Skocz do zawartości

Brak 3 metrów do granicy a odbiór domu


Recommended Posts

Witam serdecznie!!

Jestem tu nowy więc wszystkich serdecznie pozdrawiam ☺Mój problem wyglada następująco w 2013 roku kupilem dom w stanie surowym który obecnie jest już na ukończeniu i biorę się za inwentaryzację powykonawczą i odbiór... Niestety okazało się że z jednej strony nia ma wymaganej odległości od sciany do granicy działki czyli trzech metrów brakuje bodajże 40cm... Wszystko ujawniło się kiedy oczyscilem działkę z chaszczy i postawiłem płot... Za plotem nie ma na razie nic ale projekt zagospodarowania przewiduje drogę i pasy zieleni po obu stronach... Kierownik budowy i geodeta nie mówią nic oprocz wzajemnego zwalania winy... A ja zostałem w przyslowiowej czarnej d... Działki dokupić nie mogę niestety... Pozostaje wyburzenie i przesunięcie szczytu ale wówczas nie zostanie nic z garażu... Czy jest jakieś inne wyjście??? Słyszałem że mogę wystąpić o odstępstwo od warunków technicznych ale nie wiem ile w tym prawdy... Z góry dziękuję za odpowiedzi Pozdrawiam ☺

Link do komentarza

Wykonać/zmodernizować ścianę jako oddzielenia p.poż, projektant naniesie zmiany i może wystąpić o zmianę w PB - o ile nie ma innych warunków rzutujących na odległość od granicy działki.

 

 

Dodam, że możesz dochodzić od sprzedawcy odszkodowania za istotną wadę.

Teoretycznie możesz sprzedawcę obciążyć za wszelkie koszty związane z "adaptacją" budynku do obowiązujących przepisów.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...