Skocz do zawartości

Ocieplenie starych scian


Recommended Posts

36 minut temu, Tomaszsin napisał:

Witam Wszystkich. Mam pytanie. Remontuje stary budynek mieszkalny piętrowy po zeszlorocznej nawałnicy. Czy wie ktoś jak ocieplić wnętrze pomieszczeń a  zarazem wzmocnić stare ściany (chodzi mi o pietro). Za kazda podpowiedz milo dziekuje.

Wzmocnienie to zagadnienie konstrukcyjne i przydałoby się konsultowanie tego z konstruktorem.

W zasadzie nic nie wiemy o budynku, jego konstrukcji, zniszczeniach?

Sam wzmacniałbym od środka, ale ocieplał od zewnątrz.

Link do komentarza
6 godzin temu, Tomaszsin napisał:

Remontuje stary budynek mieszkalny piętrowy po zeszlorocznej nawałnicy. Czy wie ktoś jak ocieplić wnętrze pomieszczeń a  zarazem wzmocnić stare ściany (chodzi mi o pietro).

No to napisz coś więcej - jak ucierpiał budynek, jakie uszkodzenia czy wady posiada, jaka konstrukcja, dlaczego chcesz wzmacniać ściany i jakie ściany, z czego zbudowane, jaki dach. 

A wnętrze pomieszczeń ociepla się przez ocieplenie budynku od zewnątrz (chyba że jest to niemożliwe z jakichś względów).

Link do komentarza

Po nawałnicy ucierpiał tylko dach który w tym momencie jest konczony. Dom jest zbudowany z czerwonej cegły. Chodzi mi o ocieplenie od wewnątrz gdyż jest to dom teściów A oni dół ocieplili styropianem od środka (niby tak wyszło ich taniej) dlatego nie jest możliwość ocieplenia z zewnatrz. 

Edytowano przez Tomaszsin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
50 minut temu, Tomaszsin napisał:

(niby tak wyszło ich taniej)

Taniej nie znaczy lepiej. Po pierwsze.

Po drugie kubatura się zmniejszy.

Po trzecie styropianem od środka to można ul ocieplić, a i tak pszczoły zadowolone nie będą... Wyobraź sobie nie daj Boże pożar i styropian w środku.

Na styropian zarzucali klej i siatkę czy jeszcze obmurowali od środka połówką?

Dom piętrowy? Z poddaszem? Mieszkasz na kondygnacji powyżej nad teściami?

Link do komentarza
Dnia 18.01.2018 o 13:54, Takiowaki napisał:

Taniej nie znaczy lepiej. Po pierwsze.

Po drugie kubatura się zmniejszy.

Po trzecie styropianem od środka to można ul ocieplić, a i tak pszczoły zadowolone nie będą... Wyobraź sobie nie daj Boże pożar i styropian w środku.

Na styropian zarzucali klej i siatkę czy jeszcze obmurowali od środka połówką?

Dom piętrowy? Z poddaszem? Mieszkasz na kondygnacji powyżej nad teściami?

Na styropian przychodziły płyty rgips. To jest piętrowy dom z poddaszem, gdzie niektóre pomieszczenia są ze skokami. To jest kondynecja powyżej teściów ( żona otrzymała to w spadku po swojej babci) i wymaga to kapitalnego remontu.  Sam jestem przeciwny ocieplenie od środka ale teście się uparli że nie będą nic zewnątrz robione. Dla tego staram się tu dostać jakieś informacje jak to najlepiej zrobić.

Link do komentarza
6 minut temu, Takiowaki napisał:

Albo ociepl tylko swoją kondygnację od zewnątrz.

To samo chciałem doradzić!

Jeśli teść stanowczo nie chce ocieplać swojej kondygnacji, to zrób sam swoją kondygnację...

Ze 25, 30 cm zejdź poniżej poziomu stropu - żeby zminimalizować mostek termiczny - potem listwa startowa i do dachu daj 25 cm styropianu... Jak poczytasz, pooglądasz YT, to sam zrobisz... Za jakiś czas teść zrobi parter.

Jak masz skosy- wyjdzie mniej ocieplania.

