Skocz do zawartości

Zakup działki z przepompownią


sunnyluk

Recommended Posts

Witam,

 

Jestem aktualnie na etapie zakupu działki budowlanej. Posiadam informację o sprzedaży działki, na której planowana jest budowa przepompowni ścieków. Przepompownia wraz z kanalizacją będzie budowana do maks. 2 lat. Przepompownia ma być z tych mniejszych (bez agregatu), ogrodzona, posadowiona w jednym z rogów 10-arowej działki.

Działkę będzie kupować od obecnego właściciela przedsiębiorstwo komunalne za cenę 100 000 zł, a następnie będzie do sprzedania.

 

Czy ma ktoś z Was doświadczenie z tego rodzaju działką? Czy taka przepompownia może być bardzo uciążliwa?

I najważniejsze pytanie: ile bylibyście w stanie zapłacić za tak "uzbrojoną" działkę? :)

Link do komentarza

To znaczy:

- obecny właściciel sprzedaje w cenie 100 zł/m2, gdyż na działce jeszcze nic nie ma, przedsiębiorstwu komunalnemu,

- przedsiębiorstwo musi ją kupić, gdyż w projekcie, który rozpoczyna się właśnie realizować, jest ona tutaj umieszczona

- przedsiębiorstwo chce działkę odsprzedać, bo jej aż tak wielkiej nie potrzebuje (przepompownia zajmie ok 25 m2)

 

Działka jest w śląskim. Nie są to Katowice ani inne większe miasto, raczej peryferia.

Nie wiem ile przedsiębiorstwo będzie za nią chciało, ale mając informację za ile ją kupiło, biorąc pod uwagę średnie ceny i obecność pompowni, chciałbym mniej więcej oszacować ile można by cenę obniżyć...

Link do komentarza
1 minutę temu, bajbaga napisał:

Zapewne nowa działka, będzie mniejsza i nie będzie miała tej przepompowni.

Wyodrębnią z działki grunt pod przepompownię.

Może być i tak, że sprzedadzą działkę ze służebnością - a to gorszy wariant dla nabywcy.

 

I jakoś tak przypuszczam, ze cena za 1m2 nie ulegnie zmianie.

Dokładnie.

Poza tym nie przekonuje mnie "przepompownia z tych mniejszych bez agregatu"

Skoro przepompownia to z pewnie z pompą ktora pcha to dalej (taka jest jej idea)

A oglądam taką w mojej okolicy.

Nieduża, ogrodzona, uciążliwie hałaśliwa.

Co prawda ktoś działkę obok niej kupił i wybudował, ale ja bywając w tym miejscu nigdy bym się na taką lokalizację nie zgodził. Myślę że również miał obiecane że będzie fajnie cicho i przytulnie.

Niestety nie jest

Link do komentarza

No tak, jeśli nie zmenią ceny to nie ma co się nawet zastanawiać. W tej samej cenie lub niższej można w okolicy mieć podobną.

Jeśli chodzi o przepompownie to pewnie zależy w jakiej technologii jest budowana, starsza, nowsza. U nas w okolicy jest dość sporo takich kilkuletnich i gdy się obok nich podjedzie jest cisza i nic nie czuć.

Oczywiście, nie wiadomo jak jest na codzień, podczas upalnego lata itd.

No nic, trzeba będzie szukać dalej :) chyba, że cena będzie baaardzo atrakcyjna ;) 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...