Skocz do zawartości

warunki zabudowy


romano

Recommended Posts

Jakiś czas temu kupiłem działkę (była rolna, ale posiadała warunki zabudowy). Działka przed moim zakupem została podzielona na 4 mniejsze. Osoba na którą wydano warunki zabudowy na działkę przed podziałem nie jest właścicielem całości tylko jednej z działek już po podziale.

W warunkach zabudowy zostały uwzględnione 4 domy – jeden na każdej już potem podzielonej działce.

Co mam zrobić. Chce warunki zabudowy dla tej mojej działki, ale nie mam ochoty przechodzić tej całej procedury kto mi dostarczy media itp.
Czy może wystarczy poprosić o warunki i tyle, na podstawie tego co już wcześniej było ustalone dla tej dużej działki przed podziałami.
Link do komentarza
Witaj! Wg mnie to dla Ciebie korzystniej, że masz podzieloną działkę na kilka mniejszych (nie piszesz jak duża jest ta działka i na jakie jest podzielona). Jak wybudujesz dom na którejś z nich będziesz płacił mniejsze podatki a resztę potraktujesz jak działki rolne. Ja osobiście posiadam 34 ary. Pierwotnie były to dwie działki 14 arowe. Póżniej zostały podzielone ( na moją prośbę na trzy mniejsze - 10, 12 i 12 arów). Od początku były traktowane jak działki budowlane i takie podatki płaciłam. Później przy starniu się o pozwolenie na budowę okazało się że działkę trzeba odrolnić (buduję się na działce 12 arowej - reszta będzie do sprzedania). Działkę posiadam już osiem lat i przez te lata niesłusznie płaciłam tak wysokie podatki. Otrzymam zwrot ale tylko za trzy lata. Jeśli chodzi o podział lub scalenie działek to udaj się do głównego geodety w Starostwie i tam powinieneś otrzymać informacje. Powodzenia! icon_smile.gif
Link do komentarza
Sprawa wygląda troche inaczej. Ja kupiłem jedną z kilku działek, na które została podzielona ta jedna większa. Warunki zabudowy zostały wydane na tą całą działkę (jeszcze przed podziałem) i teraz zatsanawiam się jak to zrobic, żeby dostać warunki zabudowy na swoją działke, ale bez załatwiania tych wszystkich formalności, które już były załątwione wcześniej. Czy mogę jakoś przejąc te warunki zabudowy co zostały wydane na cały teren (całą działkę przed podziałem)
Link do komentarza
Formalnie na wydzielona działkę powinny być wydane nowe warunki zabudowy, o które można wystąpić do gminy. Nie wykluczone jest jednak, że zabudowa jednej z działek może być traktowana jako część przedsięwzięcia inwestycyjnego na które wydane były juz warunki zabudowy (budowa 4 domów). Jakie stanowisko w tej sprawie zajmie urząd okaże się po złożeniu wniosku o wydanie pozwolenia na budowę w starostwie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...