Skocz do zawartości

Kupować u producenta, czy hipermarkecie?


Recommended Posts

Dokładnie zwróćcie uwagę że czasami modele które są w supermarkecie nigdzie indziej nie są dostępne. Dla supermarketu robią specjalne "okrojone" wersje produktów. Np. w farbach bo to moja branża jest wiecej wody mniej żywic, znajomy ma sklep sanitarny i np kabiny prysznicowe "prawie się niczym nie różnią optycznie do tych z super marketu ale mają cieńszą blachę gorszą farbę i słabszy plastik.
Głupie gwoździe zobaczcie jakie są kupcie jedne w praktikerze a drugie np a Asmecie niby to samo i taniej ale jak się gną i jakie wykonanie!

Nie warto kupować w supermarkecie!!!!
Link do komentarza
Cytat

Dokładnie zwróćcie uwagę że czasami modele które są w supermarkecie nigdzie indziej nie są dostępne. Dla supermarketu robią specjalne "okrojone" wersje produktów. Np. w farbach bo to moja branża jest wiecej wody mniej żywic, znajomy ma sklep sanitarny i np kabiny prysznicowe "prawie się niczym nie różnią optycznie do tych z super marketu ale mają cieńszą blachę gorszą farbę i słabszy plastik.
Głupie gwoździe zobaczcie jakie są kupcie jedne w praktikerze a drugie np a Asmecie niby to samo i taniej ale jak się gną i jakie wykonanie!

Nie warto kupować w supermarkecie!!!!



Zawsze mi się wydawało że oni ścinają ceny obniżając marże a nie jakość. icon_eek.gif
Link do komentarza
w supermarkecie żeby zbić cenę to produkują dla nich jakościowo gorszy produkt, tak jak wyżej napisałem np kabiny prysznicowe prawie się niczym nie różnią optycznie do tych z super marketu ale mają cieńszą blachę gorszą farbę i słabszy plastik. Ja osobiście to nic nie kupuje już w tych sklepach bo niby taniej ale u mnie liczy się jakość.
Link do komentarza
Cytat

w supermarkecie żeby zbić cenę to produkują dla nich jakościowo gorszy produkt, tak jak wyżej napisałem np kabiny prysznicowe prawie się niczym nie różnią optycznie do tych z super marketu ale mają cieńszą blachę gorszą farbę i słabszy plastik. Ja osobiście to nic nie kupuje już w tych sklepach bo niby taniej ale u mnie liczy się jakość.


Zgadza się. Czasami producenci dostarczają towar "dla hipermarketu", który odbiega jakością od tych, które mozna dostać w branżowych sklepach lub salonach. Są też te towary tańsze , bo dostawca idzie na masówkę i zbyt drugiego czy trzeciego gatunku. Jeśli chodzi o drobiznę to można sobie darować bieganie po sklepach i mozna kupować w hipermarkecie. Jeśli chodzi o droższe rzeczy czy urządzenia to tak jak powiedział Adam123 raczej kupuję w sklepach branżowych.
Link do komentarza
Cytat

Witam!
W mojej sytuacji najbliższy market to jakieś 40 km a to już koszt paliwa (pojechać, obejrzeć) i transportu więc większość rzeczy kupuje przez internet, porównuje ceny. Za wymiennik C.W.U 120L z płaszczem wodnym u producenta zapłaciłem ok. 300 zł mniej niż za 100L z wężownicą w rodzimym sklepie a przesyłka 30 zł i prosto do domu. Podobnie z piecem CO - 400 zł taniej i dostawa gratis! Na razie nie narzekam na zakupy przez internet icon_smile.gif


Właściwie wszystko w sklepach internetowych jest tańsze,ale cegły chyba nie da rady kupić. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Można kupić cegły przez internet? To dobra wiadomość. A transport ile kosztuje?



Zdarza się, że do 100 km gratis. Tylko nie pisz prosze, że mieszkasz 200 km od sprzedawcy i brakło Ci 10 szt bo przecież nie o to chodzi...Kupić można prawie wszystko a i z transportem można wyjść na plus a jak sie nie opłaca to sobie można kupić w rodzimym sklepie!
Link do komentarza
Cytat

...Koleś płci nie rozpoznaje tom się przedstawiła. icon_biggrin.gif



No to bardzo mi przykro... icon_sad.gif Kolega ma pseudo "Domel" i tak jakoś bezpodstawnie skojarzyłem!Proszę o wybaczenie! I oczywiście pełen szacunek i wyrazy uznania i pełnego podziwu dla kobiet na forum icon_biggrin.gif
Pozdrawiam.

