Skocz do zawartości

Historia edycji

Alicja Magdalena

Alicja Magdalena

Witam serdecznie 

Miło mi poznać wszystkich.  Zależy mi żeby odnowić ten temat. 

Mój tata jest budowlańcem śledzi nowe technologie i jakiś czas temu gdzieś dowiedział się o domkach hoger, poszedł kiedyś oglądać domek pokazowy i wrócił zachwycony, że to super mocne, niski współczynnik przenikalności... Jednym słowem .cuuddooo.. 

Przymierzam się do budowy domu i zastanawiam się nad takim ok 100 m najlepiej parterowym, mam działke w miejscu gdzie dopuszcza sie bardzo mały kat nachylenia dachu dlatego myślę nad hogerem czy warto. Nie interesują mnie szkieletowki, wcześniej myślałam tylko o murowanym domu...  Ciężko mi znaleźć opinie o tym hoger, na stronie mają tylko domek pokazowy i jakieś osiedle. Czy domki które budują są naprawdę odzwierciedleniem pokazowego czy jednak to tak jak z perfumami, gdzie tester ładnie pachnie a jak się już kupi i otworzy to mało co czuć?? 

Domki stawiane są ponoć w 3 miesiące, czy potem nie ma pęknięć? Czy ktoś z Was zdecydował się na stan pod klucz?  Czy firma dysponuje dobrymi fachowcami czy raczej jak to bywa często byle jacy podwykonawcy 1 coś umie a reszta uczy się albo partacze... 

Tata tak mi to zachwalał ze byłam bliska decyzji ale jak poczytałam posty Mariusza J to zaczynam mieć wątpliwości. 

Czy domki są ciepłe?  Ściany dach porządnie wykonany? Firma trzyma się ustalonych terminów i reguł? 

Pozdrawiam serdecznie 

Alicja Magdalena

Alicja Magdalena

Witam serdecznie 

Miło mi poznać wszystkich.  Zależy mi żeby odnowić ten temat. 

Mój tata jest budowlańcem śledzi nowe technologie i jakiś czas temu gdzieś dowiedział się o domkach hoger, poszedł oglądać domek pokazowy i wrócił zachwycony, że to super mocne, niski współczynnik przenikalności o takie rzeczy, producent, potentat..cuuddooo.. 

Przymierzam się do budowy domu i zastanawiam się nad takim ok 100 m najlepiej parterowym, mam działke w miejscu gdzie może być bardzo mały kat nachylenia dachu dlatego myślę nad hogerem czy warto. Nie interesują mnie szkieletowki, wcześniej myślałam tylko o murowanym domu...  Ciężko mi znaleźć opinie o tym hoger że, na stornie mają tylko domek pokazowy i jakieś osiedle. Czy domki które budują są naprawdę odzwierciedleniem czy jednak to tak jak z perfumami, gdzie tester ładnie pachnie a jak się już kupi i otworzy to mało co czuć?? 

Domki stawiane są ponoć w 3 miesiące, czy potem nie ma pęknięć? Czy ktoś z Was zdecydował się na stan pod klucz?  Czy firma dysponuje dobrymi fachowcami czy raczej jak to bywa czesto 1 coś umie a reszta uczy się albo partacze. 

Tata tak mi to zachwalał ze byłam bliska decyzji ale jak poczytałam posty Mariusza J to zaczynam mieć wątpliwości. 

Czy domki są ciepłe?  Ściany dach porządnie wykonany? Firma trzyma się ustalonych terminów i reguł? 

Pozdrawiam serdecznie 

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...