Skocz do zawartości

III klasa/warunki zabudowy/jakie?


matater

Recommended Posts

Witam,

Opisuję wszystko w takiej kolejności jak było załatwiane. WZ na ojca rolnika --> wyłączenie z produkcji rolnej 500m2 (decyzja pozytywna ze starostwa) --> ojciec dostaje pozwolenie na budowę --> udaję się do starostwa z zapytaniem czy można przenieść pozwolenie na budowę na mnie i żonę, otrzymujemy odpowiedź że nie będzie problemu (i tutaj też właśnie zapytałem o to czy jeśli zamierzamy wydzielić mniejszą działkę 3000m2 z tej 4,5ha to czy nie powinno to być zrobione zanim przeniesiemy pozwolenie bo przecież powstanie nowy numer działki, Pani w starostwie powiedziała że właśnie mamy to zrobić po przeniesieniu pozwolenia a one automatycznie przejdzie na tą nowo utworzoną działkę; opisuję to co usłyszałem). Skoro tak ma to wyglądać to chyba nie będzie potrzebna nowa WZ jeśli będę miał już pozwolenie dla nowej działki. 

Link do komentarza
Gość mhtyl

Dla jasności pozwolenie na budowę to jest wtedy gdy złożysz projekt domu wraz z innymi dokumentami i faktycznie PnB wydaje starostwo.

Zgodę na budowę czy nie na danej działce decyduje gmina bo gmina wydala WZ a nie starostwo.

Ta pani jest jakaś niedoszkolona, ale cóż jeżeli wszystko idzie po Twojej myśli to niech tak będzie.

Powiedz cóż odrolnieniem ziemi? przecież masz tam jak sam pisałeś III klasę ziemi.

Link do komentarza

Tak. Jest klasa IIIa. Mamy wylączenie z produkcji rolnej części działki na której budujemy (500m2). Odrolnienie to chyba co innego i tego nie mamy. W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy decyzję o przeniesieniu pozwolenia na budowę. Jak działka zostanie podzielona to mamy złożyć wniosek o zmianę pozwolenia na budowę na nowy nr dzialki i wg tej Pani nie powinno być z tym problemu. 

Link do komentarza
Gość mhtyl
2 godziny temu, matater napisał:

Tak. Jest klasa IIIa. Mamy wylączenie z produkcji rolnej części działki na której budujemy (500m2). Odrolnienie to chyba co innego i tego nie mamy. W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy decyzję o przeniesieniu pozwolenia na budowę. Jak działka zostanie podzielona to mamy złożyć wniosek o zmianę pozwolenia na budowę na nowy nr dzialki i wg tej Pani nie powinno być z tym problemu. 

Nie wiem jakich określeń tam u Ciebie używają ale przeniesienie pozwolenia na budowę  jest wtedy gdy jest projekt domu i jest wydane PnB przez starostwo a Ty masz jak na razie WZ i to do innej działki.

I nie myl pojęć pozwolenia na budowę a warunków zabudowy bo to są dwie różne rzeczy i wprowadzają zamęt w dyskusji.

Wg tej pani  nie będzie problemu ale ta pani albo nie wie wszystkiego albo nie chce Ci powiedzieć wszystkiego co wiąże się z tym aby nie było problemu, bo z jednej strony ma ona rację ze nie będzie problemu :) 

Natomiast co do odrolnienia czy wyłączenia z produkcji rolnej to żebyś nie był potem niemiło rozczarowany to poczytaj sobie ile to kosztuje i jakie są procedury prawne takie odrolnienia.

https://blog.ongeo.pl/koszty-odrolnienia-dzialki/

Link do komentarza

Ale ja cały czas pisalem że pozwolenie na budowę już zostało wydane przez starostwo na mojego ojca. Co więcej już zaczęliśmy budowę (teoretycznie rozpoczął ją ojciec). Chcielismy przeniesc to pozwolenie na nas i to zrobilismy zgodnie z tym co poradzila nam pani ze starostwa. Tak jak pisalem w zeszlym tygodniu otrzymalismy decyzje przeniesienia PnB. A wylaczenie z produkcji rolnej bylo zrobione zanim ojciec otrzymal PnB i nie placilismy za to ani grosza. 

Link do komentarza
Gość mhtyl

Teraz napisałem już wyraźnie i przejrzyście że chodzi o rozpoczęta budowę i o to  i chodziło, zresztą o tym akcentowałem wcześniej.

A wcześniej pisałeś o nowych WZ, więc sam chyba widzisz że to jakoś nie zatrybia. I nie wiem jak to możliwe aby PnB wydane dla dużej działki obowiązywało dla innej, pomniejszonej z tej dużej, mistrzostwo świata. Ale nie uważaj że pisze to złośliwie, życzę Ci jak najlepiej i opisuj dalej co i jak załatwiałeś bo to zapewne pomoże innym którzy mają takie same problemy.

 

Link do komentarza

Hmm wydaje mi sie ze nie pisalem o WZ ale czepial sie nie bede :-) albo mozliwe ze opisalem cos niezrozumiale. W kazdym razie po podziale mamy zawnioskowac o zmiane PnB w zwiazku z nowym nr dzialki. Ogolnie to wszystko jest niezle zakrecone. Bede informowal o postepach w sprawie. Oby z pozytywnym skutkiem. 

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Dnia 27.03.2020 o 22:21, matater napisał:

Hmm wydaje mi sie ze nie pisalem o WZ ale czepial sie nie bede :-) albo mozliwe ze opisalem cos niezrozumiale. W kazdym razie po podziale mamy zawnioskowac o zmiane PnB w zwiazku z nowym nr dzialki. Ogolnie to wszystko jest niezle zakrecone. Bede informowal o postepach w sprawie. Oby z pozytywnym skutkiem. 

Czy udało się budować zgodnie z planami? Jestem w podobnej sytuacji i jestem ciekawa czy nie bylo dodatkowych problemów.

Jeszcze pytanie jak udało się uzyskać zgodę na wylaczenie z produkcji rolnej 500m2, czy były z tym duże problemy?

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Budowa idzie zgodnie z planem. Mamy stan deweloperski. Bank nie robił żadnych problemów i kredyt udzielił. Co do wyłączenia z produkcji rolnej to też nie mieliśmy klopotu ale u nas to bylo robione przed uzyskaniem pozwolenia na budowe przez ojca i jeszcze zanim przenieslismy pozwolenie na budowe na mnie i na zone. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...