Skocz do zawartości

Okna zamiast drzwi balkonowych


Recommended Posts

Mamy wymurowane ściany w których na piętrze są otwory pod drzwi balkonowe - niestety drzwi są ale my zlikwidowaliśmy balkon.

Z tego powodu zastanawiamy się czy zamiast drzwi nie podmurować ścian i wstawić tam okien. Dopowiem, że w dachu w tych dwóch pokojach w których są przedmiotowe drzwi nie ma okien dachowych. Ściana w której chcemy zrobić zmianę jest od strony zachodu.

Mniej więcej koncepcję zmiany przedstawiają poniższe wizualizacje. Którą z opcji lepiej wybrać?

 

 

Elewacja 2 - na działce - okna z tyłu 1.jpg

Elewacja 2 - na działce - okna z tyłu.jpg

Elewacja 3 - na działce.jpg

Elewacja 4 - na działce.jpg

Link do komentarza
1 godzinę temu, przemty napisał:

Mamy wymurowane ściany w których na piętrze są otwory pod drzwi balkonowe - niestety drzwi są ale my zlikwidowaliśmy balkon.

Z tego powodu zastanawiamy się czy zamiast drzwi nie podmurować ścian i wstawić tam okien. Dopowiem, że w dachu w tych dwóch pokojach w których są przedmiotowe drzwi nie ma okien dachowych. Ściana w której chcemy zrobić zmianę jest od strony zachodu.

Mniej więcej koncepcję zmiany przedstawiają poniższe wizualizacje. Którą z opcji lepiej wybrać?

 

A Ty już masz odbiór tego budynku?

Bo zmniejszając powierzchnię doświetlenia możesz się nie wyrobić w stosunku 1:8

Masz zamontowane te drzwi balkonowe?

 

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_SMALL_barierka.jpg

Link do komentarza
53 minuty temu, przemty napisał:

No a tak z praktycznego punktu widzenia - okna czy drzwi (nie mówimy o względach naświetlania) ?

Z praktycznego to po cholerę drzwi, skoro nie masz gdzie wyjść?

 

Pionowe/wysokie elementy dodają smukłości budynkowi. Poziome i szerokie poszerzają go i "przyduszają" go do ziemi.

Link do komentarza

z praktycznego - okna: łatwiej o aranżację przestrzeni w pokoju i jest taniej.

 

Portfenetry jednak dają złudzenie balkonu i otwierają pokój na zewnętrze. Ale to kewstia estetyczna bardziej niż praktyczna.

 

Jest wersja pośrednia - okno zaczynające się ok. 30-50 cm nad podłogą - mocne otwarcie na świat zewnętrzny a jednak pozostaje oknem a nie drzwiami balkonowymi. Przy czym, aby nie mocować barierek, dolna część okna nieotwieralna. 

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Decyzja zapadła zostają drzwi ale jest kolejny problem.

Montaż drzwi balkonowych/tarasowych zwykłe otwierano-uchylne. Od aktualnego poziomu posadzki do poziomu zero mamy 24 cm.Czy pod drzwi lepiej:
- wymurować solbetem 12 cm i dać poszerzenie,
- wymurować solbetem 12 cm i dać klinaryt
- dać sam klinaryt 24 cm.

Która wersja będzie najlepsza, najstabilniejsza?

Link do komentarza
56 minut temu, przemty napisał:

15 cm styro, 7 cm wylewka + 2 cm dodałem na ewntualne panele lub płytki.

Ale my ciągle o poddaszu mówimy?

 

Najstabilniej na poszerzeniu. Tylko blaszane parapety nie podejdą, trzeba je przykręcać do poszerzenia.

 

Lepiej odizolowane na klinarycie. Aczkolwiek bez przesady 24cm, podmurować solbetem. I tak zakryje to styropian na elewacji.

 

Montaż typowy, na piance?

Link do komentarza

Mój błąd bo nie dopisałem, ta wysokośc 24 cm jest na parterze i na tym bardziej skupiam się.

Na piętrze dam 12 cm klinarytu i będzie OK, jedynie ten dół mnie zastanawia bo wstępnie miałem dać klinaryt na 24 cm ale pożniej powstało pytanie, czy taki wysoki klinaryt zapewni stabilność...

 

Montaz na piance z wykorzystaniem taśm paro...

Edytowano przez przemty (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Decyzja zapadła a właściwie została zmieniona poprzednia bo każdy z kim rozmawialiśmy był za oknami - dzisiaj wykonaliśmy mały eksperyment na budowie aby zobaczyć jak to będzie wyglądać i okna nawet zbytnio nie pogarszają ogólnie wizualnie elewacji...

 

A odnośnie osadzeia drzwi balkonowych, na parterze pójdzie podmurówka 12 cm z betonu komórkowego + 12 cm klinar a na piętrze 10 cm klinar.

IMG_20180127_124733.jpg

IMG_20180127_125815.jpg

IMG_20180127_143203.jpg

IMG_20180127_143213.jpg

Edytowano przez przemty (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • I was really itching to fix it some wager some monied on some sports matches that are happening right now. I wanted to disillusion admit you guys recall that I did spot what I weigh to be the kindest plat in the USA. If you poverty to confound in on the spirit, authenticate it out-moded: [url=https://pokeronline.guru/online-gambling/]real online gambling[/url]
    • A ja się zastanawiał czemu czuć dym jak sąsiad pali i to dwa piętra niżej albo czemu tak czuć smażone nie moje 🤣 Jak widać dodatkowe otwory kanału wentylacyjnego 😁   Jak to zrobić dobrze ? Ponownie pakuł napchać i zapianować?
    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...