Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szanowni koledzy i eksperci poszukuję informacji o następującym produkcie: masa ocieplająca z aerożelem - muszę ocieplić zabytkowy dom z 1897r z piękną elewacją ceglaną z licowki i tzw werbunkiem murarskim.Konserwator zabytków nie zgodził się na ocieplenie  od zewnątrz chociaż  proponowałem  odtworzenie  elewacji płytkami cìętymi ze starej cegły,argumentując,że zmianie ulegnie obrys budynku. Zaproponowano mi ocieplenie od wewnątrz  produktem http://www.aerotherm.eu .  Czy ktoś z forowiczow lub ekspertów zna ten produkt i co na jego temat moze powiedzieć. U nas na Pomorzu jet on nieznany, dostępny tylko w sprzedaży on line, strona to typowy marketing, Nie chcę być królikiem doświadczalnym i testerem nieznanych rozwiązań. Za tą masą przemawia tylko łatwość aplikacji. Alternatywą jest ocieplenie plytami PIR  wiodącego producenta od środka.Wentylacja mechaniczna + rekuperacja zostanie wykonana.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Nie znam .

Dnia 21.01.2018 o 22:14, Staszk napisał:

Nie chcę być królikiem doświadczalnym i testerem nieznanych rozwiązań.

 W byciu królikiem nie ma nic złego tylko kup wiaderko, a nie materiał na cały lokal , poszukaj najzimniejszej ściany w całym obiekcie wykonaj aplikację i za tydzień masz odpowiedź .

decyzje podejmujesz w jasno nie w ciemno .

Opisz nam koniecznie co się udało osiągnąć

Przy okazji przypomnę że ocieplenie od wewnątrz na wilgotnych murach nie jest wskazane i długoterminowo przynosi więcej szkody niż pożytku . (nie piszę że masz wilgoć w murach - ale jako że nie piszesz że jej nie masz to wspominam na wszelki wypadek)

Link do komentarza

 

 

Stan sprawy: Odwołałem się od decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków do  Głównego Konserwatora Zabytķów - za pośrednictwem Ministra Kultury ,równolegle znajomi na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej kombinują jakieś inne rozwiązanie,za radą MTW Orle przeprowadzę próbę na małej powierzchni.Wilgoci w murach nie mam - jest zaprojektowana wentylacja mechaniczna + rekuperator.

 

 

 

Edytowano przez Staszk (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 21.01.2018 o 22:14, Staszk napisał:

Zaproponowano mi ocieplenie od wewnątrz  produktem http://www.aerotherm.eu . 

 

Dnia 21.01.2018 o 22:14, Staszk napisał:

Alternatywą jest ocieplenie plytami PIR  wiodącego producenta od środka.

Trochę mnie zastanawia jakim prawem konserwator zabytków wskazuje produkt do ocieplenia - ocieplenia wewnątrz.

 

Sprawdź ile będzie kosztowało ocieplenie tymi środkami 1m2 (koszt materiału i robocizny).

 

Luknij  na multipor i porównaj.

 

Ps. Może źle szukałem, ale nie znalazłem dla tego patentu, polecanego przez urzędnika, współczynnika lambda.

Link do komentarza
2 godziny temu, demo napisał:

Też pomyślałem o takiej tapecie, ale nie pisałem nic żeby się za bardzo nie wygłupić. Ale materiał ten, sama strona i ten syf reklamowy, przywodzą na myśl te cudowne garnki za 12 tys.

Philipiak jest po 7 Zepter po 5 a AMC po 4

kurna to te za 12 z czego są i co to za firma ????

 

EDIT: znalazłem Eco-Vital (http://www.tvn24.pl)

6 godzin temu, Staszk napisał:

za radą MTW Orle przeprowadzę próbę na małej powierzchni.

no to zakup najmniejsze jakie się da

poszukaj najzimniejszej ściany

do tego kup wiaderko gotowej masy szpachlowej zadzwoń do mnie przyjadę i pokrólikujemy

a pomorskie to jakoś nieopodal

Edytowano przez MTW Orle - osuszanie budynków (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
11 minut temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

Philipiak jest po 7 Zepter po 5 a AMC po 4

kurna to te za 12 z czego są i co to za firma ????

Ale odkurzacz miałem darmo dostać,bo zostałem wytypowany jako szczęśliwy wygrywający.Akurat dzisiaj miałem telefon.

Wiecie jak to działa.

Szczegółów nie znam bo po dwóch zdaniach przerwałem rozmowę.

No....może było to półtora zdania.

Link do komentarza
12 minut temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

no to zakup najmniejsze jakie się da

poszukaj najzimniejszej ściany

do tego kup wiaderko gotowej masy szpachlowej zadzwoń do mnie przyjadę i pokrólikujemy

a pomorskie to jakoś nieopodal

No i okaże się po tych "badaniach" że ściana jest cieplejsza, ale to nic nie wniesie do sprawy, bo ściana z każdą grubszą tapetą też jest cieplejsza.B|

Link do komentarza

Dzięki wszystkim,do bajbagi - konserwator nie narzucił metody i materiału,nie zgodził się na ocieplenie od zewnątrz- brałem pod uwagę różne rozwiązania i pod rozwagę wziąlem te dwa z pierwszego postu,ale oczywiście wiem o innych możliwóściach,koledzy na Muratorze polecają 5cm tynku perlitobetonowego,multipor też jest możliwy,mam nadzieję,że moje odwołanie odniesie skutek,dom leży poza strefą rewitalizacji miasta i nie jest to renesansowa kamienica ale niewielki dom rzemieślnika (przyklad XIX wiecznego domu rzemieślniczego)Orle to to koło Wejherowa?

Edytowano przez Staszk (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...