Skocz do zawartości

Przeniesienie Kuchni do Pokoju . Ingerencja w Ściany Nośne ?


Recommended Posts

Witam , czeka mnie remont mieszkania i chcę jak w tytule przenieść kuchnie do pokoju ,ale czy to się da zrobić ? Trzeba przenieść gaz , podłączyć kanalizację oraz wentylację . Gdyby to była jakaś ściana z cegły to pikuś ale są to bloki z wielkiej płyty żelbetowej  do tego ściana nośna , czy nie będzie problemów z wykuciem czy też wywierceniem czy tak można ?. nie widzę innego rozwiązania . 

Przedstawiam układ mieszkania , 

 

xxx - Kopia.jpg

Link do komentarza

Nie bardzo rozumiem o co chodzi...

 

Wyjaśnij mi czy opis czarną czcionką - to stan obecny, czyli masz aneks kuchenny i chcesz go przenieść do pokoju oznaczonego czerwonym opisem, czy też z pomieszczenia 8,4 m2, opisanego jako kuchnia do przeniesienia, chcesz utworzyć aneks kuchenny w "salonie" o powierzchni 17,68 m2 i uzyskać w ten sposób pokój o powierzchni 8,4 m2...

 

 

 

 

Ps.

Zastanów się, czy koniecznie chcesz pozostać przy użytkowaniu gazu - używasz go pewnie tylko do płyty gazowej, bo piekarnik masz (pewnie???) elektryczny... Proponowałbym Ci zrezygnowanie z gazu - wtedy nie musisz przeciągać rur, pozbywasz się "dostarczyciela" tłustych oparów ze spalania gazu (osiadającego wszędzie - na szafkach, ścianach), pozbywasz się niebezpiecznego medium ze swojego mieszkania, no i odchodzi Ci płacenie - niemałych - opłat przesyłowych za gaz. Zakupisz płytę indukcyjną i będziesz zadowolony :D.

 

Poczytaj tematy z tego forum,  związane właśnie z płytami indukcyjnymi w celu doinformowania się i podjęcia jedynie słusznej decyzji :icon_mrgreen:

 

Zaznaczam, że nie jestem dystrybutorem płyt indukcyjnych, tylko zadowolonym użytkownikiem - od kilku lat - płyty indukcyjnej...

Link do komentarza

W listopadzie do rezygnacji z gazu namówiłem - w czasie remontu kuchni - moją córkę i zięcia. Remont zakończony w połowie grudnia, oboje mówią, że był to doskonały pomysł - kuchnia indukcyjna to doskonały wynalazek!

Licznik gazownia zdemontowała, umowa rozwiązana, przeszkadzające rury wyrzucone, lepiej wykorzystane miejsce na ścianie - same korzyści :icon_mrgreen:

 

Wydawało mi się, że parę dni temu ktoś otworzył podobny temat - i znalazłem go:

 

https://forum.budujemydom.pl/topic/31847-salon-z-aneksem-a-wentylacja/?tab=comments#comment-573195

 

Parę dni minęło, nie wiem jakie wnioski wysnuł założyciel tamtego tematu :bezradny:...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...