Skocz do zawartości

Historia edycji

przemty

przemty

Witam.

 

Jest nowy dom w wentylacją grawitacyjną. Aktualnie stoję przed wyborem okien. NIe wiem czy za bardzo nie popłynąłem z fantazją - wstępna selekcja i wybrałem Oknoplast Winergetic Premium.

No ale jak wiadomo, szczelne okna więc zaczną się kłopoty z wentylacją. Z tego powodu proszę o wasze opinie na poniższe pytania:

- czy dokładać do okien nawiewniki (nawiewniki w ścianie nie wchodzą w grę) ?

- jeżeli dołożę nawiewniki to ma sens kupowanie energooszczędnych okien winergetic, może wziąć coś z niższej półki?

- przeliczyłem ile powietrza musi opuścić dom i tym samym ile musi wejść i wyliczyłem ilość nawiewników, tylko nie wiem czy dobrze to zrobiłem dlatego załączam zdjęcia. Zielona strzałka jest to wywiew a czerwona nawiew= 1 szt. nawiewnika. Okna dachowe niestety standardowo nają już nawiewniki. Ogólnie to jest na parterze kuchnia z kuchenką gazową,  łazienka i kotłownia z kotłem kondensacyjnym. Na poddaszu jest łazienka. Czy dobrze przeliczyłem ilość nawiewników i dobrze je rozmieściłem?

- na poddaszu w korytarzu zostanie mi wolny jeden kanał powietrzny, dać na tym korytarzu jeszcze wywiew?

IMG_20170207_110537.jpg

IMG_20170207_110528.jpg

przemty

przemty

Witam.

 

Jest nowy dom w wentylacją grawitacyjną. Aktualnie stoję przed wyborem okien. NIe wiem czy za bardzo nie popłynąłem z fantazją - wstępna selekcja i wybrałem Oknoplast Winergetic Premium.

No ale jak wiadomo, szczelne okna więc zaczną się kłopoty z wentylacją. Z tego powodu proszę o wasze opinie na poniższe pytania:

- czy dokładać do okien nawiewniki (nawiewniki w ścianie nie wchodzą w grę) ?

- jeżeli dołożę nawiewniki to ma sens kupowanie energooszczędnych okien winergetic, może wziąć coś z niższej półki?

- przeliczyłem ile powietrza musi opuścić dom i tym samym ile musi wejść i wyliczyłem ilość nawiewników, tylko nie wiem czy dobrze to zrobiłem dlatego załączam zdjęcia. Zielona strzałka jest to wywiew a czerwona nawiew= 1 szt. nawiewnika. Okna dachowe niestety standardowo nają już nawiewniki. Ogólnie to jest na parterze kuchnia z kuchenką gazową  łązienka i kotłownia z kotłem kondensacyjnym. Na poddaszu jest łązienka. Czy dobrze przeliczyłem ilość nawiewników i dobrze je planuję?

- na poddaszu w korytarzu zostanie mi wolny jeden kanał powietrzny, dać na tym korytarzu jeszcze wywiew?

IMG_20170207_110537.jpg

IMG_20170207_110528.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...