Skocz do zawartości

Projekt domza150tys.


Recommended Posts

Gość gawel

"...Proszę mi wierzyć, nie przespałem naprawdę wiele nocy, usiłując stworzyć coś, co jak już wspomniałem, wydaje się z pozoru niemożliwe. Udało się. Opracowany został projekt niewielkiego domu parterowego z czterospadowym dachem. Do dyspozycji mieszkańców jest duży salon, połączony z otwartą kuchnią, w sąsiedztwie której znalazła się praktyczna spiżarnia.  Ponadto 3 ustawne pokoje, łazienka, dodatkowa toaleta oraz kotłownia z wyjściem na zewnątrz. W domu przewidziano ogrzewanie na paliwo stałe." 

 

 

 

Dla mnie to już jest dyskwalifikujące nie ma obecnie akceptowalnego podajcie do budowy nowego domu z takim źródłem ciepła ze względów ekonomiczny i ekologicznych. Jakie trzeba zaoferować gówno żeby zasadnym było wstawianie kotła na paliwo stałe? Jakie to ma zapotrzebowanie na ciepło ?????

Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, klonu78 napisał:

Witam uprzejmie forumowiczów.

Chciałbym dowiedzieć się co myślicie o projekcie domu domza150tysiecy.pl.

Czy rzeczywiście można wybudować dom w tak małych pieniądzach?

Co myślicie o układzie pokoi? 

Cytat ze strony:

"Mam nadzieje, że już wkrótce przekonają sie Państwo, że to możliwe wybudować dom nie poświęcając więcej niż 150 tysięcy zł na materiały."

 

Nie mając fachu budowlanego w ręku, trzeba uszykować ca 100 tys. więcej.

 

Nie wiem po co w tak malutkim domu dwa kominy. Dla mnie idiotyzm. Kotłownia jest za mała, by być wygodną w użytkowaniu w kontekście pieca na paliwo stałe. 

Link do komentarza

Wiem, że w tych pieniądzach nie da się wybudować.

Szukam projektu nie przesadnie wielkiego, parterowego domku. Nie chcę mieszkać pod skosami i chodzić po schodach...

Przypadkiem znalazłem filmy z budowy tego projektu...

Skoro mówicie, że "shit" to Będę szukać dalej :)

Link do komentarza

Hej!

Skoro w kosztorysie masz tylko koszt materiałów, bez robocizny, bo samodzielnie chcesz budować,

to radzę Ci, dolicz jeszcze:

 

- benzynę i koszty samochodowe - jakieś 15000zł

- narzędzia i inne drobiazgi, których się nie liczy, bo kosztują grosze, tymczasem one ciągną konkretną kasę - jakieś 5000zł

(rękawice, prąd, woda, beczka kawy, bela bandaży i plastrów, paleta voltarenu, kilka par butów, szafa ubrań, tir piwa i innych napojów, gwoździe, druty, wkręty... czyli samo życie)

 

Innymi słowy - jak zrobisz kosztorys uwzględniający WSZYSTKO, to dolicz jeszcze 10% tego wszystkiego.

A i tak założę się, że zabraknie Ci na coś. Zawsze zabraknie. Dlatego - moja rada: BUDUJ! PO PROSTU BUDUJ, a kalkuluj tylko najbliższe etapy, bo i tak się nie doliczysz

 

Powodzenia!

PZ

I przeznacz sporo czasu na samoedukację.

Sam będziesz musiał wiedzieć jak murować, jak kłaść tynki, jak zrobic instalację wodną, instalację grzewczą. Jak zrobić elektrykę. Jak kłaść pokrycie dachu. Jak montować okna. Jak robić ocieplenie.

 

A!

I na odbiór budynku przeznacz jakieś 5000zł - na koniec papiery będziesz musiał skompletować - one też kosztują - po raz drugi geodeta, hydraulika, elektryka, szambo, mambo.

 

Niemniej: Powodzenia. :)

PeZet

PS.

Jeśli sam wszystko robisz, to musisz wejść głębiej - w projektowanie instalacji - wodnych, elektrycznych. Zapoznasz się z OZC - obliczaniem zapotrzebowania energetycznego. Poznasz wzór Q = m*cw*ro*dT i poznasz zależności między prędkością przepływu, zapotrzebowaniem, a przekrojem.

BTW to są wszystko fascynujące sprawy, i - jak patrzę po sobie - myślę, że czeka Cię fascynująca przygoda.

 

po raz trzeci: Powodzenia.

PZ

Link do komentarza
4 godziny temu, klonu78 napisał:

Wiem, że w tych pieniądzach nie da się wybudować.

Szukam projektu nie przesadnie wielkiego, parterowego domku. Nie chcę mieszkać pod skosami i chodzić po schodach...

Przypadkiem znalazłem filmy z budowy tego projektu...

Skoro mówicie, że "shit" to Będę szukać dalej :)

Ja jak szukałam swojego projektu, zwróciłam uwagę na biuro Z500. Mają dużo fajnych, nowoczesnych szkiców. Zerknij sobie  https://z500.pl/projekt/213/Z241,dom-parterowy-z-dachem-dwuspadowym-tani-w-budowie-i-eksploatacji.html

 

Tylko, jeśli planujesz mały domek rozważ ogrzewanie gazowe (jeśli jest przy działce) lub elektryczne. Przy takim metrażu pchanie się w paliwo stałe to pomyłka (chyba, że masz własny las i lubisz się w to bawić).

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...