Skocz do zawartości

Podlaczanie gazu - krok po kroku


qwertyz666

Recommended Posts

Witam

Mam pytanko odnosnie tego jak wyglada krok po kroku podlaczanie instalacji gazowej do domu.

Sytuacja wyglada tak:

Dom jest wybudowany (stan zamkniety) . Zrobiona jest instalacja ogrzewania z piecem na ekogroszek. 
Gdy dom byl budowany nie bylo mozliwosci podlaczenia gazu. Teraz siec gazowa w mojej malej miejscowosci sie rozwinela i pojawila sie mozliwosc podciagniecia gazu do terenu posesji.

Po skontaktowaniu sie z lokalna firma zajmujaca sie dystrybucja gazu w rejonie podpisalismy wstepna umowe na zrealizowanie przylacza gazowego do granicy posesji. Pani napisala mi ze musimy juz umowic sie z jakas firma ktora bedzie wykonywala instalacje wewnatrz budynku oraz doprowadzenie gazu od granicy posesji do domu. Wiadomo przedstawienie mapek, projektow itd. Do tej pory nie zostalo okreslone w ktorym dokladnie miejscu zostanie "zamontowana" skrzynka z przylaczem gazowym. A przeciez od tego zalezec bedzie projekt poprowadzenia lini do domu.
Teraz pytanko czy ja mam wplyw na to gdzie firma zamontuje te przylacze gazowe? (wiadomo wiecej metrow to wieksze koszty ale to rozumiem) Czy tez Oni zamontuja tam gdzie im pasuje i dopiero wtedy bede wiedzial co i jak?
Po skontaktowaniu sie z firma ktora wykonalaby instalacje wewnatrz budynku Pan powiedzial i ze jak on narysuje projekt lini do domu itd wtedy daje sie to do gazowni i Oni zamontuja te przylacze w tym miejscu granicy posesji gdzie Pan im wskaze na projekcie. Czy to prawda?
Jakie papiery pozwolenia (mapki geodezyjne, kominiarze, odbior instalacji itd) musze zalatwic i jak to wyglada w kolejnosci?
Pytam tutaj a nie osobiscie w gazowni /firmie robiacej instalacje gazowe bo obecnie przebywam za granica i kontakt via mail/tel jest troche utrudniony zwlaszcza ze obie strony mowia sprzeczne czasem rzeczy.

Na pewno na forum sa dziesiatki osob podlaczajacych gaz do posesji i potem dalej do domu (+ montaz pieca itd) i wiedza jak to sie w kolejnosci odbywa.

Z gory dzieki wielkie za wszelkie odpowiedzi

Pozdrawiam

Link do komentarza

W grudniu złożyłem papiery o gaz, pan zapytal mnie gdzie mniej więcej chce skrzynkę, sprawdził czy może być i narysowal, po dwóch tygodniach dostałem umowę do podpisania , zawiozlem ja i dałem info do hydraulika który przysłał projektanta, jak będzie projekt jadę z nitką od domu do płotu a gdzieś w czerwcu ma podłączyć gazownia do płotu.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

1 Warunki przyłączenia gazu 

2 podpisanie umowy ( w moim przypadku 14 miesięcy termin ha ha ha )

3 po ok 4 miesiącach - brak możliwości zmieszczenia się na drodze gminnej 12 m szerokości ( ciekawe co tam jest ) chcą wleżdz do 2 sąsiadów ocywiście jak to Polak nikt się nie zgadza.

4 TRZEBA BĘDZIE ZAMATOWAĆ KOPCIUCH I NIECH WSZYSCY WĄCHAJĄ JAK TAK CHCĄ .

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...