Skocz do zawartości

Ocieplenie starych scian


Recommended Posts

36 minut temu, Tomaszsin napisał:

Witam Wszystkich. Mam pytanie. Remontuje stary budynek mieszkalny piętrowy po zeszlorocznej nawałnicy. Czy wie ktoś jak ocieplić wnętrze pomieszczeń a  zarazem wzmocnić stare ściany (chodzi mi o pietro). Za kazda podpowiedz milo dziekuje.

Wzmocnienie to zagadnienie konstrukcyjne i przydałoby się konsultowanie tego z konstruktorem.

W zasadzie nic nie wiemy o budynku, jego konstrukcji, zniszczeniach?

Sam wzmacniałbym od środka, ale ocieplał od zewnątrz.

Link do komentarza
6 godzin temu, Tomaszsin napisał:

Remontuje stary budynek mieszkalny piętrowy po zeszlorocznej nawałnicy. Czy wie ktoś jak ocieplić wnętrze pomieszczeń a  zarazem wzmocnić stare ściany (chodzi mi o pietro).

No to napisz coś więcej - jak ucierpiał budynek, jakie uszkodzenia czy wady posiada, jaka konstrukcja, dlaczego chcesz wzmacniać ściany i jakie ściany, z czego zbudowane, jaki dach. 

A wnętrze pomieszczeń ociepla się przez ocieplenie budynku od zewnątrz (chyba że jest to niemożliwe z jakichś względów).

Link do komentarza

Po nawałnicy ucierpiał tylko dach który w tym momencie jest konczony. Dom jest zbudowany z czerwonej cegły. Chodzi mi o ocieplenie od wewnątrz gdyż jest to dom teściów A oni dół ocieplili styropianem od środka (niby tak wyszło ich taniej) dlatego nie jest możliwość ocieplenia z zewnatrz. 

Edytowano przez Tomaszsin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
50 minut temu, Tomaszsin napisał:

(niby tak wyszło ich taniej)

Taniej nie znaczy lepiej. Po pierwsze.

Po drugie kubatura się zmniejszy.

Po trzecie styropianem od środka to można ul ocieplić, a i tak pszczoły zadowolone nie będą... Wyobraź sobie nie daj Boże pożar i styropian w środku.

Na styropian zarzucali klej i siatkę czy jeszcze obmurowali od środka połówką?

Dom piętrowy? Z poddaszem? Mieszkasz na kondygnacji powyżej nad teściami?

Link do komentarza
Dnia 18.01.2018 o 13:54, Takiowaki napisał:

Taniej nie znaczy lepiej. Po pierwsze.

Po drugie kubatura się zmniejszy.

Po trzecie styropianem od środka to można ul ocieplić, a i tak pszczoły zadowolone nie będą... Wyobraź sobie nie daj Boże pożar i styropian w środku.

Na styropian zarzucali klej i siatkę czy jeszcze obmurowali od środka połówką?

Dom piętrowy? Z poddaszem? Mieszkasz na kondygnacji powyżej nad teściami?

Na styropian przychodziły płyty rgips. To jest piętrowy dom z poddaszem, gdzie niektóre pomieszczenia są ze skokami. To jest kondynecja powyżej teściów ( żona otrzymała to w spadku po swojej babci) i wymaga to kapitalnego remontu.  Sam jestem przeciwny ocieplenie od środka ale teście się uparli że nie będą nic zewnątrz robione. Dla tego staram się tu dostać jakieś informacje jak to najlepiej zrobić.

Link do komentarza
6 minut temu, Takiowaki napisał:

Albo ociepl tylko swoją kondygnację od zewnątrz.

To samo chciałem doradzić!

Jeśli teść stanowczo nie chce ocieplać swojej kondygnacji, to zrób sam swoją kondygnację...

Ze 25, 30 cm zejdź poniżej poziomu stropu - żeby zminimalizować mostek termiczny - potem listwa startowa i do dachu daj 25 cm styropianu... Jak poczytasz, pooglądasz YT, to sam zrobisz... Za jakiś czas teść zrobi parter.

Jak masz skosy- wyjdzie mniej ocieplania.

 

W jakim stanie jest ocieplenie dachu?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...