład ceramiczny lub z Wkladem ze stali K.O ?

Nie ma takiego obowiązku czy wymogu.

Gość leo
Ciekaw jestem dlaczego permanentnie w opisach kotłów pomija się koks jako paliwo stałe. To odgazowany węgiel pozbawiony substancji smolistych i różnych świństw. Sam od 40 lat palę koksem w zwykłym stalowym kotle i przy zwykłym ceglanym kominie nie mam żadnych problemów.

8 godzin temu, Gość leo napisał:

Sam od 40 lat palę koksem w zwykłym stalowym kotle i przy zwykłym ceglanym kominie nie mam żadnych problemów.

Niezłe bajki opowiadasz, stalowy piec i palenie w nim koksem :)

8 godzin temu, Gość leo napisał:

To odgazowany węgiel pozbawiony substancji smolistych i różnych świństw.

A te świństwa to gdzie sie podziały? czyż nie uszły do atmosfery?

sucha_destylacja_wegla.jpg

Do atmosfery nie idzie nic, bo to cenne źródło wielu produktów.

W chwili obecnej, koks opalowy to mniej jak 10%  produkcji koksu.

I prawdą jest to, że potrzeba kotła przystosowanego do spalania koksu, bo to bardzo wysokotemperaturowe spalanie.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować