Skocz do zawartości

ZAKUP DZIAŁKI


proaga

Recommended Posts

Zamierzam kupić działkę w małej miejscowości trochę na obrzeżach. Załączam rysunek. Interesuje mnie działka narożna 26/5. Media są nie doprowadzone ale raczej nie będzie kłopotów - wokół powstają domki jednorodzinne i media są. Może z gazem będzie trochę gimnastyki bo działka 50/1 i chyba 48/2 mają go podłączonego.

Czy ta działka jest godna uwagi?

Cena nie jest niska i grubo się zastanawiam...

Domek będzie mały około 100m2 parterowy.

Nie wiem jak kwestia drogi.... na razie asfalt kończy się przy 30/6.

Poproszę o jakieś podpowiedzi, rady, wskazówki....

Szukam i szukam i w każdej działce znajduje jakieś niedogodności....

Północ na górze.

Czy lepiej usytuować domek z wjazdem od zachodu - szersza część działki czy od północy - węższa część działki z drogą wewnętrzną? Od czego takie usytuowanie domu uzależnić?

 

Zrzut ekranu 2018-01-30 o 08.57.10.png

Zrzut ekranu 2018-01-26 o 10.48.45.png

Zrzut ekranu 2018-01-30 o 14.56.54.png

Link do komentarza

Każda działka będzie miała jakieś niedoskonałości i idealnej raczej się nie znajdzie. Standardowe podejście do zakupu, to po wstępnym wyborze działki i przy uregulowanym stanie prawnym, zatrudnia się architekta,który na miejscu oceni jej przydatność do realizacji wymagań inwestora i dobierze/opracuje odpowiedni projekt domu i jego otoczenia.

Link do komentarza

Odpowiedz sobie na pytanie, co dla Ciebie jest istotne. Chodzi mi o usytuowanie budynku względem stron świata i wtedy się przymierzaj do działki.Dla mnie było ważne, by od północy był garaż i tak ustawiłam dom. Z praktycznych aspektów dobrze jest , jak droga dojazdowa nie jest prywatna.

Link do komentarza

Jak spojrzysz na mapę to droga od ronda do działki 30/6 jest szeroka. Wydaje się że powinna być przedłużona ale granice działek nie uwzględniają tego. Sprawdzałaś plan miejscowy i granice działek na geoportalu czy innych mapach typu e-mapa? Jeśli droga od ronda będzie przedłużona będziesz miała duży ruch obok działki. To czy działka jest dobra decyduje przede wszystkim sąsiedztwo ale to temat rzeka. Zaczynasz od planu miejscowego (jeśli istnieje) i geoportalu. My szukaliśmy działki rok zanim wybraliśmy najbardziej odpowiednią, choć ideałów nie ma więc i nasza ma wady.

Edytowano przez Jacek S (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Droga 30/6 jest szeroka i w MPZP bedzie przedluzona. Jednak droga „wypada” na dzialce 41/2 czyli obok. Potem juz droga gminna wewnetrzna. Na moje oko ruchu duzego nie bedzie bo tylko mieszkancy i goscie tam dojada do posesji. Bardziej niepokoi mnie to, ze dzialka jest narozna ale podoba mi sie to miejsce. Jest okno na swiat od frontu - ulice i cichy tyl.

Szukam dzialki juz prawie rok i ta wydaje mi sie najleszym wyborem ale czas mnie nagli bo boje sie, ze ktos mnie uprzedzi.

Link do komentarza

Przy wyborze działki, należy się przede wszystkim zastanowić, czego się oczekuje.

Dokonać wyboru pomiędzy działką w mieście a taką na uboczu, w sypialni jakiegoś miasta. To drugie jest o tyle lepsze, że często mniejsze miejscowości sąsiadujące z większymi miastami nie mają Planu Zagospodarowania Przestrzennego a jedynie decyzję o warunkach zabudowy - daje to większą swobodę podczas stawianiu domu.

Warto również zwracać uwagę na działki, które posiadają uzbrojenie - teoretycznie to nic trudnego zadbać o to po kupnie działki, praktycznie - wychodzi różnie...

Odległość do miejsca pracy jest równie istotna co stan dróg, którymi będzie się dojeżdżać, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych, np. zimą.

Z własnego doświadczenia mogę polecić Osiedle Vilpark, na którym można kupić działkę w pełni uzbrojoną, osiedle jest odgrodzone, oświetlone i monitorowane, co zwiększa poczucie bezpieczeństwa; do każdej działki prowadzi utwardzona droga, niedaleko przebiega droga gminna, która jest szybko odśnieżana i posypywana solą zimą, nie ma na niej dużego ruchu, a od pierwszych działek dzieli je kilkadziesiąt metrów, co niweluje ewentualne hałasy. 

 

 

No i te widoki....

Dom blisko natury, czy to nie spełnienie marzeń?

PB200362.JPG

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...