Skocz do zawartości

Wentylacja mieszkania


osik110

Recommended Posts

Witam

Mam do was pytanko

Posiadam mieszkanie około 30 m2 na poddaszu ( sufit spadkowy do 1,4 w najnizszym punkcie).

Udało mi się właczyć do mojego drugie obok które ma trochę mniejszy metraż.

Potrzebuję rozwiązania co powinienem zrobić aby mieć dobrze wentylowane pomieszczenia i nie robiła mi się wilgoć i grzyb ;[

 

Moja kratka wentylacyjna (1) zabiera powietrze tylko wtedy gdy mam otwarte okno w łazience ;[

 

Legenda:

pomaranczowy - drzwi

niebieski - okna

filoetowy - miejsca do komina
 

Czy wchodzi opcja abym podłączył wentylator w pokoju 2 elektryczny tak aby się załączał raz na jakiś czas ? czy da to jakis efekt

Ewentualnie do wykorzystania jest klimatyzator: Sharp CV-P10PR bądź mogę coś kupić aby tylko poprawiło wentylację xD

 

W pokoju numer 2 okno dopiero będę zamawiał i pytanie czy lepiej wziąć trzyszybowe czy z "nawiewnikiem" wymiar 90x140 cm.

Pokój numer 2 będzie przeznaczony dla dzieci.

 

Mam nadzieję ze mogę liczyć na waszą pomoc. Jeśli jakieś dane/info są potrzebne proszę o napisanie a postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :D

mieszkanie.jpg

zły dział jeśli można proszę o przeniesienie do wentylacji :D

Link do komentarza

Jeśli kocioł w łazience nie jest z zamkniętą komorą spalania (urządzeniem typu C) - nie wolno instalować/używać wentylatorów wywiewnych.

 

W kuchni powinna być wentylacja/kratka wywiewna

Dnia 23.01.2018 o 18:59, osik110 napisał:

Moja kratka wentylacyjna (1) zabiera powietrze tylko wtedy gdy mam otwarte okno w łazience

Bo nie ma skąd pobrać świeżego powietrza - między ewentualnym dopływem powietrza z pokoju jest 2 szt. drzwi i zapewne bez wymaganych kratek wentylacyjnych (w drzwiach łazienki powierzchnia kratki/otworów nie mniej jak 200cm2 netto, a w drzwiach od pokoju nie mniej jak 80cm2 netto)

 

Nawiewniki w łazience o wydajności około 30m3/h, w pokojach po około 40m3/h. 

 

Uwaga. Jeśli kocioł nie jest klasy C - wydajność nawiewu w łazience należy dobrać w zgodzie z zaleceniami producenta kotła.

Link do komentarza

Kocioł z zamkniętą komorą spalania.

Na tę chwilę wygląda to tak w łazience oraz wejście z kuchni do łazienki (drzwi przesuwane)

Ogólnie drzwi do łazienki tak samo jak z kuchni do pokoju są zazwyczaj otwarte.

Okno w łazience jest słabo szczelne ;[ (ale to ma chyba teraz swój plus)

 

Co do nawiewników to chodzi o okienne ?

 

Czy wstawienie z graciarni w ścianie do pokoju 2 elektrycznego wentylatora pomogło by w moim przypadku.

Powietrze szło by z 2 do pokoju po czym do 1, następnie kuchnia i w łazience by wypadało do komina. Dobrze myślę ?
Ewentualnie w kuchni zrobić taki wentylator do łazienki :D ?

 

 

 

IMG_20180125_172652.jpg

IMG_20180125_172720.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...