 

W jakim stanie jest ocieplenie dachu?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Kto przegląda   0 użytkowników

  • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Czy udało się Panu rozwiązać problem?  
  • Po co mają straszyć w przyszłości, ja mam przerwy w zasilaniu już teraz. Kilka - kilkanaście razy w roku. Sieć lokalna wyremontowana niedawno! Więc nie sama sieć energetyki jest powodem. A napięcie w dzień słoneczny sięga 278 - 280 woltów na fazę. Tragedia.   Natomiast odnośnie kotłów... Nowy program rządowy planuje dofinansowywanie fotowoltaiki wyłącznie wtedy, jeśli będzie połączona z magazynem energii. Na same panele dofinansowania już nie będzie.   Od samego początku promowano konsumpcję własną wytworzonej energii, powstało pojęcie prosumenta, czyli producenta i konsumenta, tylko wtedy nie straszono prosumentów podatkami i akcyzami, od samego początku mówiono i pisano, ze nie będzie promocji na instalacje fotowoltaiczne o mocy przekraczającej potrzeby własne.  Ale ludzie nie wierzyli i wielu chciało zarobić, puszczając wyprodukowany prąd w sieć. Więc najwyższy czas to ukrócić, bo ta sieć rzeczywiście nie ma szansy tego wszystkiego zmieścić.
  • Taka sama logika jak przy rozdawnictwie dotacji na fotowoltaike. Masowo zachęcać ludzi do zakładania paneli, firm monterskich więcej jak grzybów po deszczu, ciągłe spamowanie  telefonami, a po paru latach się obudzili. Przecież nie mamy dostosowanej sieciz aby tą energię odbierać już nie wspomnę o magazynowaniu.
  • Jeżeli jest spadek to połowa sukcesu. Najpierw chciałem upewnić się co do zdjęć. Zgadzam się z tym, że prace związane z balkonami powinny być wykonane w pierwszej kolejności.  Natomiast sens skuwania jest znaczny. Po pierwsze dla samej estetyki "najlepiej do końca życia kląć pod nosem na to cholerne lastryko", po drugie sprawdzenie jakości płyty balkonowej i wykonanie na niej hydroizolacji, po trzecie jest to wykonalne ponieważ brakuje okuć balkonowych które wykonuje się przed hydroizolacją. 1. Skuwamy lastryko z dużą starannością tak, aby nie uszkodzić elewacji i niczego innego wokół. Z razie potrzeby zabezpieczyć ściany chociażby naklejając kartony. Płytki pod balkonem również trzeba zabezpieczyć. 2.Oceniamy stan płyty balkonowej. W razie potrzeby wykonujemy iniekcje. 3.Dzwonimy do dekarza i umawiamy się z nim na wizytę. Po konsultacji dobieramy odpowiednie okucie.  4a.Szukamy odpowiednich ślusarzy. Wybieramy barierkę i pytam o sposób jej montażu na płycie i w elewacji. Dobrze by było gdyby zamocowali np pręty gwintowane jeszcze przed dekarzem i hydroizolacją. 4b. Nie znam grubości lastryka. Jeżeli jest wysoko można zastanowić się nad przyklejeniem wytrzymałego styrodur. "Wykonywałem już takie wygibasy. Najlepiej stosować styrodur który z obu stron jest chropowaty tak aby jak najlepiej złapał klej. Na styrodur siatka elewacyjna, potem okucie i hydroizolacją" 5. Montujemy okucie, gruntujemy balkon i wykonujemy hydroizolacje. Najlepiej jeżeli wykona ja fachowy fliziarz. Jak jest profesjonalistą na pewno się na tym zna.  6. Wybieramy wysokość cokolikow i prosimy Pana od flizów, aby starannie i w jednej linii wyciął warste tynku wraz siatką szlifierka kontową. To czy wycinać 1.5cm w styropianie czy do muru to w sumie sam nie wiem. Tynk silikatowy też pełni funkcję hydroizolacji, a z drugiej strony płyta powinna być zaizolowana cała i taśma wywiniętą na mur. 6. Wybieramy odpowiednie flizy i układamy. Później fuga i impregnacja płytek. Woda dostająca się przez fugę pod płytki podczas zamarzania może oderwać płytkę. Nie zapominamy o sylikonowaniu. 7. Montujemy barierki. Koniec.   Wydaje mi się, że o niczym nie zapomniałem. Rzadko rozpisuje harmonogram od początku do końcaz więc mogło mi coś umknąć. Dobór odpowiednich materiałów też jest istotny, tym bardziej stosując je na zewnątrz.       To Nie mógł Pan przy pierwszym poście udostępnić linku. Pomijając całkowice czy lastryko byłoby kute cz nie. Podszedł Pan do sprawy po macoszemu i tyle.
  • Komentarz dodany przez Dziękuję: Tyle że straszą brakami prądu w przyszłości. Elektryczne samochody tak, elektryczne ogrzewanie tak, elektrownia atomowa nie, kożystne warunki dla posiadaczy fotowoltaiki, wiatraków nie
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...