Edit:
I właśnie "przeleciałem" cały temat od początku - z żadnej Twojej wypowiedzi nie dało się określić płci... to tak na moje usprawiedliwienie icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Zdarza się, że do 100 km gratis. Tylko nie pisz prosze, że mieszkasz 200 km od sprzedawcy i brakło Ci 10 szt bo przecież nie o to chodzi...Kupić można prawie wszystko a i z transportem można wyjść na plus a jak sie nie opłaca to sobie można kupić w rodzimym sklepie!


Spokojnie. Ja się jeszcze nie spieszę. I na pewno nie mam zamiaru robić takich numerów. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

No to bardzo mi przykro... icon_sad.gif Kolega ma pseudo "Domel" i tak jakoś bezpodstawnie skojarzyłem!Proszę o wybaczenie! I oczywiście pełen szacunek i wyrazy uznania i pełnego podziwu dla kobiet na forum icon_biggrin.gif
Pozdrawiam.

Edit:
I właśnie "przeleciałem" cały temat od początku - z żadnej Twojej wypowiedzi nie dało się określić płci... to tak na moje usprawiedliwienie icon_wink.gif


Koleżanka,koleżanka jam ci. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Co tak cicho?Wystraszyli się pyskatej baby?Markety są od masówki i tam jest tania.Lepsze czy rzadsze materiały dostaniemy u małych handlowców. icon_biggrin.gif


Czasami bywam w marketach i jedyne co obserwuję to długie kolejki do kas (widać mają rozpaczliwe braki w personalu). Pyskówek nie stwierdzono. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Montowałam właśnie wkład do komina, żeby móc zamontować piec co gazowy, z zamkniętą komorą spalania.
Ekipa producenta po prostu super. Za wkład z montażem do zapłaciłam 2700. (parter,dwa piętra, strych)
Jak dzwoniłam po firmach krakowskich cena była o 1500 - 2000 zł więcej.
Zaznaczam, producent z Tarnowa i jakoś mu się opłacało dojechać te kilkadziesiąt kilometrów.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
różnica w cenie może wynikać z dwóch żeczy:
1. cena zaporowa żeby klient kupił w sklepie
2. inna jakość produktu - w marketach liczy sie głównie cena producenci w wielu branżach obnizają jakość żeby móc obniżyć cenę do odpowiedniego poziomu
osobiscie nie kupuję w marketach ponieważ parę razy to zrobiłem i okazało się że kto tanio kupuje ten dwa razy kupuje,
może sprawdź ceny w punktach sprzedazy gdzie zajmują się tylko takimi sprawami.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 6 miesiące temu...
a ja kupowałam tam gdzie było korzystniej i jużicon_smile.gif
całą ceramike, farby, kleje, fugi, biały montaż etc etc:) w sieci sklepów ceramik (chyba taka nasza lokalna) super ceny, obsługa i duża możliwośc negocjacji cen przy wiekszym zamówieniu:)
AGD przez internet- choć kupiłam np odkurzacz w media markt na którym generalnie wieszam psy za kosmiczne ceny:) - ale trafiłam na wyprzedaż ekspozycji:)
cokolwiek kupowałam sprawdzałam i porównywałam ceny i nie brałam w pierwszym lepszym miejscu bez zastanowienia. Ale generalnie w marketach niewiele (ładne mebelki ogrodowe mam z wyprzedaży w nomi)
Link do komentarza
porównanie sklepu /producenta do marketu to dokłądnie powrównanie cena -jakosc
niedawno byłem na pokazie w pewnej firmie robiącej kleje -znaczącej firmie na ryku nie pisze jakiej bo mój znajomy tam pracuje
i to co widziałem to potwierdziło ze jak ma byc tanio to jest ilosc piasku sie zgadza ,ilosc cementu tez ale ilosc chemicznego kleju juz nie a to najdrozszy składnik kleju do glazury ,i co wy myslicie ze ktos za darmo cos daje w markecie czy alegro ??????
cena w tym przypadku jest dokładnym wykładnikiem jakosci
tak samo sie to ma do wszytkich innych materiałów moze paza ceramiką
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Ludzie sobie wyobrażają że marże są niesamowicie wysokie a to bzdura. Średnio z drzwi jest 10% już po wszystkich zwrotach kolega zestawy komputerowe sprzedaje na 6% a wszyscy kupujemy w fabrykach więc jakim cudem w tym markecie ma być to samo co w sklepie za połowę ceny. Nie ma wyjścia są gorsze materiały i towar jest okrojony maksymalnie.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Całkowicie się zgodzę z kolegą cichy13, a dlaczego? Dlatego że swojego czasu pracowałem w małym sklepie można powiedzieć budowlanym - jak sami przedstawiciele głównych firm pytani o różnice cenową między normalnym sklepem, a marketem odpowiadali wprost - "oni dyktują cene, a tym samym jakość produktu", wystarczy porównać produkt który kosztuje w sklepie 1000zł, a w markecie 700zł, jedno i drugie musi się różnić.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...