Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

UOKiK pracuje nad nowelizacją ustawy deweloperskiej

Recommended Posts

UOKiK pracuje nad nowelizacją ustawy deweloperskiej. Celem jest zapewnienie jeszcze lepszej ochrony osobom kupującym mieszkania. Urząd chce zlikwidować otwarte mieszkaniowe rachunki powiernicze bez zabezpieczenia, powiązać wpłaty z postępami na budowie i uregulować umowy rezerwacyjne.

Więcej: https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=13927&print=1

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• I można również pomyśleć o klapie zwrotnej, która nie pozwoli na wdmuchiwanie zimnego powietrza z zewnątrz. Musisz obliczyć kubaturę pomieszczeni (mnożysz 3 wymiary w metrach) i wtedy pomyśl, że taki wentylator musi wymienić całość powietrza kilka razy w ciągu godziny. W łazienkach to jest 4-8 x na godzinę. Dodatkowo pomyśl o wentylatorze kanałowym z timerem i higrostatem. Zapalasz światło, wentylator się uruchamia, potem jeszcze przez jakiś czas pracuje. Jeśli ma higrostat to przy dużej wilgotności sam się włączy i usunie nadmiar wilgotnego powietrza.  
    • Definicja jest inna, niż twoja (zamieściłem wyżej ze słownika).  A ja ani bronię ani zaprzeczam skuteczności. Ale ziółka czasem stosuję    tu masz artykuł z Medonetu: https://www.medonet.pl/zdrowie,homeopatia---na-czym-polega-,artykul,1726134.html#:~:text=Homeopatia – leczenie naturalnymi środkami&text=Homeopatia błędnie nazywana jest ziołolecznictwem,choroby%2C a nie samą chorobę. "Homeopatia błędnie nazywana jest ziołolecznictwem. Jednak sama homeopatia to metoda leczenia nie tylko ziołami, ale różnymi substancjami pochodzenia naturalnego, w tym minerałami i surowcami pochodzenia zwierzęcego. Ponadto homeopatia leczy objawy choroby, a nie samą chorobę. W Polsce leczenie lekami homeopatycznymi jest bardzo popularne i przyznaje się do ich stosowania aż co trzecia osoba. Ale na temat skuteczności leków krążą sprzeczne opinie. Co warto wiedzieć o tej metodzie leczenia?" Wrzuciłem hasło: intertility and magnetic polarization  =  bezpłodność i polaryzacja magnetyczna   Polaryzacja - co ona oznacza? "magnetic polarization"   I poczytaj, co jest na ten temat - poza nagłówkami.    Odmawiasz twórcom encyklopedii naukowej słownika języka - naukowej metody jej tworzenia i podstaw merytorycznych? Kwalifikacji? Czyli cytowanie wiadomości encyklopedycznych jest bez sensu. A profesorowie pod nią podpisani i eksperci - to przygodni autorzy z ulicy?  Ty wiesz lepiej? Ja może też???? Jakie mamy podstawy profesjonalne?   Zastanów się - przecież to bezsens...   A to, że potocznie ludzie rozumieją nazwę, jak ona jest opisana w encyklopedii - to dobrze. Tylko wtedy sie można dogadać - gdy rozumiemy sens słów , ktorych używamy.    Nie wiedziałem że taki wywar z rumianku, czy syrop z cebuli - to woda i cukier. Albo np. wywar z szałwi - mocno oszałamiający. Albo wywar z cisa - używany dawniej do zatruwania strzał. a to tylko woda i cukier, albo środek spożywczy...     Moze ci sie pomyliła homeopatia z placebo? https://www.medonet.pl/psyche/psychologia,efekt-placebo---na-czym-polega--znaczenie-efektu-placebo-dla-medycyny,artykul,71727368.html#:~:text=Efekt placebo polega na podaniu,nie wpłyną na funkcjonowanie organizmu.  
    • Boję się, że jak wyjdą, to zużyjesz z radości cały zapas i trzeba będzie myśleć o nowej nastawie
    • O ile wyjdą schody 🤐 Chociaż z rozpaczy też można się napić. Nic, dziś podjadę pogrzeje poprzygladam się oczywiście na te schody, będę miał papiery z betoniarni to się odezwę. Pozdrowienia 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...