Skocz do zawartości

Wykonczyć i wynajmowac czy sprzedać ?


Recommended Posts

Witam


Wykończyć i wynajmować?
I tu moje pytanie czy warto rozważać taką opcje, czy taka inwestycja będzie rentowna.
Czy trafie w grupę społeczną która nie dostanie kredytu na domu i zdecyduje się na wynajem.

Sprzedać ?
I zainwestować pieniądze w fundusz hmmm przy aktualnym stanie giełdy to tak jak by sobie strzelić w kolano. Obligacje, kruszce bardziej rentowny jest dom w stanie surowym.


Co w o tym myślą przyszli mieszkańcy SWOICH domów. Oczywiście zbyt dużo ogólników tu podałem ale myślę ze rozwiniemy temat.



Opisywany dom jest w stanie surowy zamknięty ( przykryty, okna, instalacja elektryczna rozprowadzona, woda w domu nie 210m2 mieszkalnych plus piwnice pod całym domem, garaż w domu strych do zamieszkania.
Jeśli wykończyć pod dasze to okło 250 m2 mieszkalnego.
Lokalizacja >granica małopolski-śląska dokładnie miejscowość oddalona 5 min drogi od Oświęcima (40 tys mieszkańców)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam
Wykończyć i wynajmować?
I tu moje pytanie czy warto rozważać taką opcje, czy taka inwestycja będzie rentowna.
Czy trafie w grupę społeczną która nie dostanie kredytu na domu i zdecyduje się na wynajem.

Sprzedać ?
I zainwestować pieniądze w fundusz hmmm przy aktualnym stanie giełdy to tak jak by sobie strzelić w kolano. Obligacje, kruszce bardziej rentowny jest dom w stanie surowym.
Co w o tym myślą przyszli mieszkańcy SWOICH domów. Oczywiście zbyt dużo ogólników tu podałem ale myślę ze rozwiniemy temat.
Opisywany dom jest w stanie surowy zamknięty ( przykryty, okna, instalacja elektryczna rozprowadzona, woda w domu nie 210m2 mieszkalnych plus piwnice pod całym domem, garaż w domu strych do zamieszkania.
Jeśli wykończyć pod dasze to okło 250 m2 mieszkalnego.
Lokalizacja >granica małopolski-śląska dokładnie miejscowość oddalona 5 min drogi od Oświęcima (40 tys mieszkańców)


witam
nie wiem jaki był zamysł budowy tego domu w tym miejscu, czy była ziemia, czy niedaleko domu swojego, czy zbędna kasa, po prostu strzał w kolano. Stan surowy zamknięty orientacyjnie 250- 300 tyś, jeżeli ziemia była kupowana ok 800 m2 ok 50 tys, sprzedaż stanu surowego w tamtej okolicy 350-400 tys, koszt podstawowego wykończenia 250 m2 to 250tys, wartość 850 tys. okres inwestycji 3lata. najbezpieczniejszy fundusz stabilnego wzrostu 12% rocznie z 300tyś początkowego bez własnej pracy 36 tys przy nim ze sprzedaży 350tys różnica nie wielka, potem kolejne 250 , razem wkład własny 600 tys odsetki z trzech lat 120 tys, zarobek na inwestycji owszem jest jak uda się ją sprzedać na lokalnym rynku za 800 tyś to 200 tyś a w tym czasie z odsetek 12% 150 tyś, trzy lata za 50 tyś po 1400 zl/mieś. w sumie to też renta, znaczy wykańczać???!!! pozdr. ps. może źle liczę z daleka???? pozdr.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...